hesabın var mı? giriş yap

 • bak bu adama, turk takimlari igrenc oynadigi her donem ve shaktarın iyi gittigi her periyot sonu ovguler duzuluyor ya.

  hep birileri çıkıp şunu diyor, degerini bilemediniz, bu adama ffutbol cahili dediniz, bu adam dunyanin en iyisiydi bilmemne.

  degil mi?

  hah işte var ya bu adam seneye 3 buyukten birine gelsin (ozellikle bjk bu konuda daha önde bence artık), 2 derbi kaybetsin, 3 beraberlik alsin, takim biraz sendelesin ve biraz defansif oynasin,

  o bugun degerini bilemediniz diyenler çıkıp da; "bu muymuş dahi? bu muymuş profesör? o futbolcuyu solda oynatan adama ben teknik direktor bile demem, istifa et bunamış adam"

  demezse ben de ne olayım.

  ülkem insaninin reflekslerini artik iyice kavradim. sik gibi ülkeyiz bu yüzden. cacık olmaz bizden.

 • eğer solunum için sergilemeniz gereken akciğer performansı elektrik süpürgesininki kadar olmayacaksa, yani solunum yetmezliği vs.den muzdarip değilseniz , bahsettiğim konuya girebiliriz.

  bunu kuzenle denedim, abimle denedim... birkaç şekilde.
  dedim ki "bastırın lan yastığı. bastırın bastırabildiğiniz kadar."
  herkeste bir tedirginlik oluyor tabii. görmüşler filmlerden, yastığı 10 saniye surata basınca adam titrreye titreye ölüyor.

  dedim "iyi bastırın!"
  "oğlum delirme. etme, tutma."
  "bastırın, bunu kaldırabilecek kadar dayanıklı bir bünyem var. ver oya işlemeli anneanne yastığını suratıma"

  bastırdılar. ulan bu yastık betondan değil. içinde pamuk var. burnun, suratın engebelerinin yarattığı antiklinal ve senklinal sayesinde hava alanları oluşuyor. 150 saat daha kalabilirim. isterseniz iki de kırlent alıp yanlardan sokun.

  n'oldu? bir hurafeyi daha çökerttim.
  *********
  çok mu lüzumlu bir bilgi bu birader?
  e bu kısmı üzerine düşünmeyi hak ediyor.

 • ölüsü 6 cm olan dondurmanın sahibine verdiği serzeniştir.
  porsche değil fiat linea çekilişine katılınabilir.

  büdüt: tamam aq porş değil maserati ;)

 • izlanda neden böyle bir şey yapmış anlamış değilim fakat bizim onlara karşı daha fazlasını yapmamız lazım olan olay. maç izmir'de oynanacaksa erzurum havalimanında insinler, otobüsle gelsinler.

 • avrupa birligini elbette urkuten cikistir. ama soz konusu korkunun kaynagi ab ukeleri icin lehlerine isleyen cari fazlanin zamanla azalacak olmasi degil, cikisi odullendirilen bir ulkenin orta vadede diger ulkelere (ıtalya) ornek olma ihtimalidir.
  ıngiltere'nin alim gucunun brexit surecinde manivela olarak kullanilacagi ve uye ulkeleri taviz vermeye itecegi article 50'nin tetiklenmesinin oncesinde tartismalarda cokca ifade ediliyordu brexit taraftarlarinca. guya ab buyuk pazari kaybetmeye yanasmazdi. guya ingiltere isgucu dolasiminina son verip, mal dolasiminin devami konusunda ab'yi ikna edebilirdi. sunun gorulmesi lazim; ab acisindan en kotu brexitin maliyeti birkac yuz milyar dolarlik ticaret hacmi degildir, cozulmeye giden bir sureci tetiklemektir. bu yuzden muzakereler aslinda ab icin varlik yokluk mucadelesiydi ve bu nedenle miyop bakis acisiyla bazi kararlar anlasilmaz gorulebilir disaridan bakanlara. (bu aslinda gundemi derinlemesine takip edenler icin cok ortada bir gercek.)
  turkiye'nin cikarlarina gelince. ab; abd, rusya, cin gibi diger guc odaklari ile karsilastirilinca bir turk vatandasi olarak onlari dengeledigini dusundugum bir soft power. birlik dagilsin, kaos icinde turkiye yolunu bulsun diyenler o boslugun nasil ve kimler tarafindan doldurulacagina da kafa yorsunlar bence. 300 yildir zamaninin global guclerine yanlayarak sorunlarina derman bulmaya calisan bir ulke olarak ben bir sonraki big brotherimizin ab'den daha anlayisli olacagi konusunda iyimser degilim.

 • seni hayvanat bahçesinden aldık, maymunsun aslında sen gibi bir hikayeye kardeşi inandırmaktan daha vicdanlı bir harekettir. bir de üzerine "ben seni kafeste gördüm, çok beğendim diye alıp eve getirdik" demiştim ki bana da azıcık minnet duysun. tabii bu hayvansever, vicdan sahibi abla imajım kendisi bağıra bağıra anneme gidip "anne ben maymun muyum?" diye ağlayana kadar sürmüştü.