hesabın var mı? giriş yap

 • düşünün ki, saygıdeğer bir aile mahkemesi hakimisiniz. otuz yıldır inşa ettiğiniz ‘kusursuz’ bir aile hayatınız var. eşiniz ve iki çocuğunuzla sevgi dolu, örnek bir ailesiniz.

  bir gün tesadüfen çektiğiniz bir ilmek çorap söküğü gibi ilerliyor ve eşinizin 5 yıldır başka bir kadınla evli olduğunu, hatta ondan çocuğu olduğunu öğreniyorsunuz. bu da yetmezmiş gibi kızınızın yurtdışında tıp okuduğun zannediyorsunuz ve aslında o hayalleri uğruna bambaşka bir yerde… oğlunuzun ise iyi bir şirkette kariyer zannetseniz de o birtakım pis işlere bulaşıp büyük bir meblağ parayı kripto parada batırıyor. siz ise olayların daha sadece bir kısmını öğrendiniz.

  ne yapardınız?

  aldatılan, kandırılan, yalanın küçüğü büyüğü olmaz diyen, tüm bunlarla mücadele etmek için türlü türlü uğraşlar veren kaç kişiyiz?

  hepimizin hayatından gerçek kesitler bulacağı “aldatmak” bu akşam ve her perşembe 20.00’de atv’de.

 • orhan gencebay'ın tek derdinin sizi, sizin hayatınızı, halinizi ve sizin düşüncelerinizi anlatmaya çalışmak olduğunu düşünmeye başlamak.

 • ifşa twiti altına yazılan cevap twitlerden:

  "ablacım madem rahatsız oldun ne diye cevap veriyorsun madem cevap verdin ne diye ifşa ediyorsun"

 • -ya salak mısın sen?
  -aşkım vallahi elimden kaydın
  -ne demek elimden kaydın ya hasta
  -bak iyilik edelim dedik kötü olduk iyi mi?
  -resmen başım ağrıyor
  -migrenin mi?
  -yok salaklığın
  -hadi, başa döndük yine...

  allahım canımı al da kurtulayım. sakarlık dediğin ne noktalara kadar ilerleyebiliyor şaşırıyorum bazen. koltukta uyuyakalmış sevgiliyi, romantizm, aşk adamlığı adına; sarsmadan, bomba imha ekibi amiri gibi kavrayıp; odaya, tertemiz yatağımıza taşıyayım, yatağa koyunca uyanır, uyanınca da bu ilgi karşısında duygusallaşıp kesin beni arzular diyerek çıklan yolda sevgiliyi yatak odası ile salon arasındaki o daracık koridorda elinden kaçırmak da neyin nesi? hayır kız düştükten sonra üstüne basmayayım diye sıçrarken kızın koluna takılmak, darbenin ve kolunu ezmenin acısıyla bir anda uyanan nazlı yarin seni zeybek oynar bir halde görmesi nasıl izah edilir.

  neden aşkım hadi yatağa geçelim, uyuyorsun bak demek varken 60 kiloluk sevgiliyi kucaklayıp odaya taşıyabileceğini düşünmek ve sonuç odaklı hareket ederken asıl mevzuyu elden kaçırmak da neyin nesi? dünya üzerinde, komik videoları saymazsak kaç kişi vardır böyle yapan? biz kaç kişiyiz sevdiceği odaya taşırken yere düşürüp üzerinden geçen?

  -bak aşkım vallahi kazaydı
  -gülüyordun ama
  -ya ne gülmesi seni ezmeyeyim derken
  -bi de ezseydin
  -olur mu hiç, yere düşen sahibini at bile çiğnemez
  -salaksın yemin ediyorum
  -kolun iyi mi?
  -acıyor
  -bastım ya ondandır
  -aa sahi mi? embesil

 • doğal görünüşü nedeniyle, konsept yapalım diye kasan mekanların saçmalamasıdır.
  evet tahta doğaldır. üstüne oturmak için kullanırsan doğaldır. inşaat malzemesi olarak kullanırsan yine doğaldır. ama üstünde yemek servis edeceğim dersen bok yemiş olursun.

  neden mi? tahta'nın yemek sonrası temizliği aşırı zordur. üstü düz değildir. üstündeki çok küçük minik yarıklar nedeniyle elle, bulaşık bezi ile tamamen temizlenmesi neredeyse imkansızdır. endüstriyel makinalar ve ilaçlar ile temizlendiğinde kimyasalları absorbe eder. üstüne konan sıcak ete geri iade eder.

  bir de böyle servis yapan mekanlarda, tahtanın kalınlığı ile hesabın kalınlığı doğru orantılı oluyor.

  edit: tahta üzerinde yemek servisi başlığını gündeme sokmayı başardım. birçok insan bunu okuyacak ve yanlışlığın farkına varacak. bu olay, yapmacık, modern görünümlü, gösterişli gerçek kaliteden uzak tek amacı müşteri düdüklemek olan bir çok mekana baya bir masraf açacak.

 • bir çocukluk aktivitesi. anne bir yandan yatakları sererken, çocuk orada balıklama atlar diğer yatakların ve yorganların üstüne. kardeş de varsa süper güreş yapılır ve boğuşulur orada.