hesabın var mı? giriş yap

 • - istediğin kızı elde edeceksin ama her akşam yıldız tilbe ve kibariyeyle koyun koyuna yatacaksın?
  - ooo süpermiş.
  - hadi be?
  - peki gündüzleri de elde edebilecek miyim kibariye ile yıldız tilbeyi?
  - bambaşkaymışsın...

 • şaka gibi ama değil

  13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlaması faciasından sonra işletmelerde iyileştirme yapılması için mecliste çalışmalar yapılmıştı.

  yapılması gereken iyileştirmeler işverene fazladan külfet olduğu için bu parayı devlet bizim vergilerimizle ödeyecek. işverenin cebinden para çıkmayacak.

  yani şu demek oluyor. devlet para ödemezse işveren o iyileştirmeyi yapmaz. kazalar, ölümler devam eder

  chp'nin emekli ikramiyesi için kaynak nerede diye soranlara gelsin. işte devletin kaynaklarını böyle harcamazsanız herşey hallolur.

  kaynak

  benim vergimden bunlara giden her kuruş haram olsun.

 • üst edit: sevgili arkadaşlar, dün geceden itibaren yüzlerce mesaj aldım. iş teklifi yapan, iş öneren, dua eden, yardım etmek için çabalayan insanlar gördüm. herkese dün geceden itibaren ayıp olmasın diye tek tek cevap yazmaya çalıştığım için bu saate kadar uyuyamadım. arada atladığım olduysa kusura bakmasın lütfen. daha önce belirttiğim gibi arkadaşlar, maddi olarak yardım etmek isteyen çok yazardan mesaj geldi. herkesin iyi niyet ve samimi olarak yazdığına hiç şüphem yok. ancak bu yardım isteğine kesinlikle tavrım.net, iş amacı dışına çıkmasın. sözlükte daha önce bir çok kez bu tarz kampanyaların amacı dışına çıkıp, suistimal edildiğine hepimiz şahit olduk. iş para, pul borç gibi konulara geldiğinde, başlık altında yazılabilecek şeyleri tahmin edebiliyorum. şakacı sözlük yazarlarının " vay anasını adam iş bulmak istedi, holding kuracak zuhahaasfad" tarzı şeyler görmek mümkün. şaka bir tarafa, burada benim adım önyargı ile olumsuz değerlendirilip en ufak maddi açıdan kirlenirse, su an ki yaşadığım durumdan daha acı olur benim için. destek olan herkese çok teşekkür ederim tekrar. iyi ki varsınız.

  sevgili arkadaşlar, öncelikle adıma açılan başlıktan an itibari ile haberim oldu. arka arkaya gelen mesajlardan kuşkulanıp, yaptığım araştırmalardan sonra başlığa ulaştım. başlığı açan arkadaşa öncelikle teşekkür ederim. çok sayıda gelen destek mesajları ve iş teklifleri oldu. inanın şu an çok mutluyum. evinde kaldığım arkadaşa gereksiz bir özgüvenle "kalk lan çay demle" dedim.

  böyle bir başlık açmak istemiştim ancak korkularım sebebi ile açamadım. mağduriyetten fırsat çıkarmaya calisan biri olarak görünmek istemedim. açıkça buraya yazmak istiyorum. ben sadece iş istiyorum arkadaşlar. iyi niyet ve samimiyetle maddi olarak destek olmak isteyenlere olumlu cevap vermedim ve vermeyeceğim. iş bulmak benim için yeterli ve düştüğüm yerden kalkmam için yeterli. hafta içi bir yazar arkadasın daveti oldu ve iş görüşmesine gideceğim. hepinize destekleriniz için teşekkür ederim. uzun zamandır kendimi tutuyordum duygu patlaması yaşamamak için ama yavaş yavaş ağlama noktasına getirdiniz. canınız sağolsun.