hesabın var mı? giriş yap

 • sabahleyin beraber mükellef bir sofrada mükemmel bir kahvaltı yapmış ve öpüşüp sarılarak ayrılmışsınızdır. aranızda hiçbir sorun yoktur. yarım saat sonra otobüsün hala gelmediğine dair mesaj atarsınız ve cevap gelmez. 2 gün boyunca sevgili kişisine hiçbir şekilde ulaşılamaz. cehennem azabı gibi geçen 2 günün sonunda telefonunuza "sil numaramı" diye bir mesaj gelir. işte bu kadar. 2 yıllık ilişkiniz haberiniz bile olmadan bitivermiş.

  ister sayılsın, ister sövülsün; ortada bir iletişim var. aldatmak bile bir tepki yöntemi. tamam dünyanın en adi şeyi ama dövmek bile bir tepki yöntemi. ortada gerçekten hiçbir şey yokken, hiçbir şey söylemeden çekip gitmek dünyanın en şerefsizce ayrılma yöntemidir, travma sebebidir. o günden sonra arkadaşınıza, flörtünüze, hatta anne-babanıza bile hep "habersizce gidecek" gözüyle bakar; en haklı olduğunuz olayların altında bile didik didik kendinize dair bir kusur ararsınız. (bkz: kendimden biliyorum)
  nolur, bakın rica ediyorum, ayrılacağınız kişiden ölümüne nefret ediyor olsanız bile bir vedayı çok görmeyin. kimsede kalıcı hasarlar bırakmayın.

  debe editi: bu benim debe'ye giren ilk entrym. soranlara, destek olanlara, geçmiş olsun diyenlere, benimle benzer anılarını paylaşanlara; hepinize çok teşekkür ederim.

 • kurşun geçirmez. suyla karıştırdığınızda akışkan olan nişasta ( örnek videoda nişastayla yapılmış puding var ) herhangi bir darbeye maruz kaldığında sertleşip, beton gibi olur. yani nişasta molekülleri atıl haldeyken akışkan oluyor, bir güç uygulandığında moleküller bir araya geliyor ve sert bir cisim kararlılığı gösteriyor. nişastadan yapıldığı için puding de aynı etkiyi gösteriyor ve kurşun geçmiyor. örnek

  mesela nişasta harcı dolu bir havuzda jesus lizard gibi koşabilirsiniz, ip atlayabilir, dans edebilirsiniz. üstünde sabit durursanız da bir bataklıktaymış gibi batarsınız ve kolay kolay çıkamazsınız. örnek 2

 • arada böyle boş bomboş entrylere denk geliyorum. hani vardır ya uyku öncesi ne var ne yok.

  iki dakika boş vaktim var; iki sorum var cevaplarsanız sevineceğim;
  1) bu varoş kadın kim?
  2) siz bu varoşları neden takip edip, her söylediklerini ve her yaptıklarını sanki önemli bir insan yapmış gibi sözlüğe taşıyorsunuz?

  (forum mode off).

  bir adet varoş kadın sözü. herkes ister sen alırsın. alırsııınnnnnn evet evet alırsınnnnn.

 • (bkz: baban hariç de lan)

  olm adam 30 sene 13 memlekette çalıştı, acayip acayip yerlere sürüldü, gazi oldu, bir kez olsun kanunsuzluk olayına girmedi, her gittiği yerden her şeye rağmen güzel anılar ve dileklerle ayrıldı ve tüm bunları bir kez olsun şikayet etmeden yaptı. şimdi emekli oldu evde ikea kataloglarına bakıp dolmanın içine konulan fıstık miktarına karışıyor. ayıp değil mi yani? şimdi hasbelkader adam ekşi sözlük'ü bir açsa "bürokrat yavşaklığı" diye bir şey görse ne olacak? üzülmez mi adam? üzülür. peki üzülürse nolur? kendine dert eder. kendine dert edince de kafa dağıtmak için benim çoraplarımın yerine, şarj aletimin uzunluğuna kafayı takar. sonra nolur? ben sinirlenirim. ben sinirlenirsem nolur peki? bir sik olmaz anca gelir buraya yazarım. neden çünkü tırt bir insanım. hoop konu geldi yine benim tırtlığıma. hep böyle oluyor. biri de çıkıp sormuyor neden tırt bir insansın diye. oysaki sorsalar cevabım hazır: çünkü eşşeğin sikinden dolayı.