hesabın var mı? giriş yap

 • gerçekten silahla yapamayacakları şeyi gözümüzün önünde ümmet ayağına uyutup yaptılar. işgal, tahmin edemeyeceğimiz şekilde gerçekleşti.

  ülkesine ziyarete gidip dönen sığınmacı olmaz, bunlar başka bir şey.

  ekleme: bakınız gerçekten savaş mağduru dörtyüz bin, beşyüz bin kişi artık neyse kucak açar insani olarak görevinizi yaparsınız buna da mecbursunuz ama bayramda kaçtığı ülkeye ziyarete gidip dönebilen milyonlarca kişiye ülkenizde bakamazsınız. tüm dengeleri bozan bu politikada ısrar ediyor ve halkınızın refahını düşünmüyorsanız niyetiniz sorgulanmaya başlanır. çünkü dünyada örneği olan bir durum değil bu. gariplik var bu işte.

  çözüm olarak da yaka paça kimseyi atın diyen yok. öncelikle sınırı bir koruyun sonra nasıl bu hale getirdiyseniz aynı şekilde güvenli şekilde gitmeleri için yol bulun. 3 yıl 5 yıl ne kadar sürerse sürsün. bu sığınmacılar türkiye'yi sevmiyor nefret ediyorlar. yaşadıklarından sorumlu olarak bizi görüp her türlü imkandan faydalanmayı burada kalmayı hak görüyorlar. yani gerçekten kaçmak zorunda kalan bulgaristan türkleri gibi değiller.

 • acımadığım çocuklardır. gençlerde zaten sorumluluk sıfır. sınav giriş bilmem nelerinde küpe, saat vb getirmeyin diye belirttikleri halde yıllardır küpe sıkıntısı cekiliyor o kuyruklarda.

  hayır. hayat toz pembe değil. dünya ve kurallar sizin etrafınızda dönmüyor. bu 15 dk meselesini de hadi okumak bir yana duymamış olamazsınız.
  dersanenizde, okulunuzda eminim ki hocalar bu meseleye değinmiştir.

  gençler dedim ama toplumda böyle önemsemeyen, aman canım sendeciler büyüyünce, hiç bir geçerli mazereti olmadan 9 bucuktaki toplantıya 10 bucukta gelebilme rahatlığındalar.

  sonra da bu memleket neden böyle, ben dışarda okuyacam yeaaa der durursunuz.

  senin görevin o sınava girmekse şayet, bir başka görevin de o sınavın kurallarına uymak. küpe takmayın diyorlarsa takmayacaksın, 15 dk kala kimse içeri alınmaz diyorlarsa 15 dk kala oraya varmayacaksın.

  ha kurallar eleştiriye açıktır, o ayrı bir mesele. ama uymak icap ediyor.

 • muhteşem olay.

  nasıl başardıysa başarsın, hiç kolay olduğunu sanmıyorum.umarım tekrar almadan böyle devam eder.

 • biz 1 ayda 8 tl'den 18 gördük... adam savaşta, her tür ekonomik yaptırım uygulanıyor, dünyanın yarısını karşısına almış ve buna çökme mi diyorsunuz. o zaman bizim ki yok oluştu.. bence iyi dayanıyor.

  ekleme : bakın bu kararların açıklanması ve uygulanması itibarı ile söylüyorum; 10'da 1'i bizim için açıklansa idi (bakın uygulansa demiyorum) ilk gün halimiz ne olurdu?

 • febe müzesinin kupalarla doldurulması başka türlü mümkün olmadığından, aklına gelen en pratik çözüm olarak gerçekleştirmek isteyeceği eylemdir.

 • kadının %100 haklı olduğu durumdur.

  sizce iş gücü maliyeti ürüne yansımayacak mı?

  deniz zeyrek bundan üretici şikayetçi mi demiş üreticinin tuzu kuru kardeşim umrunda olur mu işçinin maaşını %40 arttırsa ürüne %70 zam yapar işine bakar.

  laf olsun torba dolsun diye atılmış bir tweet ve üzerine bunu entryleştiren bir yazar olması bile komik

  ekleme: başlığı açan şahıs şöyle bir entry daha girmiş başlığa #131090409 bilal'e anlatır gibi yazıyım.

  biz kimsenin maaşına zam gelmesin demiyoruz, nevşin hanım da aynı şekilde. bizim dediğimiz sistem ve düzen öyle bir batış batmış ki maaşa gelen zam misliyle yine o maaşı alana girecek. bu sefer 2800 lira maaşla aldığı şeyleri 5000 lirayla alacak yani emeği değer kazanmayacak. kadın maaşa zam yapmakla mı kurtulacak bu ülke tek sıkıntı maaşların düşük olması mı yoksa o maaşlar niye gün geçtikçe azalıyor köklü bir çözüm bulunmalı diyor asıl ama senin gibilere her şeyi kelimesi kelimesine anlatmak gerektiği için anlamıyorsunuz.

 • dahil oldugum kuluptur.
  bir tuvalet
  bir mutfak
  bir adet tv
  bir adet aşiri rahat cekyat
  bir adet internet baglantili laptop
  bir adet sevismek icin eş
  sinirsiz gida

  bu imkanlar saglanirsa disari cikani siksinler.

 • --- spoiler ---

  bıktım bu fasfakir olup canını verebilecek durumdayken milyarder olunca paranın önemi yok diye tribe girip paraya dokunmayan karakterlerden. olum sen orda neyin ne olduğunu görüp kaçmışsın sonra başlarım böyle hayata diyip geri dönmüşsün 450 kişinin ölümünü görmüşsün cidden 3 5 kişinin ölmesiyle baştaki durumundan çok mu şey değişti deliricem. ayrıca kızın ailesini unuttun şrfsz

  diziye puan 8.5/10
  --- spoiler ---

 • şu herifi bile savunanlar var. adam maç anlatmıyor propaganda yapıyor. biz boks sporunda nasıl puan alındığını bilmek zorunda mıyız? altın madalya müsabakası anlatıyorsun izleyici sayısı doğal olarak çok izliyoruz ama kazandığımızı sanıyoruz. nefis vuruyor tarih yazıyor sonra hakem kararı geliyor raund 5-0 bitmiş, insanları aptal yerine koyuyorlar. sonraki raund yine aynı şey tekrar yaşanıyor. rakip altın almış hiç bahsetmiyor rakibi hakkında bir kaç bilgi versin diyoruz yok, onun adı 'bulgar rakip' başka bir şey yok.