hesabın var mı? giriş yap

 • kpss'den bir türlü atanabileceği kadar yüksek puan alamamış özel sektör kölesi bir garibanın tespiti. amk sanki özel sektörde çalışınca dünyayı keşfediyorsunuz. atomu parçalıyor, meteorlara söz geçiriyorsunuz. keşke memur bari olabilseniz...

 • adamın adı haydar sa senin de adın ege ise ne sorun var burada???

  halbuki sen ikcı olarak yerini bilip haydar bey bize iki kahve deseydin o da tabi ki ege bey her zaman istediğiniz gibi kahvenizi şekersiz yaptım diyebilirdi...

  edit: gelen mesajlardan anladığım kadarıyla adam trollmüş ben de prim vermişim... ( ay bu ilk editimdi çok heyecanlı)

  edit2: gelen diğer mesajlardan da anladığım kadarıyla haydar da trollmüş...
  hem haydar severlerden, hem ege severlerden tek tek özür diliyorum...

 • "ulusal mutabakat koalisyonu" adı altında, 24 aylığına kurulması gereken hükümettir. 24 ay sonunda gerçekleşecek erken seçime kadar, teknokrat ağırlıklı bir hükümet kurup, etliye sütlüye falan pek karışmadan, ekonomik devamlılık ve temel devlet yükümlülüklerinin idamesini sağlaması kafi gelecek bu hükümetin, kendisine tanınan bu süre zarfında:

  - akp'nin işlediği cürümlerin tespit edilmesini temin etmesi, sorumlularının yakalanması ve adil bir şekilde yargılanmalarını sağlaması
  - seçim barajını kaldırması
  - devlet kurumlarını işgal eden partizanların temizlenmesini sağlaması
  - çalışamaz hale gelmiş ya da tıkanmış devlet kurumlarının yeniden işlemesini sağlaması
  - anayasa'yı yeniden yürürlüğe alması
  - çok sayıda anayasal suçu, televizyondan canlı yayında işlemesine istinaden, recep tayyip erdoğan'ın, ivedi olarak anayasa mahkemesi vasıtasıyla tasfiyesini sağlaması
  - akp'nin getirdiği şahsa münhasır* ve toplumsal huzur açısından sakıncalı** bazı yasaların, ivedi olarak düzeltilmesini sağlaması gibi meselelere odaklanması, yeterli olacaktır.

  bu 2 senelik iyileşme sürecinden sonra yeniden seçimlere gidilebilir ve nispeten temizlenmiş siyasi bir ortamda, memleket tekrar rayına oturabilir. bu arınma süresi zarfında, kendi partilerine has arzu ve ülkülerini bir süre kenara kaldırması gereken bu 3 siyasi partinin, söz konusu iradeyi gösterebilmeleri durumunda, partilerinin tabanlarının da, bu geçiş sürecine sabır ve saygıyla yaklaşacağını düşünüyorum. en azından, muhalif bir seçmen olarak, benim bu siyasi partilerden beklentim, işte tam olarak budur.

 • bardağınıza birden boca ettiğiniz kolanın taşacağını görüp, eğilip taşan kısmını höpürdetmek. karşınızdaki iğrenç, görgüsüzce bir hareket olarak algılıyormuş bunu. oysa ki biz memurus çocukları alışkındık efenim hiçbir şeyi ziyan etmemeye. güzelim kola taşıp giderken bakacak mıydık melül melül? tabii ki de boşa gitmesin diye höpürdeterek içimize çekecektik. hem ilk buluşmada yapılmaması gereken bir şeyleri yapmış olmanız ileride o kişiyle evlenmenize de engel değilmiş efem.

 • bir alman*, bir isviçreli*, bir türk* konuşmaktadırlar. daha öncesinden alman kızın bir sürü saçma sorusuna muhatap olunmuştur.yeniden başlar:

  a: sizde erkekler dört kadınla evlenebiliyorlarmış, doğru mu?
  t: ` :yine mi `evet, evlenebiliyorlar
  a: gerçekten mi? peki araplardan farklıydınız hani?
  t:evet farklıyız, bizde kadınlar da dört erkekle evlenebiliyorlar
  a:nasıl yani?
  t: bak babamın 4 eşi var biri öz annem, annemin 4 eşi var biri öz babam, diğerleri üvey
  anne ve babalarım ama aslını söylemek gerekirse üvey anne ve babalarımın eşlerinden
  gelen üvey anne ve babaların sayılarını ben de bilmiyorum

  alman kız biraz duraksar, kafasından hesap yapmaya başlar, işin içinden çıkamaz. isviçreli ile türk yerlerdedir. sonra isviçreli kıyamaz, türk'ü bile şaşırtan açıklamayı yapar:

  i: onlar evlilik yasalarını bizden aldılar, sizden çok çok önce sizin bugün sahip olduğunuz haklara sahiplerdi.

  türk ve alman şok içinde kalırlar.