hesabın var mı? giriş yap

 • bedensel engelli olmamın, doktorlar tarafından tek nedeni olarak görülen çernobil’i anlatan dizi...
  izlerken sinirleniyorum, geriliyorum ve yer yer gözlerim doluyor... hayatımı mahveden çernobil’i tüm detaylarıyla biliyordum ama böylesi bir canlandırma beni derinden sarstı. insanoğlunun aç gözlülüğünün açıkça görüldüğü bir olay. kesinlikle bir kaza değil...
  ne söylesem boş...

 • benzer şekilde, devlet memurları birbirine yılbaşı hediyesi olarak şişeyle viski alırdı. evde hala hediye şişeler duruyor.

  türkiye'de içkinin 1980'lerden (ve özellikle 1990'lardan) sonra ne kadar büyük bir problem haline getirildiğini hatırlamaya yaşı yetmeyenler bunlara şaşırıyor, halbuki içki kamusal alanda nispeten yaygın olarak bulunuyordu, görülüyordu. bugünkü gibi görünmez kılınmamıştı. gelenekler de ona göreydi o yüzden.

 • hürriyet gazetesinde yer alan haberin altında yer alan yorumlar bu ülkede neden yıllardır menderes, özal, demirel, tayyip erdoğan gibi birbirinin devamı klonların iktidar olduğunu kanıtlar nitelikte...

  daha fazla yorum yapmadan haberin yorumlarına bakarak anlayabilirsiniz

  levent c.

  ben kendi adima yorum yaziim..: ben abi olarak böyle bir makamda oturcam ve kardesim bekcilik yapcak..cok kirgin kavgali olmamiz gerek!

  orkun bal

  kardeşine bakamayan adam memlekete nasıl bakacak.bir kez daha chp ye oy vermediğim için gurur duydum...

  harun kahraman

  zaten devletin kaymağını yemiş devletten emekli olmuş daha ne olsun bankadan genel müdürmü olacaktı

 • (bkz: pi)

  ilkokul öğretmenimiz bir gün önceden sıkı sıkı tembihledi "yarın herkes yarım metre ip getirmeyi unutmasın" diye.
  neyse uzatmayalım... evet yarım metre yeterli.

  ertesi gün heyecanla bekliyoruz ne olacak bu ip şimdi diye. matematik dersinde ; daha doğrusu aritmetik dersinde öğretmen beslenme çantalarımızdan ayran bardaklarımızı çıkarmamızı istedi. 7-8 yaşında olduğumuz için konu gitttikçe ilginç gelmeye başladı.

  öğretmen herkes o ipi bardağının çevresine bir sarsın, sonrada başlangıç noktasına gelen yeri sıkı sıkı tutsun dedi. e yaptık .. şimdi de cetvelle ölçün bakalım ne kadar uzunluktaymış onu da defterinize yazın dedi.

  len 7-8 yaşında sıralı komutlu el beceresine dayalı iş yapıyoruz hacı kolay değil o kadar. cetveli çıkarmak için ipi bırak, cetveli çıkar sonra gene ipi sar, yerini kaybetmeden ölç filan bi sürü iş. neyse sardık , ölçtük, yazdık.

  öğretmen; "şimdi de bardağınızın en geniş yerini iple ölçün onu da yazın" dedi. bak çap demiyor kereta bardağınızın en geniş yeri diyor. e hadi onu da yaptık, yazdık. "şimdi o deminki sayıyı ölçtüğünüz uzunluğa bölün bakalım kaç çıkacak" diye de sordu. uzun işlemlerden sonra sınıfın her yerinden 3 ... 3.... 3... sesleri yükselmeye başladı. sanırsın ay-yıldızlı formaları ile bizim aslanlar macaristan karşısında farka gidiyor.

  öğretmen " 3 ya tabi" dedi.. "3" ...

  şaştık kaldık. arka sıralardan birisi "kesin ip var amk" dedi belli belirsiz.

  öğretmen sınıfın üstünde kurduğu tam hakimiyetten memnun sordu.

  "herkesin bardağı birbirinden fark lı mı?
  - evvveeeeeeet..
  "bölme işlemini yaparken birbirinize baktınız mı?""
  - hayyıııııırrrrr

  "işte" dedi öğretmenimiz, "hayatta yuvarlak neyin çevresini en geniş yerine bölerseniz 3 çıkar. bizde buna -pi- deriz .

  bu muazzam tespitten sonra anladım ki hayatta birşeye hayret eden adam "piiiiiiii" derse benimle aynı eğitimden geçmiştir. yok len şaka yaptım. büyüdük, geliştik, serpildik mühendis olduk hala o "pi" yi unutmam.

 • evet insanlık dışıdır, aslında mayınla tuzaklayıp, ya da bomba yüklü araçla saldırarak, ya da eşinin yanında kafasına arkadan sıkarak, ya da trafik kazası var deyip pusu kurarak, ya da gece evlerinde uyurken vurularak öldürülmeliydi, evet bence de insanlık dışı katılıyorum...

 • "bu millet" sevmemiş olabilir. yüce türk milleti sevdi ve eserine sahip çıkacaktır.

 • annem, kız kardeşim ve kız arkadaşım kıvanç tatlıtuğ'a benzetiyor beni, sevdiklerinden. aslında daum'a benziyorum:(