hesabın var mı? giriş yap

 • biri de benim.

  yıllar önce otobüste şöyle bir diyaloğa denk gelmiştim; otobüse binen biri akbilinin bittiğini söyledi ve ücreti karşılığında birinden onun yerine de basmasını rica etti. sonrasında önlerde oturan bir hanımefendi kalkarak akbili bastı ve şöyle dedi: "para istemiyorum. lütfen siz de aynı durumda kalan başka biri için akbilinizi basın ve para istemeyerek aynısını ondan rica edin"

  karmayla ilk tanışmam da böyle oldu, üsküdar-bostancı otobüsünde.

 • deniz çoban canlı yayındayken abdülkerim durmaz'ın yine farkını konuşturduğu program. diğer katılımcılardan soyunma odasına giren başkan oldu mu, arayan siyasetçi oldu mu, bu hakemlerle lig biter mi, hakem hatalarının sebebi ne gibi sorular gelmektedir.

  a.d : benim de bir sorum var.
  e.ş : abdülkerim hocanın sorusu varmış.
  d.ç : buyrun.
  a.d : hakemlikten önce amatörde, süper amatörde falan hiç futbol oynadınız mı ?
  d.ç : evet uzun yıllar amatörde oynadım.
  a.d : tamam teşekkür ederim, buydu benim sorum.

 • gelecegin futbol tanrisi. barcelona nin 13 yasindayken hormon tedavisini ustlenip arjantinden getirdigi, futbol dengesizi bir firlama. sozu gecen hormon dengesizliginden dolayi under 21 de oynadigi son sampiyonada yedekten bes mac girip 6 gol atmisligi var. calimlar direk ilahindan arak, rakibin bastigi ayaga dogru topu vurmayla. bu teknik abidesi de saviola olmaz umarim. ekstrasi sampiyonlar liginde forma giymis en genc futbolcusu olmasi disinda futbolda kendi derdinin futbol oldugunu sahada gostermesi. (edit*: bu entry yazıldıktan sonra bissürü sakatlık geçirdi gidişat pert)

 • doğalgazı sadece ısınmada kullandığımızı sananlar tarafından sorun değil densede türkiye'de elektriğin %51'i rus doğalgazı sayesinde üretilmektedir.

  sanayi üretiminde de kömür sobası kurarsınız artık.

 • yine atatürk'ün sebep olduğu bir başka facia. mezar taşlarını okuyamaz hale geldik, yarım metrelik boyumuzla dedelerimizin mezarlarına yetişemedik on yıllar boyu!

  sonra uzun adam geldi, o uzun olunca biz de uzun sayıldık ve ayrıca adam çok müslüman dolayısıyla dünya lideri ve oyları hak ederken hırsızlık yapmasına göz yummalıyız çünkü o müslüman ve uzun ve dünyanın en lider lideri.

  tanım: orijinali yinyangyo'ya ait olan espri. ben sadece başlığı doldurdum.

 • bu feminist ilkeye halime kökçe, elif çakır gibilerin sarılması caiz değildir. zira sünni fıkhında taciz-tecavüz vakalarında dört şahit olmazsa tecavüz edene tazir cezası uygulanır. kadınların yemini ise muteber kabul edilmez. yani halihazırda sünni fıkhı "kadının beyanı kabul edilmez" derken sünnilerin "kadın beyanı esastır" diye yırtınması komik oluyor.

 • sözlükçülerin herhangi bir zamanda ve herhangi bir mekanda, eşinden, dostundan, arkadaşından, sevgilisinden yediği ve bir daha da unutamadığı ayarlardır.

  sözlük hep egonuzu kabartacağınız yer mi olacağıdı ?

  benim hikayem bundan 10 sene öncesine tekabül ediyor. düşün işte 10 senedir unutamadım...
  daha 15-16 yaşlarındayım... işbu ayarı veren kız, tüm hayvanlardan korkuyor. kedi, köpek hadi neyse de, dur birazdan söyleyecem... ! çok samimi değiliz, birbirimize açıkçası biraz da sinir oluyoruz.
  ayrıca ortamda bir de başka bir kız var ki, yeni gelmiş, hoşlanıyorum ve bir şekilde onunla daha çok konuşmak istiyorum.
  oturmuş açıkhava bir kafede muhabbet ediyoruz, o sırada 5-6 metre öteye bir kuş konuyor ve kız bu kuştan tırsıyor.
  bir insanın bir kuştan korkabileceğine ilk kez orda tanık oluyorum ve
  -yuh ya, diyorum, senin de korkmadığın herhangi bir hayvan türü var mı ?
  -var, sen.
  diye kısa ve öz bir kroşeyle işimi bitiriyor orda. masada diğer elemanlar gülemedi bile o kadar ağırdı ki. halbuki gülseler, "off"lasalar "abowww"lasalar falan belki de bu kadar koymayacak. hele hoşlandığım kızın yarı sırıtmalı surat ifadesi yok mu dün gibi gözümün önünde halen... bak yine fena oldum.