hesabın var mı? giriş yap

 • ulan bu türkiye çok enteresan bir ülke gerçekten. bir belediye başkanı, işinden vaktinden ayırıp, şahsi hobisi olarak (bakın şahsi hobisi olarak diyorum) oturup gerçeğe yakın heykeller yapmaya çabalıyor, yaptığı iş mükemmel olmasa da iyi kötü yurtdışındaki benzerlerinin yerini tutacak seviyede, adam kendi şehrine bunları bağışlayıp bir müze yaratıyor. sıfırdan yahu, herifin hobisi bu. ve bunun yaşandığı ülke türkiye.

  kaç tane böyle belediye başkanı tanıyorsunuz? benim alışkın olduğum başkanlar ancak ilçede alkollü festival yapılınca ortaya çıkıyor, işe gelince birden kayboluveriyorlar. benim tanıdığım başkanlar sosyal ağlardan ufacık çocuklara laf yetiştiriyor, mahkemeyle tehdit ediyor. benim tanıdığım başkanlar değil bir eser de kendi bıraksın, olan heykelleri de yıktırıyor ucube diye. tiyatral etkinliklere gereksiz gözüyle bakıyor benim bildiklerim.

  e günümüz türkiye'sinde biz beğenmedik tabii büyükerşen'in hobi müzesini. sevmedik. diğerleri gibi değil çünkü o adam. oturmuş uğraşmış. ayrıca beğenmedik, hepimiz gittik çünkü madame tussauds'ya ve bunu göstermek için bir fırsat olsa da hemen söylesek diye çıldırıyoruz. o yüzden başlığın adı da 'yılmaz büyükerşen balmumu heykeller müzesi' değil, türkiye'nin madame tussauds müzesi. özentilik paçalarımızdan akıyor.

  eskişehir'li değilim, hayatımda bir kere gittim. yarım saat mesafedeki ankara ile kıyaslayınca aradaki 'insan' farkını bizzat gözlemledim, anadolu'nun ortasında inci gibi duruyordu bağnaz halkların arasında. yılmaz büyükerşen'i hiç bilmem etmem, ama eline, emeğine, düşüncesine sağlık.

  bu başlık da aynen böyle dursun, 'biz neden adam olmayız'a güzel bir örnek olarak gelecek nesillere kalsın. 'biz yapamayız' çünkü. ne yapsak yaranamayız.

 • bu da böyle bir nesil işte. çok abartmamak lazım.

  gerekli doneler:

  -bayatlamaya yüz tutmuş, istiflenmekten ezilmiş bir somun ekmeğin yarısı
  -dün akşamdan kesilmiş domatis
  -az yağlı bol sulu peynir
  -kağıt inceliğinde üç dilim salam
  -arzuya göre zeytin ezmesi, salça
  -yanına fruko ya da kahverengi cam şişede tamek
  -sandviçi oturup yemek için kapı önünde konuşlanmış meyve kasası (yandan çivi fırlayanından)

 • evet çekinmiyorlar. osurmaya karar verip o an osuruyorlar...

  çok denk geldim bu insanlara .aşırı dikkatli ve burnu hassas bir insan olduğumdan mıdır, gece yolculuğunu sevdiğimden midir bilemem hep yakalarım (gece herkes uyuyor sanıp salıyor ipneler,ben uyur muyum lan baksana sen şu gözlere!)

  birgün star diyarbakır turizm ile silvana gidiyorum,acil gitmem lazım. tatil olduğu için uçaklarda yer yok mecbur otobuse bindim ilginç bir seyahat oldu,bu seyahatim osuruk nedir, ne kadar keskin olabilir,insan osuruk kokusu ile nasıl çift görür,kedi boku aslında güzel kokuyor olabilir mi,ense köküne saplanan keskin ağrı ne sebeplidir sorularına cevap bulduğum seyahat olmuştu.
  arkadaş osuruğun da bir şekli,bir derecesi olur. ne bileyim bu kadar keskin bir osuruk olur mu? o değil bu kadar keskin bir koku olur mu! coğrafyanın özelliği sanırım.arkadaş 4 yaşında çocuk osurur da bütün otobüs kokar mı? ne yedin sen minik şeymus? nedir derdin koçum o yaşta? oyle osurulur mu bitanem..ileride allah korusun kobay ederler adamı.

  horlayan mı ararsın, osuran mı, sümküren mi..ulan nerdeyim dedirtmiş bir seyahatti. koridorda çocuklar sıralanmış uyuyor,ayaklarımın altına bişeye çarpar gibi oldum bi baktım bir çocuk kafası! yatırmışlar koltukların altına! hay allahım..
  hani bir de bu şehirler arası otobuste ağlayan çocuklar var ya, hah onlar yoktu..bizim otobusdekiler direk anırıyordu

 • doların tüm para birimlerine göre değer kazanması, doğru.
  sebebi: fed'in faiz arttırımı.

  dolarla birlikte tüm para birimlerinin tl'ye karşı değer kazanması, o da doğru.
  sebebi: türkiye'nin içler acısı hali.

