hesabın var mı? giriş yap

 • - neden enerji bakanlığına başvurdunuz, enerjiye özel bir ilginiz mi vardı, yoksa...
  - hayır ilanda belirtilen özelliklere uyduğum için başvurdum (enerjiye özel bir ilgim vardı, her gün ballı ceviz, mesir macunu ve snickers yiyip red bull içiyorum anasını satim. makul bir insanın enerjiye neden ve nasıl bir ilgisi olabilir?)

 • benim için yeri biraz daha farklıdır. babamı küçük yaşta kaybettim. annem bizimkisi bir aşk hikayesi parçasını çok severdi. hatta kasetini de almıştık. annem ile dans ederdik evde bu parça eşliğinde, baban erken gitti ama oğlumla dans ederim ben de derdi. şimdi annem yok, babam yok, kayahan da yok. hepinizin toprağı bol olsun. ne denebilir ki, hayat bu, fazlası değil.

 • muğla üniversitesi iibf de muhasebe dersinin 3. saati :
  - sen ! adın ne senin ?
  - inan hocam
  - çık dışarı !
  - neden hocam ?
  - sen 1. saat çok konuştun çık!
  - evladım senin adın ne ? arkasındaki ?
  - sinan hocam
  - sen de çık dışarı
  - hocam kafiyeden adam atılırmı ya !

 • sirf bu yuzden basina bilal gibi bir evlat gelmis adamin beyani. istiyor ki herkesin basina gelsin. yemezler.

 • doğrusu oğlunun spermiyle değil, oğlunun sperminin döllediği yumurtaya taşıyıcı annelik yaparak hamile kalan kadındır. oğlunun spermiyle deyince sanki kadının yumurtasını oğlu döllemiş gibi oluyor (gerçi bu başlığı atanların amacı da bu zaten)

 • buyuk perhiz'den sonra gelir. paskalya haftasi, isa peygamber'in carmiha gerilisi ve olumu haftasidır. rumlar, isa'nin carmihta can verdigi cuma gunu perhiz tutar, et ve hayvansal gida yemez. cumartesi gecesine dek yas tutulur. cumartesi gecesi cemaat kiliseleri doldurur ve tam saat 24.00'te herkes bir mum yakarak isa'nin dirilisini kutlamaya baslar. gece yarisindan sonra eve donuldugunde kirmizi yumurta tokusturulur. paskalya pazar gunudur. ogle yemegi icin zengin bir sofra kurulur. sac orgusu biciminde yapilan paskalya coregi ise gunun vazgecilmez yiyecegidir.