hesabın var mı? giriş yap

 • sağlığıyla alakalı terbiyesizce yazılar yazılan bir gazetenin muhabiriyle bülent ecevit'in anısı:

  ****
  onun, vücut fonksiyonları ve ruh sağlığı ile ilgili onur kırıcı şeylerin yazıldığı bir gün, tbmm kulisinde milletvekillerinin arasına gelip oturmuştu. yanına, o ünlü gazetecinin gazetesinden bir muhabir yaklaştı. ‘efendim ben… gazetesindenim” diye konuşmaya başlayınca, ecevit ayağa kalktı, ona gülümseyerek -sanki o kötü şeyler, o gazetede yazılmamış gibi- ‘buyrun oturun sayın…” dedi.

  sonra ona çay ikram etti. sorduğu soruları yanıtladı. gazeteci istediğini öğrenmiş, ayrılmak için izin isteyerek ayağa kalkmıştı. ecevit de -her zaman yaptığı gibi- ayağa kalktı. onu uğurlarken, şunları söyledi.

  “eğer gazetenize uğrar da, …beyi (o kötü makaleyi yazan) görürseniz, lütfen ona söyleyin; yazılarını hiç kaçırmıyorum!”

  ****

  tren kazasından sonra sorumlular ceza almalı diyen gazeteciyle rte'nin anısı:

  “birileri çıkmış portakal mıdır, narenciye midir, haddini bil; haddini bilmezsen bu millet patlatır enseni!”

 • kendimde de gözlemlediğim korkunç bir eylem. tüyler ürperten bir dönüşüm. şimdi açık konuşalım: kendimizle başbaşa kaldığımız anlarda, acıkan karnımızı huzura kavuşturmak için hazırladığımız eppek arası tomato peynir gibi gıdaları yerken insanlıktan çıkmıyor muyuz? özellikle geceleri sinsi sinsi hazırladığımız eppek arasını yerken, uydurmasyon dürümleri yutarken o ekmekle o dürümle kavga etmiyor muyuz? dişlerimizi eppeğe geçirip 45 derecelik bir açıyla kafamızı sallar gibi kopardığımız her lokmada bir vahşi yaşam belgeseli tadı yok mu? normalde son derece beyefendi insanlarken, uçan kaburgalıların kanatlarını söken kratos gibi olmuyor muyuz eppek arası yerken?

  avvvvvvvvkkkk avvvvkkkk diye yutmuyor muyuz ekmek arasını? neden en sakinimiz, en beyefendimiz, en hanımefendimiz bile ekmeğe hülya avşar'ı öpmeye hazırlanan ibrahim tatlıses haşinliğiyle yaklaşıyor? sırf şu ritüel yüzünden eppek arası yemeden önce ibrahim tatlıses bıyığı takmayı düşünüyorum. insan eppek arası gıdayı alırken bu kadar mı coşar arkadaş? o yüzden böyle subway mabwey gibi mekanlarda hiç huzur bulamıyorum. sandiviçiniz kaç santim olsun diyorlar, isyan edesim geliyor. sandiviçim 10 santim olsa ne olur, 75 inç olsa ne olur efendi, sen bana vahşileşmeden sandiviç nasıl yenir ondan bahset. kendisini sandiviç, dürüm ya da eppek arası bir gıdayı yerken vahşileşmiş hissetmeyenlere leydi gaga'nın sigaralı gözlüğünden yapacağım kendi elimle. şu an ağzımda 10 adet sigara var, hepsi eşit yansın diye yaktım koydum ağzıma. fakat son sigara zamlarından sonra gözlüğün maliyeti yükseldiği için sigaraların hepsi lodos denizcisi marka. marka sempatik ama tat bir garip, inşallah ölmem...

 • sene 2021 kaymakam, muhtar, aza tarzı ne yaptığı belli olmayan dandik devlet bürokratlarına gerek var mı?