hesabın var mı? giriş yap

 • halkın ne suçu var sorusuna cevap şu: rüşvetlerin, kaçakçılığın ses kayıtları ortaya döküldüğünde halktan ses çıktı mı? bilinçli bir halk dört bakan mecliste aklanırken o meclisi yıkardı, sesini çıkardı mı? aynı adamları sandıkta tekrar seçti mi? cezayı halk ödemesin de kim ödesin? verdiğiniz oyun sorumluluğunu alacaksınız. demokrasi iki yüzlü bir bıçak: oy vermek sadece hak değil, sorumluluk da. bu sorumluluğun ciddiyetini bu halk zor yoldan öğrenecek gibi görünüyor.

 • çiftlikbank tosunu ile bu tosun arasında ciddi bir fark var. ilki akıllı olduğunu sana kırsal kesimi doladı, ikincisi akıllı olduğunu sanan beyaz yakalı şehirlileri doladı. toplumdaki sınıf farkı burada bile kendini belli ediyor.

 • krizin daha da büyüyeceğinin habercisidir. artık ülkeler isteseler de anlaşamayacaklar.

 • yazarların bir kısmının nasıl ve neresiyle tarantino filmi izlediğini sorgulatan güzel başlık. saçma sapan isimler altında ve marjinallik emeliyle salak saçma sözlerle indie rock yaptığını iddia eden ergen gruplarını da paylaşın tam olsun.

  bu arada şöyle bir şey olabilir.
  https://youtu.be/aifi1n-jgic

 • kredi kartıyla işlem demek fiş kesme zorunluluğu demek.
  fiş kesme zorunluluğu demek vergi doğması demek.
  vergi doğması demek küçük esnaf/kobinin korkulu rüyası demek.

  yemek-tatlı-pasta yediğiniz, saçını kestirdiğiniz, ev kiraladığınız yerlerde asılıysa vergi levhasına bir bakın... günde binlerce lira kazanan işletmelerin nasıl da 2-3 bin lira yıllık gelir vergisi ödediğini. sonra gidin maaş bordronuzu inceleyin 1 ayda gelir vergisi diye ne kadar ödediğinizi görün.

 • salak sacma sebeplerle surekli kizin yaninda olmaya calismasi. onu herkesten ve her seyden korumaya calismasi. konusucak bir sey kalmasa bile karsindakinin tam gozlerinin icine bakarak bir posetin ruzgarda suzulusunu anlatmasi. genellikle sacmalamasi anlamsiz seyler demesi. onun yaninda o kadar masum ve naif olmasi ki kizin onu taniyamamasi saf sanmasi. fiziksel sakalar orn: yanindan gecerken sacina 2 parmakla dokunup ruzgar efekti vermesi. ona zarar gelebilecek herhangi bir durumda zarar verme ihtimali olan kisiye sovmek. orn;
  -oha az daha araba carpiyordu.
  +o arabayi adamin gotune sokarim carpamaz.

 • selcuk erdemin anlasilacagi uzere 1453 tarihinde gecen -istanbul ne zaman fethedildi? -gecen pazartesi! karikaturu cok begenilmis ve espri anlayisina tam guven duydugumuz dedeye gosterilmeye karar verilmistir. buyuk heyecanla karikatur dedeye verilir. buyuk bir ciddiyetle espriyi inceleyen dede gulumsemeden:

  -hmm guzel. ama bildigim kadariyla istanbul bir sali gunu fethedilmisti...

 • anne babalık evlilikle bağlantılı olmadığı için çocuğuyla ilgilenmek zorundadır. ona zorunda değil buna zorunda değil diye diye insanın ahlakı olmadığında sadece akılla hayvandan hallice olacağını unutmamak gerekir. kişi çocuğuyla her koşul altında ilgilenmeyecekse, baba olmayı sikinin keyfine bir durum olarak görüyorsa o zaman hiç bir şekilde baba olmamalıdır.

 • sene 1997, mekan yurt odası.

  odada tek bir bilgisayar var, pentium 100.
  ram 8 ya da 16. (ben smyrna'nın uyarısıyla eklemek isterim ki megabyte!)
  internet bağlantısı falan yok he, insanlar minesweeper'da rekor kasarak eğleniyorlar sırayla.

  bir akşam odaya girdiğimde bir tedirginlik hissettim ama yorgunum zaten hiç takmadan çıktım ranzama. derken bilgisayarın sahibi geldi. birşeyler konuşuldu ve adam parladı!
  "nasıl nasıl?????" diye kükreyince de kulak kabarttım, duyduğum ilk şey:

  "ben 3 taneden fazlasını koymayalım demiştim, dinletemedim".

  ne üçü beşi, ne koyulmuş derken eleman bana seslendi "gel bir el at da şunu halledelim".

  olay şu ki minesweeper'dan sıkılmış ahali bir oyun bulmuş, oyun da 6 cd'lik (ulan devamını anlatamıycam utançtan). hepsini birden sığdıramayınca 4 tanesini cd sürücüsüne zorla sokuşturmuşlar. sonuç malum..

  biz kasayı sökerken kendini savunan olayın saçmalığının hala farkında olmadan söyleniyordu, "üçer üçer koyalım demiştim ben, dinletemedim".

  edit: bi de şöylesi var #16245044