hesabın var mı? giriş yap

 • "progressive rock" müziğinin iki ana damarı olan yes ile genesis'ten ikincisine daha yakın duran; flütün varlığıyla kaçınılmaz olarak jethro tull etkileri taşıyan; kanımca, ilginç bir biçimde, yer yer al di meola'nın ilk dönem albümlerini de çağrıştıran; anadolu'nun tınıları ile tartımlarını müziklerine son derece iyi bir biçimde yedirmiş (sözcüğe yükleyebileceğiniz en iyi anlamıyla) seçmeci* ama aynı zamanda seçkin bir topluluk...

  *

  ekleme : önceki yazılardan birinde asia minor'ün son albümü olduğu belirtilen "landscape pictures in rock" yeni bir albüm değil, topluluğun ilk çalışması "crossing the line"ın 1988 yılında ikinci kez basılırken batı alman plak şirketinin kullanmayı yeğlediği yeni adıdır.

 • anladığım kadarıyla khk ile kamu hizmetinden mahrum kalan seçmenlerin oylarının sayılmaması yönünde bir dilekçe. anayasaya aykırı bir başvuru. mahkeme kararı olmadan seçme hakkını hiçbir türk vatandaşının elinden alamazsın. iyice komediye çevirdiler.

  khk'lılar 24 haziran seçimlerinde de oy kullanmışlardı.

  kamu hizmetlerinden yoksun bırakılma hallerini düzenleyen tck’nın (türk ceza kanunu) 53.madde gerekçesinde, “hak mahrumiyeti” süresiz olamaz, hükmü vardır. üstelik mahkûmiyet kararı olmaksızın ohal khk’sı ile ihraç edilenlerin ohal’in kalkmasıyla yoksun bırakıldığı hakkına kavuşması hukuk gereğidir.

  yani ohal kalktığı için bu hak hiçbir şekilde ellerinden alınamaz.

 • çok doğru bir önermedir.

  algoritma şu şekilde işler erkekler açısından.

  10- düzgün müsün? evetse 20'ye , hayırsa 30'a git.
  20- sevgilin var mı ? varsa 40'a , yoksa 50'ye git.
  30- konumuz sen değilsin , bizi uğraştırma ve 60'a git.
  40- bakın düzgün ve sevgilisi var. 60'a git.
  50- demek ki düzgün değilsin.
  60- son.

 • başbakan hasan.
  bu adamı meclise sokmalıyız. bu adam ülkenin kurtuluşu. bu adam zor zamanda dumanların arasından çıkan bir kahraman.
  hem bu adam da uzun.

 • halen evrimi aynı canlının doğumu ve ölümü arasında gerçekleşen bir süreç sanan sığırların ataları nasıl hayatta kalabilmiş?