hesabın var mı? giriş yap

 • düşünün ki, saygıdeğer bir aile mahkemesi hakimisiniz. otuz yıldır inşa ettiğiniz ‘kusursuz’ bir aile hayatınız var. eşiniz ve iki çocuğunuzla sevgi dolu, örnek bir ailesiniz.

  bir gün tesadüfen çektiğiniz bir ilmek çorap söküğü gibi ilerliyor ve eşinizin 5 yıldır başka bir kadınla evli olduğunu, hatta ondan çocuğu olduğunu öğreniyorsunuz. bu da yetmezmiş gibi kızınızın yurtdışında tıp okuduğun zannediyorsunuz ve aslında o hayalleri uğruna bambaşka bir yerde… oğlunuzun ise iyi bir şirkette kariyer zannetseniz de o birtakım pis işlere bulaşıp büyük bir meblağ parayı kripto parada batırıyor. siz ise olayların daha sadece bir kısmını öğrendiniz.

  ne yapardınız?

  aldatılan, kandırılan, yalanın küçüğü büyüğü olmaz diyen, tüm bunlarla mücadele etmek için türlü türlü uğraşlar veren kaç kişiyiz?

  hepimizin hayatından gerçek kesitler bulacağı “aldatmak” bu akşam ve her perşembe 20.00’de atv’de.

 • bu adamın asistleri istatislikler hesaplanırken 2 ya da 3 asist yerine geçmeli kesinlikle. basketbolda seyir zevki diye bir şey varsa jason williams gibi adamlar yüzünden var ve kıytırık bir bounce pass ya da break passa verilen değerden daha fazlasını haketmeli diye düşünüyor insan.

 • almanya'da kazandığı her kuruşla buralarda ev alıp, orada tüm yardımları kullananları, tr'de 3-4 tane evi olup kira yardımını tekrar alabilmek için almanya seçimlerinde sosyal demokratlara oy verip türkiye'nin durumu mevzu bahis olunca ak partiyi övenleri ve göç etmese vasıfsızlıklarıyla en fazla 3bin lira ile sefil bir yaşam sürecekken almanya sayesinde tüm ailesini kurtarıp o mercedes senin bu audi benim dolaşanları ve tüm bunlara rağmen utanmadan almanya'yı avrupa'yı küçümseyip küfredenleri üzmüş karardır.

  desteklediğim kampanyadır.

 • ilay (3,5 yaş) yatağından kalkıp gelir.

  ilay: anne ben bişiy * istiyorum...
  romica: süt mü?
  ilay: cık! uyumadan önce artık sevimli canavarları seyretmek istemiyorum.
  romica: ne istiyorsun peki?
  ilay: hani bir canavar vardı ya ve helikopterle gece ışıklarla gelmişti ya ve binanın yanına inmişti ya ve onlar onu görünce "aaa, bak şuna!" demişlerdi ya ve kız da gülmüştü ya ve böyle kelebekler kanat çırpmıştı ya ve annesi ona domates vermişti ya ve kız asla asla asla domates yemeyeceğini söylemişti ya ve gemiler böyle hop hop yüzmüştü ya ve penguenler şarkı söylemişti ya ve aslan kral da oğluna "canım beniimmm" demişti ya ve prensese kuşlar anahtar getirmişti ya ve pembe ayılar dans etmişti ya işte onu seyretmek istiyorum...
  romica: hımmmm... hangi film bu?
  ilay: hani küçük kız elma şekeri için ağlamıştı ya, kurt onu ormanda takip etmişti ya, hani gaptan ganca * uçan gemiyle...
  romica: ne zaman izledin bunu sen?
  ilay: üryamda * izledim, açar mısın, bütteeen *

  (bkz: imkansızı yap anne ama iki kere yap)

 • can dayım son derece efendi ve bir o kadar çocuk ruhlu on numara bi adamdır.. hani bana bi dayı portresi çiz deseler o kadar iyi çizemem..

  neyse..

  o sene 2 yaşına basan kuzenım efenin plastık top ile sahalarda buluşmasına denk gelmekteydi.. can dayım standardı bozmuyor ve her zamanki yerinde, bahçe duvarının üzerinde bira içerek bizlere salça oluyordu.... iki üç dakika sonra ise karşı komşumuz neşe hanım izmirden yeni getirdikleri köpeğini bizlere göstermek için yanımıza geliyodu...

