hesabın var mı? giriş yap

 • buradaki asıl sorun türkçe bilmeyen insanların vatandaş olması değildir.

  asıl sorun, sadece bir kişinin istediği olsun diye bu kadar insana vatandaşlık verilmesidir.

 • 14 yıldır çalışma hayatında olan bir erkek olarak söylemeliyim ki; ne yazık ki kadın haklı.

  herkesi zan altında bırakmak doğru değil elbette, ancak kesinlikle bu şekilde olan ciddi bir güruh var çalışma hayatında.

 • daha önce kaza geçirmiş olanlar bilirler. kaza anında sanki bir film sahnesi veya yavaşlatılmış bir video gibi her şey çok yavaş bir şekilde gerçekleşiyor gibi hissedilir.

  neden böyle hissedildiğini anlamak için bir deney yapılmış. deneye katılanlardan gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra 50 metre yükselikten aşağıda duran ağa atlamaları istenmiş. bütün denekler ortalama 3 saniyede ağa düşmüşler. deneklere kaç saniyede düştükleri tahmin edilmesi istendiğinde 6 - 7 saniye olarak tahmin etmişler. deneklere kol saati takılıp tekrardan aynı şekilde atlayış yapmaları istenmiş. kol saati çok hızlı şekilde rastgele rakamlar gösteriyormuş eğer gerçekten zaman böyle ekstrem durumlarda yavaşlıyorsa üç saniyelik zaman zarfında saatteki sayıları okuyabilmeleri gerekiyordu. atlayış sonunda deneklere saatin ne gösterdiği sorulduğunda saatteki sayılara bakamadıklarını söylemişler.

  yapılan bu deney sonucunda bunun sadece bir beyin yanılsaması olduğu ortaya çıkmış oldu. bu yanılsamanın oluşmasının bilimsel açıklamasıysa şöyle; herhangi bir hayati tehlikeyle karşı karşıya kalındığında beyinde bulunan amigdala olarak adlandırılan bölge aktif oluyor ve beyin müthiş bir şekilde detaylı çalışmaya başlıyor. beyin bir nevi koruma mekanizması olarak her anı çok detaylı şekilde işlediğinden sanki zaman yavaşlamış gibi hissediyoruz.

 • başlık: denizde ayagıma bakan gülüyo amk ne var ki

  1. ne var delikanlı gibi söyleyin

  http://c11.incisozluk.com.tr/…06/7/296347_o99b9.jpg

  2. baş parmağından bileğine taksi tutsan 450 lira tutar amk
  3. bu ayak istanbul'a 4.köprü olur amk
  4. kafanın üstünde iki tur dönsen havalanırsın amk
  5. sığıra tekme koysan hayvan kıyma haline gelir amk

  ve en efsanesi..

  6. baban kanguruya mı çaktı bu nasıl bir ayak amk

  sabahtan beri gülüyorum lan haahahahaha :)

  edit: imla

 • bazen de bunca yılı (2,5 yılı) bir anda silip atmaya yönelik olaylardır. hani bazen insan anlar ya, ya da şöyle anlatayım, sizden daha tecrübeliler bir ortam da der ya: "abicim güvenme kimseye, kimse babanın oğlu değil. " siz de kişisellikten, aklınızdan kötü bir şey geçmediğinden güvenirsiniz, umursamazsınız. olay sadece patronla ilişki değil, genel olarak para bazen gerçekten ikinci plandadır.

  ama malasef öyle değil...

  ........................

  -sen heralde bundan sonra yemezsin? yedin yani bi şeyler. istersen de ye ama, neyse...
  -....... (herşey biter, silip atarım o anda ama anlarım durumu)

  ........................

  olay bursa'da geçiyor. iş için gitmişiz yine. genelde ben tek giderim de o gün müdürle gitmişiz. bir lokantada öğle yemeğine oturduk. o da yemek öncesi mail atıyor ama ben felaket açım. kafe gibi bi yere oturduk, yemek kısmı diğer yanda. bana dedi "önce burada oturalım 20 dakikaya geçeriz yan tarafa". ama hayvani açım, cidden. sabah 5'te kalkmışım, kahvaltı da edemedim zaten. beynim durmuş toplantılardan. bi de bu adamın 20 dakikası en az 45 dakika demek, net biliyorum.

  +ben alayım buradan bişiler yemek öncesi. siz de ister misiniz? tost falan alayım size. çay?
  -yok ben almayım.
  +çay da mı içmezsiniz.
  -yok sen iç ya.(ters ters bakıyor ama da ben anlamıyorum)

  gittim tost falan aldım. tabii kredi kartımla aldım ben de. o da elimde gördü. ben farketmiyorum. gittim afiyetle yedim. diğer tarafa geçtik.

  malum diyalog.

  -sen heralde bundan sonra yemezsin? yedin yani bi şeyler. istersen de ye ama, neyse...
  -....... (herşey biter, silip atarım o anda ama anlarım durumu)

  benim şarteller attı resmen. "ne diyor bu adam?" diyorum. konuyu da uzatmak istemedim, yemedim bi şey. çıkarken kasaya gittik. ben de arkadayım. bu hesabı ödeyecek bakıyor bana.

  +şirket kartı sendeydi? hscb versene bi onu?
  -yok bende değili, hiç bende olmadı ki?
  +az önce elindeydi ya? (jeton sesi geldi benden, düştüresmen jeton)
  -yok o benim kartımdı, kendi kartım.
  +..........

  adam resmen kartı elimde gördüğünde sanmış kafama göre şirket kartınla alacağım (ki alsam ne olacak 2 tost ama yapmam biliyor) ben adama tost ısmarlayım diyorum kendi paramdan. bahsettiğimiz konu o kadar basit ama beni bitirdi. bunca zamandır ne o beni tanıyabilmiş demek ne de ben onu. patron heryerde aynı, küçük hesaplar yaparlar ister istemez. ne düşündü o an, nasıl böyle şeyler düşündü bilemedim. yok, "beklenti meselesi" demeyin. ben bi şey beklemiyorum zaten. aramızda espirili zamanlar geçse de asla ciddiyeti ve o patron-çalışan ilişkisini bozmadım. ama bazı değer yargıları vardır, ve kırılma noktaları vardır. bu da onlardan biriydi.

  koca koca adamların bu tarz küçük hesap yapması, sizin bile bu hesapları yapmıyor olmanız sinir bozucu oluyor hani şu minik sinekler gibi.

 • sayıştay raporlarına göre, zatı devletlilerinin konakladığı ve ülkeyi yönettiği saray için bir günde 7 milyon tl harcanıyormuş.

  bir süredir bu parayı kafamda döndürüyorum ama hala normalleştiremedim. yanlış hesaplamadıysam 7 milyon lira, 2500 asgari ücret ediyor. yani saray, yalnızca bir günde, 2500 asgari ücretlinin ayda geçimini sağladığı parayı yutuyor. inanılır gibi değil. bu aşamaya gelmek, bunları tartışmak bile korkunç.

  bunu görünce prof. dr. korkut borotav'ın birkaç gün önce dile getirdiği, "ekonomik kriz yok, fakirden alıp zengine veriyorlar" sözünü hatırladım. gerçekten öyle. günde 7 milyon lira harcanabiliyorsa, demek ki kriz yok.

 • gelinle damadın çıkışı esnasında, geçiş yolu boyunca yakılan meşalelerden birinin gelinin duvağını tutuşturması; gelinin, önce söndürme çabaları ile helak edilişi, akabinde panik halindeki davetliler tarafından, yanı başındaki havuza atılması...