hesabın var mı? giriş yap

 • bay rte ve davutoğlu'nun derin stratejisi sayesinde türkiye cumhuriyeti uyguladığı sözde dış politika ile başta ortadoğu, kuzey afrika , kafkaslar bölgesinde delicesine güç kaybederken iran 'ın fırsatı kullanıp içinde bulunduğu durumdan son hızla çıtığının resmidir.

  çok değil bir kaç sene içinde bugün hayal bile edemeyeğiniz haberler duyacaksınız iran _ amerika _ avrupa üçgeninde.

  geçmişler olsun.

  nasıl bir derin strateji ise elin oğlu imkansız denilen durumlardan müzakere ve diplomasi ile çıkıyor biz çatışmadır, silah'dır, bomba'dır, mülteci 'dir , savaş riski'dir battıkça batıyoruz ve hala dibi bulamadık.

 • bir yerlerde bir çocuğun gözünde yaşlar, elinde uzaktan kumandasıyla kala kaldığının belgesidir.

 • hiç de bile aklımı yitirmediğim olay. gecede 20-30 kişi gelip kilot değiştiriyor bizim benzinlikte. alıştık yani artık. kapiş!

 • suriyelileri ulkeye doldurani elestirdiginizde sizi de vatan haini olarak ilan edecek insanlar tarafindan gerceklestirilmistir.

 • 2180 yılı vikipedi:

  2017 yılında küçük ve yalnız bir ülke olan türkiye'de bulunan ekşi sözlük isimli bir internet sitesinde yazılar yazmakta olan 14 yaşındaki baran, ege ordusu'nun nato'ya bağlı olmadığını fark ederek bu bilgiyi paylaştı. bu muhteşem detayı yeni öğrenen yetkililer derhal harekete geçtiler ve 1 ay içerisinde nato üyesi oldukları için zorunlu olarak ateşe karşılık veremeyen tüm ülkeler ege ordusu tarafından fethedildi. avrupa'nın tamamı, orta asya ve kuzey afrika fethedildikten sonra nato'nun ricası üzerine ege ordusu genişlemeyi durdurdu.

 • bir boka yaramaz afedersiniz. 10 bin bile az 50 bin tl kazanın ayda en lüks arabayı havuzlu evi alın. yaşam kaliteniz %10 yükselir.

  çünkü.

  20.000 bile kazansanız çocuğunuz dışarıda gezerken tehlike içindedir memlekette her gün türlü türlü boktan işler olur.

  akrabalar rahat vermez.

  trafiğe takılır binlerce barzo ile yüz göz olursunuz.

  istediğiniz kadar para kazanın parayla günde 2 kitap alın zuhahaha öküze bak günde 2 kitap alıyor diye dalga geçerler etrafınızdakiler okumaz çünkü. anasını satayım her hafta 1 dergi ve ayda 1 bilim teknik alıyorum ulan kitaplıkta sıralanan yılllardır duran derginin fiyatı günde 2 dergi parasını sigaraya veren adama batıyor kaç tane var lan ne kadar çok para vermişsin dergilere diyor. babamın dedesinin bütün kitaplarını neden bana verdiğini o zaman anladım 1940 yılının dergileri gazeteleri ile bunlar soba tutuştururdu.

  suratsız insanlarla karşılaşırsınız salak saçma ego ile boğuşursunuz.

  çok para kazanmanız yaşam kalitesini belki %10 yükseltir dışarı adım attığınızda ülkenin yaşam kalitesine düşersiniz.

  mesela gidin norveçe oransal olarak norveçte türkiyenin 3 bin lirası kadar para kazanın inanın türkiyenin 50.000 kazananından daha yüksek yaşam kalitesine sahip olursunuz. etrafınızda iyi eğitimli insanlar vardır çünkü barzo sayısı çok azdır.

  para yaşan kalitesinin küçük bir kısmını satın alır.

  bunlar satın alınamaz

  istediğiniz kadar paranız olsun çocuklarınız halı döşeli mükemmel eğitim sistemine sahip okullarda okuyamaz.

  şehirden uzak piknik yapmaya gidersiniz ama o yerler kapı açık müzik dinleyen bira içen barzolar tarafından işgal edilmiştir dik dik bakar ayılar. (sıkıntım bira içmeleri değil nasıl içtikleri)

  çocuğunuz bisiklet sürer dağdan inen orangutan çocuğunuza çarpar.

  çocuklarınızla kamp yapamazsınız filmlerdeki gibi çünkü gece kurt adamlar dolaşıyor.

  düzenli binaları düzgün yolları satın alamazsınız.

  gönül rahatlığı ile çocuk yetiştiremezsiniz. çünkü memleket barzo dolu.

  ne olur şu olur siz istediğiniz kadar kültürlü ve zengin olun azınlık hayatı yaşarsınız ülkede.

  türkiyede para ev satın alır araba satın alır kültürlü komşu satın alamaz.

  lüks araba satın alırsınız ama etrafınızda çok sayıda faça şahin, modifiyeli doblo kullanan sürücü vardır.

  fakat herhangi medeni bir ülkede alt seviyede bile yaşam sürseniz çocuklarınız 10 numara okullarda eğitim görür.

  kültürlü insanlarla yüz göz olur.

  güvenle bisiklet sürerler.

  kitap okurlar sokakta kimse ne yapılar lan bu diye bakmaz okumanın ne olduğunu bilirler . memlekette herkes hayat okulu mezunu anasını satayım herkes her boku biliyor okuyana mal gözüyle bakıyorlar.

  kimse laf atmaz.

  havuza girerler çünkü oradakiler oranın tuvalet olmadığı işenip sıçılmadığını bilirler

  zaten bu yüzden türkiyede lüks araba iyi maaş güzel ev çok önemli başka bir bok yok çünkü alabileceğiniz bunlar.

  türkiyenin zengininde ne var

  fabrika,ev,araba,arsa.

  para bunları satın alıyor çünkü.

 • dolar karşısında güçsüz kalan ülkelerde
  önüne gelen şirketin ilan edebileceği uygulama.

  iflastan farkı: konkordato talep edebilmek için borca batık hale gelme şartı aranmayacak. borçlarını ödeme konusunda güçlüğe düşen veya yakın bir gelecekte ödeme güçlüğü yaşayabilecek olan borçlular bu anlaşmayı talep edebilecekler.
  iflas ertelemeye sadece sermaye şirketleri başvuru yapabilirken, konkordatoya sermaye şirketleri, şahıs şirketleri ve gerçek kişiler başvuru yapabilecek.

 • tarihin arka odası'nın bir bölümünde ilber ortaylı'yı iğnelemek için "hocam milletvekili adayı olacak mısınız?" demişti erhan afyoncu, hoca da cevaben "sen de bu aralar çok ortalardasın bakan olacaksın galiba" diye golü atmıştı. haberi gördüğümde aklıma ilk gelen bu diyalog oldu.