hesabın var mı? giriş yap

 • hem bedelli askerlik yapıp hem de stüdyo ortamında çekilmiş asker kıyafetiyle afrin operasyonuna destek mesajı yayınlamak nasıl bir ikiyüzlülük safhasıdır anlamak gerçekten zor. insanın biraz yüzü kızarır yahu!

  ayrıca yanlış anlaşılmasın, bedelli askerlik bir gerekliliktir pek çok insan için. asıl problem hem bedelli yapıp hem de sanki hakkari'de sınır nöbeti tutmuşçasına hamasi mesajlar verme ikiyüzlülüğü.

 • mideden ve bağırsaktan emiliminden sonra 30 dakika içinde etki gösteren ve 3-10 saat arası etkisi süren madde. günde 500 mg. dan fazla alındığında zehirlenme gelişebilir. en yaygın görülen belirtiler, çarpıntı, huzursuzluk, anksiyete, kaslarda seyirme, mide yakınmaları ve uykusuzluktur. daha da yüksek dozlarda kulak çınlaması, nöbetler, solunum problemleri ve fikir uçuşması görülebilir. toleransı hızla gelişen bir maddedir yani her gün miktarını arttırsanız da etki etmemeye başlar.

  kahve fincanında 80-100 mg. (bir kupa nescafe ya da bir fincan türk kahvesi gibi o içeceğin bir birimi kastedilmektedir)
  çay bardağında 66-100 mg.
  kafeinsiz kahvede (bir kupa) 2-4 mg.
  kola bir bardakta 25-55 mg.
  sıcak kakao bir kupada 5-50 mg.
  aspirin 32 mg. bir tablette
  kafein tabletinde 100 mg.
  çikolata 25 mg. küçük pakette.... kafein içerir.

 • (bkz: ben)
  sürekli kendini izleniyormuş gibi hissediyor insan.
  çok uluslu kurumsal şirketler gibi amk, giriş çıkışlarda kart basıyor gibiyiz, bu ne lan!

  gizlenmeye çalışan değil, mahremiyet hakkını kullanan insandır.
  hatta "çevrimiçi" belirtecinin de kaldırılması yanlısıyım.

  en iyisi sms aga.
  bildirimi yok, okundusu yok, çift tıkı yok, tık rengi yok, çevrimiçi misin bakan stalklayan yok.
  attığın mesaj allaha emanet, gitti mi gitmedi mi bilmiyorsun.
  mis.

 • takdir ettiğim açıklamadır. şu açıklamayı yapmak her yiğidin harcı değil onu söyliyeyim. vatandaşta özellikle hizmet beklediği birimlere talepte bulunurken saygı çerçevesini koruması gerekir. bu konuda gerekli bilgilendirme çalışmaları ve caydırıcı önlemler alınmaz ise kamu bu tip sorunlarla sürekli boğuşmak zorunda kalır.

 • tolga'nin yüzüne bir şey diyemeden arkadan "bu kim yeaa" diye cikisan anirici tim elemanı yarmistir. karşıdaki de "tolga" diye cevap veriyor. "nası konusuyo o yeaa" diye de atarlanmis kendi kendine.

  arada 20 cm boy farki olunca cok seyapamamis arkadasimiz.

 • kapısında mülk allahındır yazar ama daire sahipleri miras konusunda kavga edip birbirini öldürür.

 • gerçekten sevdiğiniz biriyle evlenirseniz aklınızdan geçmeyecek olanlardır. tabi ki sıkıntı olur, tartışma olur lakin insan kardeşiyle yeri geliyor tepişiyor sonunda bir gülümseme her şeyi unutturuyor. evlilik mide bulandırıcı detaylar taşımıyor sevgi, saygı ve güven varsa. meraba ben güzin abla lan.

 • uzun bir ilişki sonrası geçmiş olduğu nekahat süreci ardından, kendini yeni bir aşkın kollarına atan gençliğin diline pelesenk olmuş cümleleri özenle kullanma sanatı.

  bu sanata en önemli örnek olarak, "sen nereden çıktın karşıma" ve tabi ki en meşhuru "sen bu zamana kadar nerelerdeydin" cümleleri gösterilmekte olup, bunlar özellikle ilişkinin en başında hissedilen, "o benim için yaratılmış" sarhoşluğu sırasında sarfedilmektedir.

  ilk yakınlaşma gerçekleşir ve kız ile oğlan birbirlerinin gözlerinin içine bakarak romantik bir temas yaratır. gözler birbirine kenetlenir ve dudaklardan o sözcükler dökülür. içli bir şekilde "sen nereden çıktın" cümlesi telaffuz edilir vakur bir ses tonuyla.

  bu soruya verilecek en iğrenç yanıt "ben hep seni arıyordum ki" gibi, samimiyeti yakın ancak sürrealist bir ifadeden ibaret olabilir. kanımca "annemin karnı ehehe" cevabı bile daha yapıcıdır. en azından zoraki bir gülümsemeyle bertaraf edilebilir.

  ben doğum yeri söylemeyi tercih ederek, ortaya çıkan o gereksiz ve çiğ romantizmin seviyesini azaltmayı uygun gördüm bugüne kadar. zira, ilişkinin selameti ve çevrenizdeki insanların size bakıp kusmaması açısından verilebilecek en mantıklı cevap budur.

  - sen nereden çıktın?
  + ortaköy, lefkoşa =)

 • konudan bağımsız olarak, yunus emre yarismadan cikinca beni bul kardesim.. agzini burnunu kirmam lazim bunun boyle kıl birini görmedim.

  edit: özelden arkadaşlar sağolsun uyardı adam mma dövüşçüsüymüş. emre allahından bul kardeşim ben pas diyorum.. sen beni bulursan da iyi koşarım yakalayamazsın uğraşma boşuna.