hesabın var mı? giriş yap

 • eö1 - vak
  eö2 - vak vak
  eö3 - vak

  açıkça görüldüğü üzere, daha önce vaklanmış bir entriyi vaklaması nedeniyle 3 numaralı entri ördeği hatalıdır. örnek alınmaması gerekir.

 • http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload

  adresinden izlenebilecek hd stream. nasa uluslararası uzay istasyonu'na hd kameralar koymuş ve canlı yayın yapıyor.

  aç izle amk, adam diyor ki bu mavi topun içindesin havan kime? canlı olması çok güzel.

  not: uui (iss) yer istasyonuna göre karanlık tarafta kaldığında ya da zifiri karanlık okyanus üzerinde olduğunda bir süre görüntü grileşiyor / karanlıklaşıyor, az bekleyin gelir. ayrıca yandaki yorumları okumak da güzel olabiliyor bazen. açıklamalar şu şekilde:

  black ımage = ınternational space station (ıss) is on the night side of the earth.
  gray ımage = switching between cameras, or communications with the ıss is not available.
  no audio = normal. there is no audio on purpose. add your own soundtrack.

  şu adresten de uui'nin anlık olarak konumunu görebiliyoruz:
  http://eol.jsc.nasa.gov/hdev/

  bir de gün batımı ya da güneşin doğuşunu yakalarsanız inanılmaz şeyler izleyebilirsiniz. şu anda gösteriyor mesela.

  (bkz: bilim ne güzel şey lan)

 • içine kapanık biri olmasının ve çevresiyle neden konuşmadığının nedeni zaten çok açık. çevresinde dünya görüşü olan bir tane insan olmadığını bilmesidir. etrafında böyle yobaz, cahil cühela takımı varken ne yapacaktı çocuk? tabii ki, telefonla daha farklı dünyaların içinde kendisine bir hayat kurmaya çalışacaktı. olaydan sonra durumunu çok iyi anladık demiş bir de, ulan anladıysan bütün ekşi s*ksin beni.

  ''ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu.'' sorunun zaten ne olduğunu anlayacak zihniyete sahip olmamanız en büyük sorun.

 • kendisiyle ilgili anlayamadığım 1-2 şey var. sormak istiyorum.

  1- kendisi hakkında neden sürekli olarak "kimse fenerbahçe'den büyük değil" cümlesi kuruluyor? alex'in fenerbahçe'de oynadığı dönemde ya da sonrasında "ben > fenerbahçe" şeklinde bi beyanı mı oldu?

  2-kendisi hakkında neden sürekli "fenerbahçe'ye zarar veriyor, susmalı" cümlesi kuruluyor? alex'in sevilla maçındaki imza polemiği fenerbahçe'ye ne gibi bi zarar verdi? hisseler mi düştü, futbolcular maça çıkarken ya bizim de primlerimiz verilmezse falan mı diyor? bu zarar tam olarak nedir biri net olarak ifade ederse sevinirim.

  3-yaptığı açıklamalar kimi neden rahatsız ediyor? aziz yıldırım ve aykut kocaman'ı anlayabiliyorum çünkü ikisini de doğrudan yalancılıkla suçluyor da taraftara ne oluyor? fenerbahçe taraftarı alex'in söylediklerinden neden rahatsızlık duyuyor bunu gerçekten çok merak ediyorum. bunlardan sözlükte de var bi açıklasınlar.

  4-alex'ten soğuyoruz ne demek? soğuyorsan senin problemin alex ne yapsın yani sen soğuma diye üzerine battaniye mi örtsün, doğru bildiği şeyleri söylemekten mi vazgeçsin? o zaman ısınır mısınız?