hesabın var mı? giriş yap

 • hayatımda gordugum en büyük kezban taksim'de karsıma cıktı, bir aksamüstü galatasaray civarlarında kendisine adres sordum "hahahah orayı bilmiyor musun gercekten, tanısmak mı istiyorsun? bu numaraları ben yemem" demisti bana. ben de adres stresi ve bir yeri bulamayan kamil imajıyla kuyruguma arkama sıkıstırarak yoluma devam etmistim.

  sonra arkadan gelen bir lavuga yoneldim "bilader dedim suraya nasıl giderim" kardes dedi yuz metre git solda gorursun.

  belki sözlük yazarıdır o kız, bilemiyorum.

  aksam sözlüge gelip, taksimin sapık dolu olması diye bir baslık acmıs olabilir.

 • yıllarca zinanın dibine vur, gece hayatı deyince akla ilk gelen isim ol, ondan sonra namaz güzellemeleri... al sana türk işi dindarlık!

 • yönetmen ve kameraman başta olmak üzere tüm ekibin gözünden kaçmış şorttur

  sanki bilinçli yapılmış gibi elemanı en görünecek yere koymuşlar.
  peki hiç kimse farketmedi diyelim.
  eleman da mı fark etmedi pakedin yırtık olduğunu?
  insan gider yönetmen asistanına falan "abi benim şort yırtıldı, bu planda arkada görüneyim" der sonra da hafize ana'ya şortunu diktirir.
  bu ne duyarsızlık, aymazlık...

  edit: link yenileme

 • her karesinin ibadet olduğu polonya filmi. hikaye anlatımı, renk ve kompozisyon yönünden zirve filmlerden biri olmuş. eğer zvyagintsev, mungiu veya nuri bilge gibi yönetmenleri seviyorsanız, kaçırmayın derim.

  ayrıca, cazın filmde günahı ve arzuyu nasıl temsil ettiğini görmek için bile izlemeye değer.

 • "bıçakla yaralamayı engellemek için" deniyor da,

  afederesiniz siz salak misiniz?

  amerikan polisini savunacagim aklima gelmezdi ama elinde bicak olup birinin uzerine yuruyen bir insanin niyetinin ne olabilecegini az bucuk kafaniz almiyor mu?

  oldurmek zorunda degildiler ama elinde bicak/silah olan birinin o an ne yapabilecegini dusunurken en iyi degil en kotu ihtimal uzerinden yapmalisiniz.

  edit: bu arada dunya'da bicakla siddet konusunda 1numara olan metropolunde yasiyorum (londra), biri benim cocuguma boyle bicakla gelicek, o adami salisesinde indirmeyen polisin meslegini biraktiririm.

  edit2: mesaj geliyor, he heeeyt falan diye, olay benim biri olmam yuzunden degil, olay yasadigim ulkenin modern hukuk ile yonetilmesinden dolayi isini yapmayan kisinin isini kaybedebilme medeniyetine sahip olmasidir. ben kimse degilim, zaten bu yuzden hukuk isleyebiliyor diyoruz :)

 • çalıştığım iş yerinde bir arkadaş vardı. benden yaş olarak 5-6 yaş falan büyük. aşırı derecede kitap okuyan birisi ve kitaplarını hiç yıpratmaz. okuyup bitirdiği kitabı rafa koy sıfır kitap diye satarsın o derece güzel bakıyor. bir gün elinde frp türünde bir kitap gördüm. oradan bir sohbet başladı. normalde hiç kimseye kitap vermeyen adam serinin ilk kitabını bana getirdi verdi. okudum bitirdim. bitirdiğim günün ertesi günü teşekkür edip iade ettim. bir sonraki gün üçlemenin geri kalanını getirdi. onları bitirdim verdim. bir üç tane daha getirdi.(kitaplara kendimden daha çok dikkat ediyorum emanet diye) bu sefer iade ederken yanında serinin yeni çıkan kitaplarından bir tane hediye ederek teslim ettim kitaplarını. abi adam bugüne kadar kime kitap verdiyse geri gelmemiş. benden anında geri alıyor, bir de teşekkür maksatlı yeni kitap hediye edince adam; yarın sırt çantası, torba vs şeyler getir işe gelirken abicim dedi. sordum neden diye. sen getir, sorma dedi. getirdim, iş çıkışı bindik otobüse, gittik onların eve. adam kütüphanesini açtı yemin ediyorum kitapçı açarsın. bi oda dolusu kitap. ağzına kadar kitap dolu. yerlerde, raflarda, dolaplarda her yer kitap. istediğin kadar kitap alabilirsin abicim. tek tek getirmekle uğraşma, hepsini bitir öyle geri getir dedi. yani adam olun. aldığınız kitabı geri verin. kimse size kitaplarını vermek zorunda değil. insanlara nasıl davranırsanız benzer şekilde karşılık alırsınız.

 • google a bolca 1 won kaç tl yazdıran kore dizisi.

  puanım 7.0

  --- spoiler ---

  5 parasız işsiz güçsüz adamın banka hesabına bir anda 40 milyar won (330 milyon tl anlık kur ile) para yatıyor ve kimse de demiyor ki hayırdır song yung min sen ne ayaksın paranın kaynağı nedir? değil 330 milyon bu durumda birinin hesabına 33 milyon yatsın mali şube şafak operasyonuyla kan alır ebesinden.

  --- spoiler ---