hesabın var mı? giriş yap

 • e: çantanı bereni her şeyini aldın di mi? bir şey unutmadın?
  k: yok canım her şey tamam da... bir şey eksik.
  e: ne?
  k: kalbim... sana verdim ya. o eksik.
  e: .... (gülümser)
  k: ahaha nası koydum ama cevap bulamadın di mi. yaa böyle yaparlar adama. romantizmim de vardır benim.
  e: öf ama ya...

 • vaka
  ^
  |.\..............ı........................ı...
  |...\............ı........................ı..
  |.....\..........ı.....turizm........ı...
  |.......\........ı.... sezonu.......ı..
  |.........\......ı........................ı..
  |...........\ ...ı........................ı..
  |____________________________> zaman

  yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi; ne zaman turizm sezonuna yaklaşsak, vakalar bir anda düşmeye başlar. biz buna fahrettin algoritması diyoruz.

  efendim? duyamadım? bu vaka sayılarını yutmuyor musunuz... tamam o zaman, gargara yaparsınız...

  salgının en başından beri ne "bilim" ne "kurulu" ne de bunun "toplantısı" vardır. konu tamamen siz "hükümet bilimle çalışıyor" zannedin diyedir...

  hani tam kapanma bekleyenleriniz var ya... bu teletextten hallice grafik sizin için. hadi yatın uyuyun şimdi!

 • nasıl bir korkaklıktır, nasıl bir ödlekliktir bu karşısında kimse yokken atıp tutuyor ama kimsenin karşısını çıkmaya cesareti yok.

 • kemal kılıçdaroğlu'nun açıkladığı olay.. şimdi iktidar zamları geri alsa bir dert, almasa bir dert.

  halk için zaten bir dert de, iktidar için de zor bir durum. zamları geri alsa, "kılıçdaroğlu bastırdı ve zammı geri aldırdı" diyecekler. zamları geri almasa bu sefer de zamlardan dolayı bunalan halk iktidardan daha da bir soğuyacak. birkaç puan oyları birden düşecek...

  iktidarı fena sıkıştırdı..

  edit: faturayı ödemediği takdirde kılıçdaroğlu'nun elektriğinin kesilmesi hususunda da olabileceklere dair tahminlerimi de şurada yazdım.
  (bkz: kemal kılıçdaroğlu'nun ev elektriğinin kesilmesi)

 • editin editi: hiçbir şey değişmedi. her şey aynı tas aynı hamam.

  2 sene sonra gelen edit: şükür, değişiyor bu düzen. ömer uğur gençcan hocamızın emeği çok. sağ olsun. gerçi bu halde olmamızda da kendisinin emeği mevcut, swh.

  hukuk sistemimizin ömür kısaltan icraatlarından biri.

  evlendin, 1 senede boşandın ama ödeyeceğin nafaka ömür boyu. avrupa'da bir kadına ödenen nafaka çok istisnai durumlarda olmak şartıyla en fazla 5 sene. ya bizim devlet yurdum kadınlarının tembelliğini, tek vasıflarının vatan millet edebiyatı ile enayi ayıklayıp ömür boyu onları sömürmek olduğunu biliyor ve bu yüzden her boşanan kadın devletten yardım dilenmesin diye böyle yapılıyor, ya da bilemiyorum altan.

  haa kadınlık çok zor ama dimi, taciz falan var dimi?

  önerim: ya şuna bi üst sınır uygulaması getirin ya da nafaka için evliliğin sürdüğü süreyi baz alın. bu kadar basit.

  herkes nasıl da kadınlar okutulmuyor edebiyatı yapmış. hepiniz bir anda yozgatlı oldunuz galiba? hani şu alay edip durduğunuz yozgat. ne adamlarsınız ya. e sormazlar mı adama, istanbullu işhanı beyaz yakalısı pelinsu neden alıyor bu nafakayı o zaman diye? adam ciddi ciddi para kazanan kadınların nafaka almadığını sanıyor, ortamlarda ekşici piç işte. sosyetelerin haberlere konu davaları ne olacak? sendeyiz gültekin.

  eeh eytere bee: aga ben bekarım, valla bak. sorup durmayın yani niye boşandınız diye. hani kadın yalakası evlilik meraklısı tipler var ya, onlar akıllansın diye bu. hanımcılık akımının önde gelenlerine bir rest. olacakların fragmanı.

 • almanya'da da benzer tahkimatlar yapan hadrianus, ingiltere'nin kuzeyinde bulunan bu yapıyı bir sınır tahkimatı olarak inşa ettirmiştir. britanya eyaleti'nin kuzey sınırını korumak için yapılmış eski roma suru, uzunluğu tyne ırmağı kıyısındaki wallsend'den (segedunum) solway fiyortundaki bwness'e kadar toplam 118 kilometreyi buluyordu. imparator hadrianus'un buyruğuyla britanya valilisi aulus platorius nepos'un (m.s. 122-126) yaptırmaya başladığı sur, üç yeni burcun eklenmesiyle 136'da tamamlandı. yüksekliği 6 metreyi, kalınlığı 3 metreyi bulmasına karşın taş ve çamur harcından yapılmış olan bu sur, kuzeyli kabilelerce 197 ve 296'da iki kez, 367 - 368 yıllarında bir kez daha tahrip edildi.

 • bir tarafta trafik kurallarına uymayan, yolcuları zerre önemsemeyen, keyfine göre yolcu almayıp müşteri seçen, muayenesi olmayan enkaz gibi araçlarla trafikte terör estiren, neredeyse bütün işlemleri kayıt dışı olduğundan en alt seviyede vergi ödeyen taksi sürücüleri ve plaka sahipleri varken; diğer tarafta temiz kaliteli düzgün ulaşım hizmeti sağlayan ve bunu kayıtlı ve şeffaf bir şekilde yaptığından vergisini düzenli ödemek zorunda olan uber var. ve trafik polis teşkilatımız en sıkı şekilde kimi denetleyip ceza kesme peşinde? uber'in ve uber yolcularının. neden? çünkü toplumu değil, taksi plaka sahiplerini ve o taksileri süren çomarları korumak ve kollamak bunu gerektirir. çünkü sizin güvenliğiniz, trafik kurallarına uyulması, özetle toplumun faydası için çalışmak trafik polislerimizin zerre umrunda değil.

 • peugeot rezaleti demeyin bayii rezaleti diyin ühüüü.

  sana ne lan dürrük. armand peugeot'nun 5. kuşak torunu musun ? bizim ülkedeki kadar "marka" veya "ünlü" fedailerini başka yerde göremezsiniz. biebercı ergenler gibisiniz amk.

  rezalet gibi rezalettir ayrıca. parasını verdiğin ürünü - hizmeti adam akıllı edinemediğin tek ülke burası.