hesabın var mı? giriş yap

 • baba çalışıyor, anne tv'ye dalmış, defne ültimatom veriyor.

  - sevgim azalıyor!

  - nassssıl yani?

  - beni bugün yeterince öpmediniz. öpmeyince sevgi bitiyor.

  - oooo hemen öpelim o zaman (yumuluyoruz)

  - öpücük benim benzinim! şimdi doldum.

 • *** 2010-2011 şampiyonu trabzonspor ***

  ilaç adlarının %99.3'ünde* şu harfler yer almaz:
  c, (ç), d, g, (ğ), h, (ö), (ş), u, y

  şu harfler ise ilaç adlarında vazgeçilmezdir:

  s, o, l, d, i, n,

  kuşkusuz istisnalar vardır. ilk duyuşta kulağa ilaç ismiymiş gibi gelen bir kelime türetmek için:

  ilk hece için üç ihtimal vardır:
  a) bir sessiz bir sesli
  b) bir sesli bir sessiz
  c) bir sessiz bir sesli bir sessiz

  ilk hece bunlardan hangisi olursa olsun ikinci hece bir sessiz bir sesliden ve son hece de bir sessiz bir sesli bir sessizden oluşur. x = sessiz harf o = sesli harf olsun:
  üç ihtimal:

  xoxoxox
  oxxoxox
  xoxxoxox

  ilk hece xo şeklindeyse p, d, t veya r sessizlerinden biri alınır. yanına e gelirse diğer sesliler de e-e-o veya e-i-o veya e-i-a diye gider. yanına a gelirse a-o-i formülü uygulanır.

  ilk hece ox şeklindeyse sesli harf a olur. a-i-i (aspirin) veya a-a-a ya da a-e-i şeklinde devam eder. a-a-a diye giden seriyi x'le bitirmek vaciptir.

  son hecenin seslisi i ya da o ise son hecenin son seslisini de "n" yapmakta fayda vardır.

  ilk hece xox şeklindeyse sesli harf e yapılır. sesliler şöyle gelir: e-i-o, e-a-o. ilk hecenin ikincisi sessizi "p" olursa daha makbul olur.

  bu algoritmaya uygun birkaç isim uydurmalım şimdi de:

  remedon, anjilin, tefsimol, sepmidon, temparol, rapsedin, remipal, sefamol

  bu algoritmanın basic diline uyarlanmış halini de yakında bu entryde bulabilirsiniz.

  bu entryi görüp, ciddiye alıp, üşenmeden kötüleyenlere tavsiyem: "bir hepsimol al, geçer."

 • üzerinden yıllar geçse de, pek iyi hatırlanmasalar da bir türlü zihinden çıkmayan arkadaşlardır.

  örneğin biri ilkokuldaki bir arkadaşımdı. kendisi sürekli sağlık kolu seçilmek isterdi. sınıf başkanlığı duruken kimsenin umrunda olmayan bir kol olduğu için seçilirdide her seferinde. lakin çocuğun pamukla bir alıp veremediği vardı. kulağımın ağrıdığını hocaya söylediğimde canhıraş bir şekilde ortaya atlayıp, "pamuk vereyim mi öğrtmenim" demişti. evet, ona göre pamuk her derdin devasıydı. ilkokuldan sonra haber almadım kendisinden. umarım doktor falan olmamıştır.

  bir diğeri ortaokulda sırtından 6-7 cmlik tekerlekli oyuncak arabalarla birisi "hıhnn hııınnn" yaptığı için sırtının morardığını idda edip 1.5 saat kuru ağlama yapan ve ertesi gün annesini okula getirmeyi başarabilen bi kızdı. adını bile hatırlamıyorum.

  bir diğeri de lisede her allahın saat başısı üşenmeyip bütün telefon rehberine çağrı atan bir arkadaşımdı. ziyadesiyle merak ederdim sebebini. soramadım ama. işte hep aklında olduğumuzu anlatıyordu kendince sanırım.

 • işte o arkamızı döndüğümüz avrupa birliğinde böyle olayların yaşanmaması için çeşitli standartlar, bu standartları takip ve kontrol eden, rüşvet almayan çeşitli birimler, ve bu olaylar karşısında hatasını kabul eden yöneticiler vardır. önümüzü döndüğümüz birliklerde, örnek aldığımız arap ülkelerinde ise insan canının önemi yoktur. çünkü kaderdir, fıtrattır.

 • gözüme çarpan bir şey: "yetiştirme yurtlarında büyüyen s.k. 2 yıl önce görücü usulü ile evlendiği ve bir yaşında çocuğu olduğu öğrenildi."

  öksüz ve yetim olmanın ne kadar zor olduğunu bilen herkes, bu kaderi yaşamış insanın herhangi bir ayrılığın bile normal insana göre çok daha yüksek şiddette hissedeceğini de bilir.

  sevenlerine ve yakınlarına sabır dilemekten başka hiçbir şey yazamıyorum, aslında aklımda o kadar çok şey var ki buradan 600 sayfalık kitap çıkar...

 • bunu kılıçdaroğlu 2015'den beri bas bas söyleyince, meydanlarda yuhalatılıyordu. cumbabamız açıkça bizlere çiftdüşün demektedir.

  gıda, tarım ve hayvancılık bakanı ahmet eşref fakıbaba: "biz dışarıdan şu an 3,5 milyon bizim suriye'den gelen misafirlerimiz var, kendileri gitse biz onları göndermeyeceğiz, bizim ihtiyacımız var" 1 ekim 2017

  ak parti manisa milletvekili doç. dr. selçuk özdağ: "biz kılıçdaroğlu gibi ‘alın başınızı gidin’ diyecek tabiata sahip değil, o insanlara devlet şefkatini, millet olma bilincini verecek güce sahip bir iktidar partisiyiz." 12 mayıs 2015

  içişleri eski bakanı efkan ala: "herkes biliyor ki; sınırın öte tarafında savaş var ve insanları savaş bölgesine gönderemeyiz. türkiye’de halkın sığınmacılarla birlikte yaşamasına, yaşam koşullarının iyileştirilmesine dönük çalışmalar da hızla sürecek." 5 nisan 2016