hesabın var mı? giriş yap

 • aşk'ın yeni versiyonu. binlerce yıldır kullanmakta olduğumuz eski sürümdeki bugların çoğu giderilmiş. yepyeni özellikler eklenmiş.

  bazıları şöyle:

  - aşk acısı artık daha az hissedilecek.
  - daha fazla başlama ve bitirme seçeneğiyle, başlamak ve bitirmek artık çok daha kolay.
  - illallah dedirten kaprislere bir çare bulunamamış ama karşı taraftaki etkisi azaltılmış.
  - belirli aralıklarla sevgiliye sms gönderen, otomatik pilot özelliği eklenmiş.
  - erkekler için, daha ince ayarlara sahip alıcı hassasiyetiyle artık her ilgi gösterene aşık olmaya son.
  - isteyen kızlar için gerçeğinden ayırdedilemeyen default bebek taklidi paketi.
  - en büyük yenilik ise aldatmak ve aldatılmanın artık puan hanemize eksi olarak yazılmaması.

  gelecek yılın sonlarına doğru raflardaki yerini alması bekleniyor ama yaygınlaşması bir kaç yıl daha sürebilir. ve her seferinde olduğu gibi yine "bu ne abi ya, aşk daha güzeldi" diyen gelenekçi dümbükler çıkacaktır.

 • raketli oyunlar arasında en çok hız ve beceri gerektiren, bunların yanı sıra oyuncuların reflekslerine dayanan benzersiz bir spordur. 21 sayı yapan oyuncu seti kazanır. yurdumda uygulandığının tersine 7, 9 veya 11-0 olunca oyun bitmez. kendi tarafınıza değmeyen topa vuramazsınız. vurduğunuz takdirde sayı rakip arkadaşın hanesine yazılır. bununla birlikte "topuna" adı altında kimin başlayacağını tayin etmeye yönelik çaba da saçmadır. öyle olduğu takdirde iyi oynayan hep başlar. genellikle toplam 3 setten oynanan oyunun iki setini alan kazanır. her sette yer değiştirilir. her setin başında bi önceki oyuna başlayan değil, diğer arkadaş oyuna başlar. son seti kazanmak bi dahaki sete başlama hakkını vermez. uluslararası müsabakalarda 5 set üzerinden oynanır. maçın yapıldığı masanın yerden yüksekliği 76 cm, genişliği 152 cm ve uzunluğu 274 cm'dir. ağın yüksekliği 16 cm'dir. oynanan topun çevresi 11.43-12.06 cm'dir ve beyaz (başka bir renk değil sadece beyaz) selülozdan yapılmıştır. oyunun önemli bi diğer kuralı ise oyuncuların çok renkli giymelerinin yasak oluşudur. aksi takdirde beyaz ping pong topunu izlemek zorlaşacaktır.

 • hayata dair gülümseten detaylardan biri. insan böyle aşkları, aşıkları görünce mutlu oluyor.

  -pişt garson.

  hatun: aşkım yapma lütfen noolursun.

  -sen karışma. kardeşim bize iki tane çay getiriyorsun, biri açık.

  garson: tabi efendim.

  hatun: sen çok iyi bi insansın...

  -şşt sakın, sakın. bir daha bu konuyu açarsan seninle konuşmam.

  hatun: amaa, hmpf peki.

  -sakın.

 • 27 yaşında iken evli ama mutsuz, 30 yaşında iken bekar ama mutlu bir kadın olarak gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki :

  mutluluk denen olgu; medeni durumdan, yaştan, kariyerden ve/veya diğer kağıt üzerine yazıp delillendirebileceğiniz tüm faktörlerden bağımsız olduğundan, halet-i ruhiyesi genellemelerle anlaşılamayacak kadındır.