hesabın var mı? giriş yap

 • sabahtan akşama kadar çöplüklerde köpeklerin peşinden koşan, yavruları toplayan, hasta olanları tedavi ettiren insan.

  sadece köpekler değil, her türlü hayvanla ilgileniyor bu genç adam. en son bir kuzusu vardı. sofrada beraber salata yiyişleri çok komikti. bir de bulduğu bütün hayvanlara kızım der :)

  mutsuz olduğunuz zaman onun bir videosunu izleyin ve gerçek mutluluğun ne olduğunu görün. bu mutluluk yeni bir telefon vs aldığınız zamanki mutluluğa benzemez.

  bu arkadaşa elimizden geldiği kadar yardım etmeliyiz. 10 lira 20 lira farketmez. damlaya damlaya göl olur. hatta keşke duyarlı bir devletimiz olsa da, ona maaş bağlasa. zira yaptığı iş çok büyük bir kamu hizmeti.

  doğum günün kutlu olsun güzel insan :)

 • "50 yaşındaki" ahlaksız, şerefsiz, haysiyetsiz ve aciz bir yobazın, kızı yaşındaki insana sarf ettiği utanç verici söz. işin en acı tarafı da böylesine çirkinlik dolu ifadeye bile destek veren, "onlar da şort giymesinler canım" diyerek çanak tutan milyonlarca kanı bozukla aynı havayı soluyor olmamız. bu ülkede akıl sağlığını korumak çok zor, resmen açık hava tımarhanesinde yaşıyoruz.

 • dünyanın en iyi kalecilerinden biri olduğunu idrak etmek için galatasaraylıların konuşmasına bile gerek olmayan tip.

  gerekli olan şey sadece bir adet beyindir. zira bildiğim kadarıyla opta sports ile çalışan maçkolik'te yer alan sezon istatistikleri şu şekildedir:

  ceza sahası içi kurtarma yüzdesi: 63%
  ceza sahası dışı kurtarma yüzdesi: 93%
  ortalama kurtarma yüzdesi: 76%

  ne kadar anlamlı olduğunu idrak etmek için bazı isimlerden örnek vereyim:

  manuel neuer
  ceza sahası içi: 74%
  ceza sahası dışı: 90%
  ortalama: 79%

  david de gea
  ceza sahası içi: 66%
  ceza sahası dışı: 86%
  ortalama: 72%

  salvatore sirigu
  ceza sahası içi: 62%
  ceza sahası dışı: 88%
  ortalama: 72%

  joe hart
  ceza sahası içi: 65%
  ceza sahası dışı: 86%
  ortalama: 72%

  thibaut courtois
  ceza sahası içi: 62%
  ceza sahası dışı: 87%
  ortalama: 71%

  bernd leno
  ceza sahası içi: 66%
  ceza sahası dışı: 80%
  ortalama: 71%

  hugo lloris
  ceza sahası içi: 64%
  ceza sahası dışı: 84%
  ortalama: 69%

  şimdi "tamam da o liglerin forvetleri bizim ligden daha kaliteli" denilecek olursa, beynin bu takdir ettiğim kullanımının aşağıdaki isimleri hatırlatmakla desteklenmesini tavsiye ederim:

  1. boateng, kompany, thiago silva, javi martinez, benatia, david alaba, azpilicueta, filipe luis, cahill, david luiz, mangala

  2. sabri sarıoğlu, semih kaya, aurelien chedjou, alex telles, hakan balta, tarık çamdal

  ek: kıyaslamada baz olarak dünyanın en pahalı ve bilindik kalecileri ele alınıp aralarındaki fark gösterilmiştir. edirne'nin batısında yıllardır bazı nedenlerle maç yapamamış kişileri de işin içine katacaksak elbette yine işbu kaynağa göre dünyanın en iyisi olarak gimnasia la plata'lı fernando monetti, river plate'li marcelo barovero, lillestrom'lü arnold origi otieno veya uluslararası bilinirliği bunlardan farklı olmayan fenerbahçe'li volkan demirel'i gösterebiliriz. ancak şu anda bunu yazdığımız site antu değil de ekşisözlük olduğu için böyle akıl dışı hareketler yapmıyor, kıyas kabul etmeyen insanları ve istisnai olarak bazı hayvan türlerini* işin içine katmıyoruz.

 • sincapa fısıldayan soliste sahip müzik grubu.

  gruptaki fecilik buradan geliyor olsa gerek. kız düşürcem diye bu kafar detaylı çalışmaya gerek yok lan. öyle marjinalliğin amk.

 • 36 saat nöbet tutarken tüm dikkatini hastalarına vermesi gerekiyordu, bir anlık bir hata başkalarının hayatına mal olabilirdi.
  nöbet bitimindeki hata ise kendi hayatına mal oldu.
  doktorların bu şekilde çalışması ne insani ne de yararlı.

  edit: kaza değil cinayet

 • 1. dere kenarında çamaşır vs yıkamak tek başına yapılan bir eylem değildi. kızlar küçük yaşlardan itibaren çalıştırılırdı.

  2. erkekler tarlalara giderdi yine küçük yaştan itibaren.

  3. çocuk yetiştirmek öyle çok da önemli bir şey değildi. o nedenle 8-10 çocuk yapılırdı zaten. önemli olan gerekli iş gücüydü.

  4. bu çocuklar verilen bu işler dışında genellikle orada burada rahat bir şekilde takılarak büyürdü. karakterlerine göre yönelimleri olurdu. kötüyse kötü, iyiyse iyi. özellikle erkek çocuklara aile gece nerede kaldın demezdi.

  5. eski insanların karnını doyurmaktan başka derdi yoktu. şimdiki insanlar yani bizler kapitalist sistemlerin kölesiyiz. her şeye sahip olmak istiyoruz. o nedenle çok yorgunuz. eski insanların bildiği tek şey kendi köyleriydi ötesini pek bilmezlerdi.

 • hayatımda izlediğim en güzel dizilerden biri. mockumentary tarzına olan kuşkumu dindirmiş harikulade eser. andy ve ron swanson gibi karakterleyle gülmekten sıçırtabilir haberiniz olsun. kesinlikle underratedin kralıdır bu dizi. nasıl bu kadar az kişi izlemiş anlam veremedim. himym da izledim ama bu daha komik geldi açıkçası. neden himym'la kıyasladım ben de bilmiyorum gerçi.
  karakterlere gelince hepsi birbirinden manyak 6 kişi üzerinden dönüyor genel hikaye. hint asıllı tommy, siyahi cazibe donna, çılgın andy ve pesimist april, ve hırs küpü leslie knope. ama en çok güldüğüm iki karakter ron swanson ve andy tabi ki. ve daha sonra şunu öğrendim, andy'e bir çok espiri tamamen doğaçlama çekilmiş. adam cidden sette insanları yarıyormuş. kesinlikle önyargısız yaklaşılması gereken harikulade dizidir. izleyiniz efendim.