hesabın var mı? giriş yap

 • ders: ilköğretim fen bilgisi

  soru: kurbağaların dolaşım sistemi nasıldır?
  cevap: zıplaya zıplaya dolaşırlar.

  (bu cevap birebir gerçektir ve fen bilgisi öğretmeni olan babamın yaptığı bir yazılıda verilmiştir. babam gösterdiydi de altıma sıçtıydım gülmekten.)

 • milan kundera'nın varolmanın dayanılmaz hafifliği romanında yazdıkları bu acımasızlığa yeter cevaptır;

  "gerçek insan iyiliği, ancak karşısındaki güçsüz bir yaratıksa bütün saflığı ile, özgürce ortaya çıkabilir. insan soyunun gerçek ahlaki sınavı, temel sınavı, onun, merhametine bırakılmışlara davranışında gizlidir: hayvanlara. ve işte bu açıdan insan soyu temel bir yenilgi yaşamıştır, o kadar temel bir yenilgi ki, bütün öteki yenilgiler kaynağını bundan almaktadır."

 • hayat çok garip amk. bundan 12 sene evvel adamı futboldan anlamıyor diye 6 haftada adanaspor'dan kovmuştuk şimdi dünya kupası sahibi. çocuklarına anlatıp taşak geçer herhalde.

 • aşk'ın yeni versiyonu. binlerce yıldır kullanmakta olduğumuz eski sürümdeki bugların çoğu giderilmiş. yepyeni özellikler eklenmiş.

  bazıları şöyle:

  - aşk acısı artık daha az hissedilecek.
  - daha fazla başlama ve bitirme seçeneğiyle, başlamak ve bitirmek artık çok daha kolay.
  - illallah dedirten kaprislere bir çare bulunamamış ama karşı taraftaki etkisi azaltılmış.
  - belirli aralıklarla sevgiliye sms gönderen, otomatik pilot özelliği eklenmiş.
  - erkekler için, daha ince ayarlara sahip alıcı hassasiyetiyle artık her ilgi gösterene aşık olmaya son.
  - isteyen kızlar için gerçeğinden ayırdedilemeyen default bebek taklidi paketi.
  - en büyük yenilik ise aldatmak ve aldatılmanın artık puan hanemize eksi olarak yazılmaması.

  gelecek yılın sonlarına doğru raflardaki yerini alması bekleniyor ama yaygınlaşması bir kaç yıl daha sürebilir. ve her seferinde olduğu gibi yine "bu ne abi ya, aşk daha güzeldi" diyen gelenekçi dümbükler çıkacaktır.

 • ilişkiyi sadece kadının mutlu olması için kurulmuş bir düzenek gibi düşünüp mutlu olmayı unutmak. erkek hediye alır, sürpriz yapar, romantiklik kovalar, avlanır, besler ve sair. artık dünya öyle bir dünya değil. bir kadının hayalini gerçekleştiren figüran olmayın. ortak hayallerinizi birlikte yaşayın.

  kadınlar hayalini gerçekleştirebilecek erkekle birlikte olur. erkekler birlikte olduğu kadına göre bir hayal belirler.

 • "sokak köpeklerini zehirlemeli yoksa bu iş bana kalacak" diye hakaret ve tehdit suçu işleyen bir apaçinin internette hakkında yazılanlara dava açması. valla kafası çalışmıyor hiç.