hesabın var mı? giriş yap

 • üst edit: adam hayatını ortaya koyan orgeneralden daha fazla maaş alıyor. orgeneral maaşı 11 bin lira. sanırım bu yüzden "bayrak bize emanet" diyordu. bu da belgesi

  üst edit2: (bkz: kelebek omru) adlı arkadaş uyardı: 8 bin liralık avans düşüldükten sonra 11.500 almış, ayrıca yaklaşık 3 bin lira da haciz ve trafik cezası kesintisi yapılmış. yani toplamda 22 bin 500 liraya geliyor maaşı.

  geçtiğimiz gün video çekip, "ekrem imamoğlu, seni başkan olarak tanımıyorum" diyen zattır. daha önce 11 bin 500 lira maaş aldığı yazılıp çizilince, kendisi öyle bir maaş almadığını, bunun yalan olduğunu söylemişti. aşağıdaki hesapta bugün maaş bordrosu yayınlanarak kendisine yanıt verilmiş. detaylarına bakmak için:

  kaynak

  zorunlu edit: bu kişi ispark müdürü ya da genel müdürü değildir. sadece ispark'a bağlı işletilen marina ve helikopter pistlerinin sorumlusu... ulan bütün istanbul iştiraklerini yöneten ibb başkanı 24 bin 500 lira maaş alıyor bu memlekette. halen kalkıp da 11 bin 500 lira az bile diyor insanlar. siz kaç para kazanıyorsunuz güzel kardeşim?

 • geçenlerde 4.5 yaşındaki oğlumu uyutuyordum. yanına uzandım. dikti gözlerini, yüzüme uzun uzun baktı ve en sonunda şöyle dedi:

  anne, sen neden oluştun, sevgiden mi?

 • banko: "yaptim ama niye bi sor".
  bu tirada baslamis erkek yalana, yumusatmaya baslamis demektir. her ne ise o yaptigi, onceden soylese idi problem cikarmayacak yada daha az problem cikaracak iken, bir tartisma aninda yada sonrasinda getirilen bu uyduruk aciklamalar silsilesi* kadinin guvenini yerle bir eder. suphesiz biz* biliriz ki yikilan guven asla eskisi gibi ayaga kalkmaz, suphesiz biz de one way ticket kesenlerdeniz.

 • bulmacalar bilmeceler olrudu. mavi revela tuşuna basınca cevabı gösterirdi...

  şimdi 8-9 yaşındaki cocuklar ise ipad ile oyun oynuyor. yazıkmış lan bize.

 • ben küçük bir çoçukken şehrimizde muz esnafı vardı.

  evet, yanlış duymadınız, muz esnafı.

  bir kişi dükkan kiralar ve orada yalnızca muz satardı. ara sırada bazılarının kivi de sattığı olurdu.

  tıpkı manav gibi, ama yalnızca muz satılırdı.

  o zamanlar muz, kivi falan şimdinin ejder meyvesi, pitahaya denilen nebatatlarından bile daha pahalıydı...

  bu entriyi neden mi yazdım ? öylesine, eski günler aklıma geldi.

  kriz zamanlarıydı o zamanlar. her şey pahalıydı. ama yine de mutluyduk.

  şimdiye bakıyorum; yine her şey pahalı. hem de ateş pahası. dahası, bugün mutlu da değilim.

  ben yeni türkiye'yi hiç sevmedim sözlük. hiç mi hiç sevmedim hem de.

 • dogu anadolu'da bir birlik. er tuvaletlerinden biri tikanir. boluk komutani bir turlu actiramaz tikali tuvaleti. hadise bir sekilde, kurmay baskaninin kulagina gider. kurmay baskani hisimla, boluk komutanini, nobetci subayi ve tuvalet sorumlusu eri tuvalete toplar. hic bir sey soylemez, ceketini cikarir, gomleginin kolunu omzuna kadar sivar, milletin saskin bakislari arasinda kolunu delikten iceri pis sulara daldirir, dirseginden yukariya kadar sokar, karistirir. etraftakilerin mideleri agizlarina gelmistir. bir asker donu cikarir delikten veee, oracikta esas duruşta beklemekte olan tuvalet sorumlusu erin suratina şlaaaaaaap!!! diye carpar donu. butun sular milletin ustune basina sicrar. tuvalet acilmis, sular cekilmeye baslamisken, kurmay yarbay, bir kelime dahi etmeden, lavaboya gider, kolunu sadece suyla soyle bir yikar, ceketini giyer ve gider. o gunden sonra birlikteki tuvaletler ornek tuvalet haline gelir.

 • sırf sevgilim beni deniyor sanıp kaç tane kadını sert bir şekilde geri çevirmişliğim var. çok sonra anladım aslında hepsinin gerçek kadınlar olduğunu..

 • allah razı olsun kendisinden. milyar dolarları kazandığı dönemde 5 milyon dolar gibi bir rakamı bağışlaması inanılmaz.

  bilen var mı kaç milyon dolar vergi borcu silinmişti bu şirketlerin?

 • bunun jeneriğini izlerken "hadi oğlum, önce banyoya, sonra doğru yatağa, kapat artık televizyonu, yarın okulun var" çığrışlarını duyar gibi oldum. hey gidi günler, pazartesi sendromunun verdiği ardinalle daha da artardı bu kulübün yayınladığı filmleri izlemenin zevki.

  şimdi star sinema kulübü, batman'i yayınlarsa, alacam anne ve babamı karşıma, gidin banyonuzu yapın yatın, ben sabaha kadar batman'i izleyecem diyeceğim.