hesabın var mı? giriş yap

 • yapanın taşşağına sağlık dediğim uygulamadır. kimsenin footer'larda ya da köşe kolonlarda falan çıkan reklamlarla bir sorunu yok.

  ama tek fonksiyonu video stream etmek olan bir sitede, istediğim videoyu izlemeden önce "zorunlu" olarak siksok bi reklam izlemem gerekiyor ve adblock sayesinde bu engelleniyorsa, tekrar ediyorum:

  yapanın taşşağına sağlık dediğim uygulamadır.

 • herşeyi atatürk'e dayandıran birinin açıklaması. o kadar rahatsız ki atatürk'ten kazandığı savaşların bile kaybedilmesini istediğini daha önce duymuştuk. o yüzden bu adamı gündem yapmayı bırakın, zaten kimse hatırlamayacak kendisini.

 • sene 1994, ilkokul üçüncü sınıftayım, ikinci sınıfı okumadan atlatmışlardı.

  fevzi hocam vardı, ölene kadar unutmayacağım kendisini. çok fakirdik. polatlı'nın kırsalından göçmüş, tek geliri asgari ücretli işçi maaşı olan bir aileydik. hatta iyi hatırlıyorum, babamın aldığı maaş 800 bin lira ise bunun 600 bin lirası kiraya gidiyordu. bugüne kıyasla ayda 200 liraya geçinmeye çalışan bir aileydik. kardeşim 1 yaşında, onun masrafı vardı. benim çok az da olsa okul masrafım ve akşam doyması gereken 4 kişi vardı. cornetto'nun altın değerinde olduğu yıllardı. babam baktı olmuyor, köye geri göçmeyi düşünüyordu ciddi ciddi. öğretmenim beni çok sevdiği için konuşmaya gitti, yanında ben vardım.

  babam: hocam, durumumuz çok zor, kızım yeni doğdu, onun masrafı derken yetiştiremiyorum ay sonunu. benim için köye geri dönmekten başka bir çare kalmadı.

  fevzi hocam, bunu duyduğu anda ceketini çıkarttı. işaret parmağına asıp babama gösterdi, ve dedi ki:

  "bak kardeşim, ben gerekirse bu ceketi satar, bu çocuğu okuturum. hiçbir yere gitmiyorsunuz, sadece emeğine emek katıp oğlunu okut!"

  babam, fevzi hocamın bu sözünden öyle utandı ki, beyaz yüzü kıpkırmızı oldu. hocaya teşekkür edip elini sıktı, yolda hiç konuşmadık, ama ben öyle sevinmiştim ki. geri dönmeyecektik ve ben okumaya devam edecektim bir şekilde.

  benim kaderimi bir öğretmen değiştirdi. fevzi hocam olmasaydı bugün köyde koyun güden, tarla ekip biçen bir çoban olacaktım. kız kardeşim muhtemelen evlendirilmişti bile.

  kaderimizi çizen, bize yön veren bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun. bilin ki, sizi benliğimizde taşıyoruz bir ömür boyu.

 • italya başbakanı giuseppe conte şu açıklamayı yaptı

  --- spoiler ---
  salgının kontrolünü kaybettik, en başından türklerin yaptığı gibi konut satışında peşinatı %10'a indirmeliydik, çok geç kaldık. türkler bu metotla virüsü 1 hafta içinde yenecektir.
  --- spoiler ---

  kaynak gelince editlerim.

  yahu corona'dan önce zaten pek iyi değildiniz, şimdi toptan tırlatmışsınız. arkadaş burayı kariyer yapacak bir yer mi zannettiniz. nedir buraya atfedilen ciddiyet? mesajlar yağıyor. "çaldın" diyorlar. espriyi çalmışım? kafayı mı yediniz. whatsapp grubundan gelen sikko bir espriyi buraya koydum ki gülelim. manyak mısınız ulan. nasıl da zorlarına gitmiş :))) ulan burada fav alsam ne olur almasam ne olur. fav alınca ne oluyor.

 • öyle bi hiç için; artık hayatının son demlerini eşiyle keyfe keder yaşayıp giderken karavanına atlayıp, 1.sınıf habitat uğruna 2.görünümlü 3.dünya ülkesine tatile gidip, ne idüğü belirsiz insanlar cumhuriyetinin bir canisi tarafından öldürül, katledil.. karavanın havalandırma camından bıçakla atlayıp gelen bir hayvan! siz hala konuşadurun efendiler yok karadenizliymiş, yok kürtmüş, onun bunun memleketlisiymiş falan diye hayır ne alakası var insan değilmiş, ama bizden biriymiş, bir türkiyeliymiş.. hala ayrıştırın, hatta italyanda zaten lombardialıymış, bunlar afedersin kuzeyli zaten falan deyin oldu olacak. secere, kütük merakından insanlığını unutmak ne acı. ah gelmeseydin böyle aptallık memleketine keşke hiç giorgo..

 • "yeni bir diş macunu almam lazım, bu bitmek üzere" dediğimde, 2008'e yaklaşık 7 ay vardı. "bugün son herhalde" diye diye, iki sene kullandım o macunu. büyülü gibiydi, colgate keşke aynı formülle bira üretse diye içimden geçirdiğim de yalan değil ama bugün sanırım kesin olarak bitti. üzerinden asfalt silindiri geçirsem yine çıkardı muhtemelen ama kol kuvvetiyle bu kadardı. resmen canını çıkarmıştım sıka sıka.

  yağız atlarının üzerinde batıya süren hunlar şahidim olsun ki, her sabah "diş macunu almalıyım" dedim ve her akşam unuttum. sonsuz bir lanet gibiydi, her türlü şeytanlık aklıma geliyordu ama bir türlü diş macunu gelmiyordu. elime yazıyordum elime bakmıyordum, telefonun ekranına cd kalemiyle yazıyordum yine olmuyordu. daha görünür bir yere yazmam gerekiyordu. öndeki kel adamın kafasına yazmaktan başka bir şey gelmiyordu aklıma. bugün yöntemi buldum:

  işten çıkarken kendi alnıma yazacağım. markete mutlaka giriyorum zaten, bira dolabının camından yansımamı göreceğime eminim, o olmazsa kasiyer söyler. kasiyer söylemezse, markette poşetleri dolduran çocuk der "abi alnında bir şey yazıyor" diye. bir şekilde olur bugün. eğer yine olmazsa çektiririm bu dişleri kökten kurtulurum. kütahya porselenden yeni damak taktırırım. prille yıkarım ağzımı. bıktım diş macunu unutmaktan. zaten zor günler geçiriyorum.