  neşe teyze: caan merhaba
  can dayım: ooo neşe teyzecim nasılsın ver elini öpeyim..
  neşe teyze: sağol canım.. bak bu da bizim afacan (afacandan kasıt 6 aylık alman kurdu)
  can dayım: hey yavrum koç gibi adı ne??
  neşe teyze: efe.........
  kuzenim efe: efendim

  mihohohah. yav unutamıyorum can dayımın yüzünü o anda... adam bitti elindeki bira düştü falan... kuzenim efe o seneler zaten 3-5 kelime anca konuşabiliyor.. o da gitti bir köpek ismine piç oldu :)))
  neyse işte bole bi ortam gerildi.. can dayım bişi demedi geçiştirdi bole.. efeyi aldı annesine teslim etti ve peşine iki dakkalığına neşe teyzeye ziyarette bulundu... anlattığına göre neşe teyzeye dmişki ''yav neşe teyze yapma etme.. komşuyuz şimdi sen efe efe diye gezicen sokakta.. butun yaz cocuk kendini kopek sanacak allah aşına değiştir şunun adını''... neşe teyze de bi kibir yapmış ''olmaz'' demiş... araya site'nin en eskileri girdi, can dayımın çocukluk arkadaşları aradı ama nafile.. nuh dedi peygamber demedi neşe teyze..

  o akşam dayım hiç bişi demeden izmir'e gitti...

  sabah can dayımın sesi ile irkildim..

  bahçeye çıktım..

  dayım duvarın üstüne oturmuş karşı komşumuz neşe teyzeye doğru bağırıyor.. ''neşeeeee kızım sıçma oraya'' bilmemne.. yok neşe işeme falan derken komşu neşe dağılıyor.. can dayım bı yerden bi kopek bulmuş ya da almış mı ne.. adını da neşe koymuş.. tantanaya site dokuluyor.. can dayım bozmuyor devam ediyor muhabbete.. komşu neşe sinire kesiyor falan.. o esnada kopek olan efe atlıyor bahçesinden köpek neşe ye kaymaya çalışıyor.. ben bu esnada kendımı yerlere atıyorum...

  en son can dayım ''neşe kendini s.ktrtme kızım diyor'' ortalık çığlık çığlığa.. ben kaçıyorum içeriye..

 • yatağımıza gereken değeri vermiyoruz. sigara içerken nasıl seçiciyseniz, bira içerken nasıl seçiciyseniz bu konuda da azami derecede seçici davranmanız gerekli. yaşamınızın 3 te 1'i yatak üzerinde geçiyor. senelerdir işim gereği yatak araştırıp / geliştiriyorum. sizlere bunca sene ortopedik diye satılan yatakların aslında alakası olmadığını bilmenizi isterim. bu işin içinden biri olarak sizlere bazı bilgiler vereceğim. en önemli ve unutulmaması gereken konu size uygun yatağı müşteri temsilciniz değil siz belirlersiniz. yine de aklınıza takılan, sormak istedikleriniz var ise mesaj kutusuna beklerim.

  - doğal içerikli kumaşlara azami önem verin doğal içerikli kumaşlar gerçek anti bakteriyeldir.
  - kumaşların içeriğine dikkat edin. yüzde kaç ne kullanıldığı mutlaka sorgulayın. size yün denilen kumaş %10 yün %90 polyester olabilir.
  - yanmaz yatak denilen yataklara itibar etmeyin. yatağınız yanmıyor fakat yorgan ve çarşaflarınız yanıyor.
  - boy / kilo tablosuna göre hangi sertlikte yatak olması gerektiği şemasını mesaj kutusunu yeşillendirene gönderebilirim.
  - kumaşı sökülebilen yatakların kumaşını asla makinenizde yıkamayın. kuru temizleme yaptırın.
  - bel fıtığından şikayetiniz ise benim önerim mutlaka 5 bölgeli paket yaylı yatakları ve orta sertlikte olmasına dikkat edin.
  - apre uygulanan yatakların apre özelliği ortalama 1.5 yıl sürmektedir. (ametist vs.)

  edit: önemli bilgiyi atlamışım.

 • kendisi lise öğrencisiyken otobüste denk gelirdik. acaba filmde benim gençliğimi kim oynayacak? merakla bekliyorum.