hesabın var mı? giriş yap

 • öğrenciyken pahalı gelirdi almazdım. zaten aldığımız harçlık belli. pringles lüks kaçıyordu. şimdi çalışıyorum. iyi de para kazanıyorum. öyle aşırı bir harcamam da yok yani. ama hala pahalı geliyor lan. artık zamanında kafamda nasıl bir yere koyduysam bunu, bugün bile hala elim gitmiyor almaya. tam mayışı çekiyorum, geçici bir bill gates hissi geliyor, geliyorum markete, tam alacağım; ''lan buna vereceğim parayla 2 lays alırım daha iyi'' diyerek 2 paket laysle çıkıyorum marketten. her defasında hem de.

  şu, 2 lays daha iyidir pskilojisinden bir türlü kurtulamadım. sanırım bunu almak için sayısal loto falan tutturmam lazım. o zaman belki gözümü kırpmadan alırım. bilmiyorum ya. belki o zaman bile almam. 2 lays daha mantıklı lan.

 • gidin efendim. damak çatlatan cağ kebabını bir tadın. ya da emirşeyh'de köfte ziyafeti çekin. ardından kadayıf dolması ile lezzetin nirvanasına ulaşın. üstüne güzel bir semaver çayı için. taş mağazalarında dolaşın, çifte minareyi görün, erzurum evlerini ziyaret edin. aziziye tabyalarında tarihi hissedin. sonra ilk otobüse veya uçağa atlayıp geri gelin. yaşanmaz olum orada.

 • yahu ben vergisini ödedikten sonra elimde kalan paramla altın, döviz alacağım, sen de ondan bir daha vergi alacaksın, satarsam bir daha alacaksın. sonra adalet diyeceksin, din-iman diyeceksin. kulun hakkını yemektir bu.
  alım satım arasında kazanç varsa onun vergisini al, ona sözüm yok.
  yuh olsun.

  ekleme : resmi gazete bağlantısını da buraya bırakalım.

  düzeltme.: başlığın ilk entry'sinde verilen habertürk sayfasında aynen şu ifade geçiyordu.
  --- spoiler ---

  aynı amaçla kambiyo işlemlerindeki (döviz ve altın alım satımında) banka sigorta ve muamele vergisi (bsmv) oranı da binde 2’den yüzde 1’e artırıldı.

  --- spoiler ---
  yani burada alım satım yazması nedeniyle ben de entry'imde hem alırken hem satarken vergi alacaklar demiştim. bunu düzeltiyorum. şimdilik sadece alırken diyelim. şimdilik!

 • başıma birsey gelmeyecekse kars /selim ilçesinde öğrencilere yaptırdik bu robotları biz. meslek lisesi öğrencisi bunlar sadece. ki sen zamanında iş başvurusu yaptığımda bana aselsan'a mühendis alıyormuş gibi mülakat ayini duzenleyen bir şirketsin. fakir ama gururlu bilişim öğretmeni kız serzenişi değil bu. liselerarasi bilim fuari minvalinde robot yapmışsın. bari step motor kullanmasaydın da hızlı hareket edeydi.

 • hani bir sorsalar;

  - sence ergenekon mu yoksa ibrahim tatlises mi ortadan kaldirilsa turkiye daha yasanilir bir memleket olur?

  diye,

  gozum seyirir belki bir an ama ibrahim tatlises derim. o kadar nefret ettigim bir karakteri var.

 • bu sadece "çocuk yap ,başın bağlansın, kendi hayatına git " durumu için değil malesef bir tatile gitmek için bile "evlenirsen kocanla gidersin" "hevesin varsa kocanla yaparsin" tarzi bir çok yaptırımla karşılaşıyor olmamız.
  ailemin eğitim durumu, sosyal hayatları göz önüne alınınca dışarıdan ne kadar hayata açık ve anlayışlı bir aile modeli olsakta iş eve kapanıp o dört duvar arasına gelince sen kiz cocugusun bizim adınızı taşıyorsun otur oturduğun yerde oluyor. 30 uma girmem ramak kala değil sevgilimle bir yere gitmek dursun normal arkadaşlarımla bile 2 saatten fazla dışarı bir yere gitmenin bedelleri oluyor.
  şu sözlükte yazılanları okuyunca, erkeklerin kızlar hakkında ne kadar kötü konuştuklarına şahit olunca anlıyorum ki bu zihniyet değişmeyecek. birak sevgiliyle tatili kızlarla bir konsere gitmek bile benim gibi bir cok kiz icin cok zor. başkalarının kızları ile gezerken bir şeyler yasarken erkek çocuğu olunca sorun görmeyen ama kendi ailelerine hayatı zindan edecek bu zihniyet umarım zamanla insana insan gibi değer verecek şekilde değişir.