hesabın var mı? giriş yap

 • zehra halama benzettim, umarım değildir.

  edit: bir kaç densiz mesaj attı. buradan toplu cevap olsun.
  halamın fıtığı var kardeşim. ameliyatla geçmeyince bu tarz yöntemlere bakıyordu. o anlamda dedim. yoksa natalie portman değil kendisi.

  lütfen editi: olm favlamayın artık, eniştem görürse, o direkte sonraki dansı bana yaptırır.

  son edit: halamla görüştüm dans benim için bir yaşam biçimi, tutkudur dedi. *

  en son edit: madem bu debeye girdi.
  "bir arap binbaşısının 'kavm-i necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın' diye tokatladığı bir anadolu çocuğunun iki damla gözyaşında türklük şuuruna erdim. onda gördüm ve kuvvetle duydum. ondan sonra türklük benim derin kaynağım, en derin övünç membaım oldu. benim hayatta yegane fahrim, servetim, türklükten başka bir şey değildir." ~atatürk

 • "trabzonlu bir baba ile bayburtlu bir annenin çocuğudur. hukuk ve ilahiyat fakültelerini bitirdikten sonra bir süre avukatlık yaptı. 1976'da asistan olarak üniversiteye girdi. islam felsefesialanındaki doktorasını 1980'de bitirdi. 1986'da doçent, 1993'te profesör oldu. aynı yıl, istanbul üniversitesi'nde kurulan ilahiyat fakültesine dekan olarak atandı.

  a.b.d., avrupa ülkeleri, ortadoğu, kuzey afrika, japonya ve kore'de alanıyla ilgili araştırmalar yaptı; konferans ve kongrelere katıldı. new york'ta misafir profesör olarak bir yıl islam düşüncesidersleri okuttu. aynı süre içinde uluslararası bir yayın olan world scripture'ın islam bölümünün hazırlanışında görev aldı.

  1970 yılından beri son havadis(1970-1972), tercüman(1972-1980), hürriyet(1981-2000) ve star(halen devam etmekte) gazetelerinde köşe yazıları yazdı, sayfalar hazırladı. türkçe, ingilizce ve almanca basılan eserlerinin sayısı 30'u aşkındır.

  türk televizyonlarında 1987'den beri yüzlerce konuşma yaptı; "işığa çağrı", "kur'an ve insan", "söz ve işık" adlarıyla özel programlar hazırladı.

  türkiye, almanya, a.b.d., isviçre, danimarka başta olmak üzere değişik ülkelerde birçok konferans verdi. "kur'an'daki islam" adlı hacimli eseri "dinde kur'an'a dönüş hareketi"nin öncü kitaplarından biri kabul edilmektedir. bu hareketteki rolü ve faaliyeti ile düşünce dünyası, değişik üniversitelerde yapılan türkçe, ingilizce, fransızca ve almanca tezlerle incelendi."

  times dergisi kendisini 20. yy'ın en onemli 10 bilim adami arasinda saymis olup, sactigi isik malesef onu anlamayanlari kor etmistir. kokten dinciler tarafindan oldurulmesinden cok korkutugum, turk islam aydinlanmasinin 21. yy'daki temeli kisi.

 • rte'nin canik mitingindeki son sözleri.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26751967.asp

  "sizlerle muhabbete doyum olmaz. fakat tekkeköy'de bekliyorlar, aynı zamanda erzurum bekliyor. erzurum kongresi'ne de yetişeceğiz."

  sevr falan var onlara geç kalma, ordan bir moskova yap, hitler - ribbentrop paktı var, ordan da evine dönerken bi camp david'e uğra, cumhurbaşkanlığı garanti.

 • zahmete girip takımla istanbul'a gelmesine de gerek yokmuş, oklahoma'dan atsa yine sokar pezevenk.

 • bu sabah bir arabaya çarptım, markası 93 model doğan slxti. kimsecikler yoktu sabahın köründe kaçabilirdim, ama yapamadım. garibanın tekidir zoraki almıştır vs vs. işe de geç kalıyordum, sokayım işine. neyse aracın sahibini aradım, sordum. bizim mahalledeki şantiyedeki bir inşaat işçisininmiş. adam da 2 aydır maaşını alamıyormuş. ben de nasıl çarptıysam artık; arabasının sol çamurlukla, sol tekerin aksını kırmışım. 8 çizerek gidiyordu tekerlek. neyse tutanak tuttuk, fotoğrafları çektik vs vs. sigortayı aradım, yapacaklarımızı söyledi. adama da 100 lira uzattım sanayide ustaya verir, ya da bir yemek yer diye. almıyordu, zorla soktum cebine. üç kuruş için kimsenin hakkını yemeye gelmez. içim rahat şu an, mis gibi...

  edit:imla.

 • bu zat kembirç'te prof. muş zamanında. bi düşünün:
  -çocuklar bu akşam yeni bişi keşfettim.
  -yaaa. yinemiiiii?
  -uffffffff.
  -calculus diye çok hoş bişi.
  -eeee
  -şimdi annatıyorum, finalde sorumlusunuz.

 • baska bir satilik haysiyetsiz rantci beyani. bu çete 60'larda peyda olsa hepsi idamlikti. kesin vatan hainliğinden ve yolsuzluktan yargılanırdı. simdi orduya yargiya secim kurumlarina her yere metastaz yapan bir kanser ile karsi karsiyayiz.

 • kızın %5'i görünüyor. bizim insanımız böyle işte. zigi kalkmışsa %5e aşık olup evi arabayı üstüne yapar.