hesabın var mı? giriş yap

 • -orta ateşte tencereye dibini ıslatacak şekilde biraz yağ koyun
  -yeter mi diye düşünmeyin. yeter. çok yağlı olmasın
  -tencerenin dibini kaplayacak kadar mısır koyun
  -yeter mi diye düşünmeyin. yeter. taşıyor sonra
  -iyice kavurun. mısırların rengi önce beyaza sonra tekrar sarıya dönecek
  -yeter mi diye düşünmeyin. yetmez. ilk tane patlayana kadar kavurun. karıştırmaya devam
  -arzu ederseniz daha önceden hazırladığınız birer tutam tuz karabiber kekik pul biber karışımını ilk tane patladıktan sonra tencereye ekleyip karıştırıp kapağını kapatın
  -kapağı mısırların dışarı kaçmasına izin vermeyecek şekilde sürekli sağından solundan kaldırıp indirin. bunu içeride basınç oluşmaması için yapıyoruz. az basınç olmalı ki mısırlar patlayabilsin
  -sesler kesilip son mısırın da patladığını düşündüğünüzde altını kapatın. kapağı açın
  -birayla patlatın
  -yeter mi diye düşünmeyin. yetmez. ilk bira çok çabuk bitiyor. bir bira fazla alın.

  edit: kevimli semiğimi yemir (:

 • ege (8) ile telefonda...

  ege: anne ben 150 lira topladim bu bayramda...
  romica: oo super oglum, benim bile o kadar param yok
  ege: kac poundun var senin?
  romica: cebimde 50 pound kaldi.
  ege: yani kac lira?
  romica: 125 lira kadar...
  ege: simdi' ben turkum ya, gidip bir ingilize 200 lira versem bana kac pound verir?
  romica: 80 pound kadar...
  ege:oha amma da az, neden?
  romica: kur farki oglum, ekonomi mi anlatayim sana telefonda simdi?
  ege: peki bir ingiliz gelse de bana 200 pound verse ben ona kac lira veririm?
  romica: 500 lira...
  ege: niye salak miyiz biz, butun insanlar esit degil mi? ben niye daha cok veriyormusum!
  romica: ingilizle para alisverisi yapmayiver be oglum...
  ege: gunahimi vermem zaten de, mesela anne, bir iskoc bana 200 iskoc parasi verse...

 • "ulusal mutabakat koalisyonu" adı altında, 24 aylığına kurulması gereken hükümettir. 24 ay sonunda gerçekleşecek erken seçime kadar, teknokrat ağırlıklı bir hükümet kurup, etliye sütlüye falan pek karışmadan, ekonomik devamlılık ve temel devlet yükümlülüklerinin idamesini sağlaması kafi gelecek bu hükümetin, kendisine tanınan bu süre zarfında:

  - akp'nin işlediği cürümlerin tespit edilmesini temin etmesi, sorumlularının yakalanması ve adil bir şekilde yargılanmalarını sağlaması
  - seçim barajını kaldırması
  - devlet kurumlarını işgal eden partizanların temizlenmesini sağlaması
  - çalışamaz hale gelmiş ya da tıkanmış devlet kurumlarının yeniden işlemesini sağlaması
  - anayasa'yı yeniden yürürlüğe alması
  - çok sayıda anayasal suçu, televizyondan canlı yayında işlemesine istinaden, recep tayyip erdoğan'ın, ivedi olarak anayasa mahkemesi vasıtasıyla tasfiyesini sağlaması
  - akp'nin getirdiği şahsa münhasır* ve toplumsal huzur açısından sakıncalı** bazı yasaların, ivedi olarak düzeltilmesini sağlaması gibi meselelere odaklanması, yeterli olacaktır.

  bu 2 senelik iyileşme sürecinden sonra yeniden seçimlere gidilebilir ve nispeten temizlenmiş siyasi bir ortamda, memleket tekrar rayına oturabilir. bu arınma süresi zarfında, kendi partilerine has arzu ve ülkülerini bir süre kenara kaldırması gereken bu 3 siyasi partinin, söz konusu iradeyi gösterebilmeleri durumunda, partilerinin tabanlarının da, bu geçiş sürecine sabır ve saygıyla yaklaşacağını düşünüyorum. en azından, muhalif bir seçmen olarak, benim bu siyasi partilerden beklentim, işte tam olarak budur.

 • insanlık dramıdır.

  daha 16 yaşında bir insan silahla geziyor ve bunu yapabilecek kadar vahşileşebiliyorsa, bunun değil ailesinin suçudur. ailesine de potansiyel katiller gözüyle bakılarak incelenmesi gerekir. bu insan müsveddesinin ise herhangi bir zamanda herhangi bir koşulda sokağa salınmaması gerekir.

 • insanları anlamlı kılan şey farklılıklar olduğundan, olması gereken histir.

  çünkü farklı hissetmeyen insan, farklı davranmaz. her ne kadar temel işleyiş ortak gibi gözükse de, aynı otobüslere binip, aynı işyerlerinde çalışıp, aynı yemekleri yesek de, her bir bireyin biyolojik ve psikolojik olarak bu eylemleri yorumlayışı farklıdır. bir insan yemek yerken içindeki eser miktardaki baharatı algılayabilir, bir başkası anneannesinin yemeğine benzetip duygulanabilir, bir diğeri içindeki sebzelerin temizliğini düşünebilir, öteki maliyetini düşünebilir, beriki porsiyonunun miktarını düşünür, öbürü tabağın süsünü düşünür. dışardan bakıldığında aynı yemek yediğini gördüğümüz insanlar, bu açıdan bakıldığında aynı işi yapıyor sayılmazlar, farklılıkları yaptıkları işe anlam katar.

  psikolojik olarak kişi kendisini farklı hissetmezse, kendine verdiği değer de giderek azalır. çünkü hepimiz aynı olsaydık, hayatımız sadece çevresel etkilere göre şekillenirdi. bu da çok acımasızca bir sürükleniş olurdu.

 • üstteki deli ne anlatıyorsun anasını satayım. ezan kaldırılsın dedik sanki. yüzyıllardır bayram oluyor bu memlekette ben bir kere bile duymadım bayram öncesi sabah 4te sela okunup üstüne 2 tur tekbir getirildiğini. update mi geldi dine? işiniz gücünüz mağduriyet amk.

 • aydın 1. sulh ceza mahkemesi kararıdır.

  aydın’da gezi parkı gösterileri sırasında “katil erdoğan” sloganı atan cem türkoğlu ve zafer kasap, suçsuz bulundu. aydın 1. sulh ceza mahkemesi hakimi fethiye bilici, gezi parkı gösterilerinde çok sayıda kişinin polis şiddetiyle öldürüldüğünü ve yaralandığını, sanıkların bunun üzüntüsüyle hareket ettiğini belirterek, “katil erdoğan’ sözünün provokatif olduğu kabul edilse bile bunların gezi olayları olgusuna dayandığı, bu sözlerin slogan şeklinde yaygın olarak kitleler tarafından söylenmesi için yeterli ölçüde olgusal dayanağın bulunduğunu” gerekçesiyle beraat kararı verdi.

 • rezalet puanım 10 üzerinden 10 dur. net rezalettir. şerefsizliktir. verin ulan ibneler adamın parasını.