 • güzel memleketimin birçok mahallesinde tedirginlik ile gerçekleştireceğiniz eylemdir. hele bir de kadınsanız!

 • -jokond amcaaa
  -efendim güzelim?
  -hafta sonu bize gelsene
  -gelemem işim var
  -ama lütfen yaaa
  -niyekine?
  -parti vericem arkadaşlara senin de gelmen lazım
  -ne partisiymiş lan bu bacaksız?
  -cacık partisi
  -ahaha şimdiki çocuklar harika
  -gelicen mi gelicen mi?
  -eheh tamam tamam gelirim
  -oleeeyy hıyar da geliyor artık menümüz tamam!
  -lan!

 • igor tudor'un galatasaray tarihi açısından farklı bir önemi vardır. anlatayım, bilenlere hatırlatayım.

  1998 senesi, galatasaray şampiyon liginde juventus, rosenborg ve athletic bilbao ile aynı grupta, o zamanlar juventus dünyanın en iyi takımı olarak gösteriliyor, kadrosunda zidane'lar inzaghi'ler, conte'ler, deschamps'lar..

  şampiyonlar liginde o zamanlar gruptan sadece bir takım cıkıyordu, bir de en iyi ikinci galiba. herneyse, 5. maçlar öncesi lideriz, kazanırsak çıkıyoruz, yenilirsek eleniyoruz, berabere kalırsak son maça kalıyor.

  bu sıralarda abdullah öcalan firari, italya'ya kaçtı, italyan hükümeti bize vermiyor öcalan'ı. bütün türkiye italya düşmanı oldu, kinder'inden benetton'una herşey boykot ediliyor. inanılmaz bir soğukluk var arada. mevzu juventus'un istanbul'a gelmek istememesiyle daha da büyüdü. ermeni asıllı fransız oyuncu djorkaeff ve zidane'ın başı çektiği "türkiye"de can güvenliğimiz yok" açıklamarıyla juventus türkiye'ye gelmedi. uefa maçı erteledi.

  maç öncesi inanılmaz bir gerginlik var. eskiden böyle değildik, birleşip milli tepkiler verebilirdik, fenerlisi beşiktaşlısı herkes bir oldu . uefa da üstüne tüy dikip maça fransız halem atadı. galatasaray-juventus maçı değil, sanki türkiye toptan italya,ermenistan, fransa,uefa kim varsa toplu savaşa giriyor anasını satayım. bütün türkiye televizyon karşısında, futbolla alakası olmayan eniştem bile gerginlikten kendinden geçmiş. inanılmaz bir atmosfer.sokakda sadece kedi köpekler var. maç başladı 1-0 geriye düştük, amoruso attı. elenmek üzereyiz, fransız hakem gilles veissiere(adını unutmadım o.ç. senin) maç boyu bizi katletti.

  90 dakika bitti, uzatmalardayız, hem onurumuz elden gidiyor, hem galatasaray eleniyor, herşey bombok. duraklamalardayız.

  bir frikik oldu biraz uzaktan, topun boşuna hagi geçti, ceza sahasına doğru kesti,

  top igor tudor'a geldi. genç tudor juventus'un golünden sonra lippi tarafından savunmayı beşlemek için oyuna alınmıştı. neyse, top altı pasa doğru süzüldü.tudor saçma sapan bir şekilde; biraz da panik olmuştu( zaten çok gençti o zaman) topu direk bizim takımın en kısalarından suat'ın önüne indirdi alda at dercesine.

  suat 2 metreden dokundu, kafayla attı golü. bütün türkiye gol diye bağırdı, hissettik onu, sokak yıkıldı.

  işte o maç türk televizyon tarihinin en çok izlenen yayınıdır, sadece en çok izlenen spor yayını değil, tüm zamanların en çok izlenen yayınıymış. işte igor tudor, o günü kurtaran, onurumuzu kurtaran, türkiyenin kahramanı... dayım o kadar sevdi ki bu adamı, ertesi gün dükkana posterini asacaktı, bulabilseydik=) igor tudor, bir türk kahramanıdır, her ne kadar son maçta bilbao'ya yenilip elenmiş olsak da galatasaray'ı potada tutan adamdır. has galatasaraylıdır. hoş gelmiş. şampiyon olursak, dayıma posterini yollarım artık.