hesabın var mı? giriş yap

 • pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahip olan nedir?

  toplamda iki kilo fular içerir.

 • fatih- çarşamba'da büyüyen bir adamım.
  cemaatin merkezi durumunda ki ismailağa camiinde az namaz kılmadım.
  hatta abdest alırken kalabalık bir grup geldi, yanıma bir ihtiyar oturdu, herkes başında.
  sonradan sordum; kim bu?
  mahmut efendi, dediler. ilkokul talebesiyim o zaman.

  hala mümkün mertebe namazlarımı kılarım.
  ben ihsan eliaçık hoca'nın ne demek istediğini anlıyorum.
  dünyada ki kan ve göz yaşının en büyük sebebi yoksulluk, yoksulluğun da en büyük sebebi sermayenin baronları. ihsan hoca mücadeleye en tepeden başlamış.
  tipik türk dincisi, hatta islamcısı anlamaz onu.
  allaha kulluk edecekken, kula kulluğu adet edinmişlerin öğrenmesi gereken çok şey var.

 • insanın kapı zili üstünden babanın isminin yazılı olduğu kağıdı söküp, kendi isminin yazılı olduğu kağıdı taktığı an. ufacık kağıt parçasının nasıl olur da bu kadar ağır olabileceğini açıklayabilecek herhangi bir bilim yok.

 • olimpiyatlarla seviye biraz yukselmisti ben de fularla dolasiyordum evde. bu mactan sonra kendime geldim atleti giydim pijamalari cektim kendime geldim biraz.

 • 27.03.2020’de istanbul’a geldim. o tarihte herhangi bir seyahat sınırlandırması yoktu. içişleri bakanlığı’nın 28.03.2020’de çıkan seyahat sınırlandırması genelgesiyle 30.03.2020’de olan dönüş uçuşum iptal oldu.

  uçuşların yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa da nasıl yapılacağının netleşmesiyle 29.03.2020 tarihinde sabah erkenden istanbul yeni havalimanı’na giderek eczanenin çaprazında bulunan check-in yaptığımız yerde (b29-b44) form doldurdum.
  https://eksiup.com/p/tw3616634xpu
  https://eksiup.com/p/qc36166435de
  https://eksiup.com/p/sr361667pxsv

  yarım saat kadar bekledim ve tam karşısındaki seyahat izin kurulunun seyahat iznimi onaylamasından ismim okundu.
  https://eksiup.com/p/7e361665faj4

  ıslak imzalı seyahat izin belgemi aldım. sonra thy’nin belirlediği şehirlerden birine gitmek üzere 30.03.2020’de sabah erkenden uçuştan 4 saat öncesinde olacak şekilde havalimanına geldim.

  thy bilet hizmetlerine gidip ıslak imzalı seyahat izin belgemi ve kimliğimi gösterdim. uçuşların 28.03.2020’de sınırlandırılmasından önce gidiş dönüş biletlerimi aldığımı için herhangi bir ödeme yapmadan biletimi aldım. tekrar check-in yaptığımız yere gittim ve biniş kartımı aldım. gerisi zaten normal prosedür.

  istanbul yeni havalimanı’nda gerekli kolaylığı gösteren tüm çalışanlara sabırları ve gösterdikleri ilgi alaka için teşekkür ederim.

  t : uçak veya otobüs seyahati için zorunlu olarak alınması gereken belgedir.

 • barda çalıştığım 2003 yazında; gaza gelen barmenin, sahnedeki rock grubu en ateşli şarkılarından birisini çaldığında, tezgahın üstüne ispirto döküp çakmakla ateşe verirken adamın birisinin saçlarının yanmasına sebebiyet vermesi.

  her geceki çılgın ateş şovunu yapmaya yeltendiğinde onu engellemeye, bir gün tüm barı havaya uçuracağını anlatmaya çalıştım. ama dinlemedi. dirseklerini bara dayayıp yüzünü sahneye dönmüş, uzun saçlı bir yiğitin saçına alev sıçradı. yanmış kıl kokusu ortama hakim olmaya başlarken, barmenin ıslak havluyla, kurbanının kafasına vurması, dumur olduğum ve şaşkınlıktan göz bebeklerimin büyüdüğü ana tekabül eder. ertesi gün, maktulun saçları eskisi kadar uzun değildi, ama bir hafta boyunca sınırsız içki kazandığı için çok da dert ediyor gözükmüyordu.

 • vedat milor'un kuyruk yağıyla kaplanmış midesine muhtemelen zarar vermez.

  şöyle yorumlara da sebep olabilir:

  "sanki ette o susam koksunu alabiliyorum, gerçekten böyle güzel simitle beslenmiş martı bulmak artık çok zor."