hesabın var mı? giriş yap

 • ingilizce konuşurken, değil "interneyyşınıl" demekten çekinmek, "enternasyonal" bile diyebilirim. ağzıma o sırada ne geldiyse. allahın italyanı "internatzionaaalleeee" filan gibi bişey deyince sevimli oluyo, ben türkçe sesleriyle ingilizce konuşunca hıyar mı oluyorum. benim tek amacım en yakındaki ucuz oteli bulmaktır, varsın bana yol tarif eden kişi içinden mükemmel ingilizce telaffuzuyla "hıyara bak hotele otel dedi" diye düşünsün. düşünmüyosa da ne ala, yeter ki gönüller hoş olsun, insanlar kardeş olsun, hayat bayram olsun...

 • geri kalmışlığın nakit karşılığıdır.
  geri kalmış ülkelerde devlet ağır abi pozunda olur her zaman. astığı astık kestiği kestiktir.kafasına göre tonla vergi koyar.bu ülkelerde hukuk mekanizması zayıf olduğu için bunun önü alınamaz ve 2 liralık mala 5 lira ödenir.

 • adına (amerikan güzeli) karşı duyduğum garip antipatiden ötürü düne kadar izlememiş olduğum ve eh bi bakalım bari nasıl birşeymiş modunda başına oturmamla birlikte filmin bitimini müteakip "ah ben ne etmişim bu zamana değin" diyerek kendime kızdığım, her yönüyle muhteşem bir film.

 • haşin erkeklerimizin düştüğü komik durum.

  1,5 ayda 8-10 kez şahit oldum bu olaya. hepsi de kız arkadaşına sinirlenmişti.

  niye duvara, dolaba vs yumruk atıyorsun? git yüzüne su çarp, 10'a kadar say ne biliyim bir sakinleş. orada artistlik yapacaksın diye değer mi?

  hayır yaptın bir artistlik koşarak acile gelmek ne demek? asıyordun, kesiyordun demin.

  hadi kendin geliyorsun bari kız arkadaşını getirme. ona niye gösteriyorsun bu durumunu? yaptın bir eşeklik getirdin ağlama bari.

  aman da benim minnoşumun eli uf mu olmuş?

  not: çaktırmayın birazdan sağı solu yumruklayıp acile düşmeye başlarlar.

  edit: etik mi? hasta adı verdiğimi hatırlamıyorum.

  doktorum veya hemşireyim; erkeğim veya kadınım bunlar neyi değiştirir ki? sen yine aynı sen boş ver çok takılma böyle şeylere.

  gelen mesajlar üzerine edit: yaklaşık bir 10 kişi özelden kendi hikayesini anlatıp bana kezban dedi. anlaştılar mı? arkadaşlar mı anlamadım.

  sanırım insanların beni kezban olarak nitelendirmesindeki anahtar cümlem bu: "aman da benim minnoşumun eli uf mu olmuş?"
  ama bu cümlede cinsiyet belirten bir şey yok bence. "minnoş" kelimesini sadece kadınlar kullanacak diye bir şey yok. ben yolda hafif sekerek yürüyen bir kedi yavrusu görünce de kan alınan bir bebek ağladığında da aynı tepkiyi veriyorum. bunda bir tuhaflık göremiyorum.

  edit 2: arkadaşlar bu şekilde acile gelen insanları "röntgen çalışmıyor" diye geri yollamıyoruz. hepsi diğer hastalar nasıl tedavi oluyorsa sıradan rutin işlemlerle tedavilerini olup gidiyorlar. ne kadar denk örnekler tartışılır ama bu şişeyle de gelse böyle oluyor, kolunda jilet iziyle de gelse böyle oluyor.

  mecburi edit: ulan bu başlık altında kız sanıp asılmak ne demek!

  herkes rahatlasın erkeğim.

 • adam "çok yaşasın cumhuriyet" demiş. buradakiler açık açık neden hayır demiyor diye adama kızıyor. mal mısınız ? sosyal medyadan adam hayır yazsa ne olucak? cem yılmaz hayır dedi diye mi seviceksin adamı? bu kadar da saçmalamayın ya. adama neden etliye sütlüye karışmıyor diyorsunuz, karışınca da acık acık karışmıyor diyorsunuz.