hesabın var mı? giriş yap

 • dün gece the 100 izliyoruz. "post apokaliptik dawson's creek" olarak tanımladığım bu dizinin replikleriyle arada dalga geçiyoruz. bir sahnede bir karakterin ağzından şunu dedim:

  - but.. how? how!!?

  o sırada sessizce oturan ve normalde hiç havlamayan köpeğimiz birden ayağa kalktı bana dönüp çıkıştı:

  - hav! hav!

  gülmekten diziyi izleyemedik bir süre. sonra aynısını sevgilim denedi ona yapmadı. köpek de the 100'la dalga geçiyor bence, bilerek espriye katıldı. arada diziyi izlerken sıkıntıdan derin bir iç çektiği de oluyor "hay sizin izleyeceğiniz diziyi..." diye.

 • üst edit: bakan ilk kez il il vaka sayısını açıkladı. bütün illerde covid -19 vakası var.

  istanbul:8852 vaka (117 vefat)
  izmir:853 vaka (18 vefat)
  ankara:712 vaka (7 vefat)
  konya: 584 vaka (7 vefat)
  kocaeli:410 vaka (8 vefat)
  ısparta:268
  sakarya:207 (3 vefat)
  adana:197 vaka (3 vefat)
  bursa:135
  samsun:112

  son 24 saatte:

  • vaka sayısı 2148 artarak 15679 oldu.
  • ölü sayısı 63 artarak 277 oldu.
  • test sayısı 14396 artarak 106799 oldu.

  https://covid19.saglik.gov.tr/

 • siyasal islamcıların ahlaksızlığı ve utanmazlığıyla kimse yarışamaz. ve bu ahlaksız utanmazlara zamanında ağzımızı açıp tepki göstermediğimiz için her seferinde daha da arsızlaşıp kuduruyorlar. çünkü bunlarda utanma haysiyet şeref gibi kavramlar yok. bu zihniyete sessiz kaldıkça, aman konuşsun nolacak dedikçe ipin ucunu kaçırıyorlar.

 • bak en önemlisi şu. mesela şimdi lise öğrencisisin, harçlığın var. evde yemek istemezsen çıkar dışarda pizza , döner falan takılırsın. yani en kötü eve gider akşamdan kalmış olan, annenin yaptığı yemeği yersin, hatta çoğu zaman buna burun bile kıvırırsın. fakirliğin gözü kör olsun gibi tuhaf tuhaf triplere bile girersin.

  hah işte üniversiteye gidince o annenin yaptığı yemeği çok özleyeceksin. o dışarda yediğin yemeğin ne kadar sağlıksız olduğunu, doyamadığını, doysan da 1 saat sonra yine acıktığını, sağlıksız beslenmeden kaynaklı ani kilo değişimlerini göreceksin. onun için unutma ki anne yemeği dünyanın en güzel şeyidir. bunu da üniversitede farketme diye ben sana şimdiden söylüyorum.