hesabın var mı? giriş yap

 • 9 yıl önce, stajyer öğrenci olarak çalıstığım hukuk bürosunda patron -aynı zamanda amcam- oğlunun telefon faturasını yatırmamı ister. fatura bedeli iki aylık kyk kredim tutarında. bürodan ücret almıyorum, karın tokluğuna çalıştırılmak için biçilmiş kaftanım çünkü yemek de yemiyorum büroda. dışarıda deli gibi yağmur yağıyor ve ben yaklaşık 30 dklık yürüyüş mesafesine bir saat içinde gidip, faturayı yatırıp geliyorum. patron sinirli, çünkü ona göre geç kaldım. ben sıçan gibiyim, çünkü donuma karar ıslanarak yürümüşüm. devamı;
  patron:neden geç kaldın?
  ben:yürüyerek gittim.
  patron:kızım sende hiç kafa yok mu otobüse binseydin.
  ben: o tarafa buradan otobüs yok.
  patron: neden taksiye binmedin?
  ben:..

  -neden taksiye binmedin?

  çünkü param yoktu, çünkü parası olmayan insanların aklına bile gelmez taksiye binmek. çünkü oğlunun yani kuzenimin telefon faturasını yatırmak için,hukuk fakültesi okuduğum için belki bir şeyler öğrenirim, belki işe yararım diye çalıştığım bürondan bana beş kuruş bile vermiyorsun. çünkü babam yani kardeşin işsiz. bana harçlık veremiyor. ama ben ne iş olsa yapayım, gerekirse yağmurda it gibi ıslanıp fatura ödeyeyim, belki elime üç beş bir şey geçer diye yanına geldim ve sen bana "neden taksiye binmedin?" diyorsun.

  bu ancak tek sıfatı zengin olan bir insanın kurabileceği bir cümle işte benim için. yağmurda ıslanan birine neden taksiye binmediğini sormayın.

  durum guncellemesi: artik taksiye binebiliyorum, kimseye neden taksiye binmedigini sormuyorum yine de. bir de bana neden taksiye binmedigimi soran herkesi affettim, amcami bile.

 • görünen o ki 20 tl'ye satılsaydı şüphelenilmeyecek sosistir.

  - efenim sosisi 3.50 liraya mal ettik. 4 lira etiket fiyatı olabilir.
  + 20 lira yapın onu siz.
  - ama efendim satış politikamıza aykırı.
  + ekşicileri şüphelendirmeyelim yok yere. 20 lira yapın dedim.

  halbuki sosis fiyatından bağımsız şekilde zararları olan bir gıda.

 • tip olarak ryan babel'e müthiş bir benzerlik gösterir.. united'la arsenal'i birbirine düşürdü, oyuncuyu çekip alan sir alex oldu..

  fransa u-16 takımının kaptanı..

 • girdiği ortamlara medeniyet katmaları.

  geçen kuaförde derbi muhabbeti dönüyor "bugün size öyle çakıcaz böyle sokucaz eğeğelğeğe" herkesin elinde sopa eğeğpeğvğüe diye takılırken;

  içeriye bi kadın müşteri geldi ilk defa bi berber tarafından "canım" sıfatıyla çağırıldım. sıfatlar değişti, kokular değişti, müzikler değişti, çiçekler açtı. ortama medeniyet geldi. eğeğeleleğciler birden "ah şekerim futbol zaten kitlelerin afyonudur akşam iyi olan kazansın federer nasıl yaşlanmıyor ya bu yaşta bu performans inanılmaz, ah kobe çok erkendi be..."cilere döndü

 • -"şeni çiri me" * ne demek biliyor musun kızım?
  -biliyorum baba... "senin derdin benim olsun" demek...
  -senin derdin olmasın kızım, senin derdin hiç olmasın...
  baba ağlamaya başlar.

  ben gözlerimi kaçırırım.
  babaya 20 gün ömür biçilmiştir.
  20 gün ve sonraki günler ve 20 yıldır ne zaman aklıma gelse babamın gözyaşları benim içimden akar.

 • parayı betona ve şatafata değil bilime ve üretime yatıran, gelecek nesilleri ve ülkenin geleceğini düşünen devletin işidir.