hesabın var mı? giriş yap

 • attan düşen birini biliyorum ve onun mustafa kemal atatürk olmadığından çok eminim.

  tanım: başlıkları engellenmesi gereken troll zırvası

 • cocuklarin hayal gucunun kanitidir. ben ak sakalli bir dede olarak tasvir etmistim ki bu da benim o zamanlar ne kadar hayal gucu kit bir insan olduguma isarettir;

 • yaş azaldıkça toplum bilincinin arttığını gösteren olay. atatürk boşuna ümidim gençliktedir dememiş.

 • uzun yıllar boyunca köpekler için bir sürgün mekanı olmuştur bu ada.
  ilk kez 2. mahmut döneminde sayıları artan köpekler toplanıp kayıklara bindirilmiş, hayırsızada'ya sürgüne yollanmışlardır. fakat köpeklerle hiçbir problemi olmayan, hatta köpeklerin şehre uğur getirdiğine inanan halk padişaha tepki gösterir. böylece köpekler kurtulurlar. gönderildikleri gibi sandallara bindirilip tekrar istanbul'a geri getirilirler. 2. mahmut'tan sonra abdülaziz de bu köpeklerden kurtulmaya çalışır. halk yine tepkisini ortaya koyar, o da geri vitese takmak zorunda kalır. yine kötü bir sondan kurtulur bu cefakar hayvanlar. en sonunda 2. abdülhamit kuduz tehlikesini bahane edip 80bin köpeği buraya yollar. geri dönüşü olmayan bir yolculuktur bu. yapılan bu hareket 2 ay içerisinde 80 bin köpeğin telef olmasıyla sonuçlanır. köpekler bu sefer kaybederler. halk üzgündür, köpekler üzgündür. bi tek kediler festival havasındadır. tabi bütün bu yapılanlar batıya uyum yasaları çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. amaç kuduzdan falan kurtulmak değildir. tüm bu yapılanlar sadece batılılara hoş görünme çabasından ibarettir. modern kentler, köpeksiz sokaklar uğruna bir nesil köpek acımasızca katledilmiştir..

 • izledikten sonra bir süre hiç şaka yapasınız gelmiyor, ciddiyetiniz artıyor, şaka denen şeyle aranıza mesafe koymak istiyorsunuz, soğudum lan! bölüm 1 yazıyor bir de , devamını da yapacak demek ki vicdansız!

 • trt dizisi bir zamanlar kıbrıs'ta ekrana yansıtılan saçma görüntüdür.

  dizinin son bölümünde, eoka lideri nikos sampson, rauf denktaş'ı silah zoruyla kaçırıyor ve başına silah dayıyor.
  görsel

  ulan ampuller.
  "bozkurt" rauf denktaş, türk mukavemet teşkilatı'nın ve kıbrıs türkü'nün varolma mücadelesinin efsane ve ölümsüz lideridir.

  o elinde silahla sokak sokak direnmiş bir mücahittir, onun adı toros'tur.
  görsel

  ve bunlar kalkmış rauf denktaş'ı akılları sıra nikos sampson'a kaçırtıp, başına silah dayayıp küçük düşürecekler, algı yapacaklar.

  rahmetli denktaş'ın danışmanı sabahattin ismail ağabey de trt yetkililerine "gerizekalılar" diyerek tepki göstermiş.
  görsel

  ama sizin neden böyle yaptığınızı çok iyi biliyoruz.
  zamanında annan planı'na karşı çıktığı için rahmetli rauf denktaş'ı miting meydanlarında yuhalatmış, "türkiye'de ne işi var bunun" demiştiniz.

  şimdi rauf denktaş'ın vefatından yıllar sonra hala ona ve o'nun nezdinde türklüğe kin kusuyorsunuz.

  yaptığınız her dizi yalan dolanla dolu, diriliş, payitaht, uyanış selçuklu...yalan tarih yazıp rezil oluyorsunuz, ama kıç yalamayı bir türlü bırakmıyorsunuz.

  yalancılar...ahlaksızlar...vatansızlar...

 • si birim sisteminde* uzunluğun base birimi. yıllar içerisinde 1 metre'nin aldığı tanımlar;

  1791'de ekvator ve kuzey kutbu arasındaki mesafenin 10.000.000'da biri olarak tanımlanmış.

  1889'da %90 platinum- %10 iridium'dan oluşan standard bir bar'da oyulmuş iki nokta arasındaki mesafenin buzun erime noktasındaki değeri olarak bu tanım değiştirilmiştir.

  1960'ta yine bir değişiklikle kripton -86 atomunun boş bir vakum içerisinde yaydığı turuncu dalga'nın 1.650.763,73 katı olarak tanımlanmıştır.

  ışığın hızının tam olarak hesaplanmasıyla birlikte günümüzdeki tanımı da haliyle değişmiştir. 1 metre şu anda, ışığın boşlukta 1/299.792.458 saniye'de aldığı yoldur. tabii ışık hızı'nın daha da doğru ölçümleri geleceğinden, yıllar içerisinde yeni bir metre tanımını kesinlikle göreceğiz.

 • tanrının varlığına akıl yoluyla ulaşılamayacağına, bu nedenle "tanrı var mıdır" sorusunun mantıksız değil, sorulması ve cevaplanması mümkün bir soru olmadığına inanan kişi.
  (bkz: mete tuncay)