hesabın var mı? giriş yap

 • şu başlıktan anladığım: bizim millet etnik köken nedir bilmiyor. selanik göçmeni, bulgaristan göçmeni, kafkas göçmeni, balkan göçmeni, vs bunlar etnik tanımlar değildir. alevi, sünni, şii, budist, bogomil vs bunlar da değildir. ukalalık gibi olacak ama kavramları bilin yahu.

 • heyecanla yerine getirilendir bilecikte yakaladığım güzel köylü kızıyla

  onu bilecikte yakalamıştım üstünde entarisi vardı, lastik ayakkabılarla su doldurmaya gidiyordu ve onu büyükşehir ankaraya getirdim
  odama soktum. whooper yiyeceğiz güzel kız
  köyde yoktur öyle şeyler bazı özel günlerde ineği kesip yersiniz vahşice ama bu tertemiz iki ekmek arasında turşusu, tertemiz özel marulu ile servis edilir. güler yüzlü kurye getirecek yemeğimizi.
  heyecanlı mısın ? diye sordum güzel yüzüne,
  başını salladı kırmızı şeyden istedi. tvlerde görmüş edward norton yerken. evet dedim, ketçaptır ismi ve her siparişte iki adet bedava gelir. gerisi parayla kapitalizm nedeniyle, keşke sosyalizm gelse.

  sarıldım onu öptüm güzel bir balıktı o, yakalamıştım bilecikte, hırkası vardı onu sımsıcak tutan. patikleri vardı odamda yürüyen, kokulu göbeği vardı.
  ahır kokmakta idi. hamburgerin yanında ne içersin billur gibi köylü kızı ?
  utangaç utangaç ayaklarını birleştirip süt dedi ama hayır süt satmaz bk. daha başka bir istemelisin sprit mesela ? gazozu içinde insanı ferahlatan içkidir.

  sen köyde çok mu fakirdin diye sordum gözlerine ve başını eğdi. burger king ne demek bilir misin zayıf iri göğüslü güzel kuş kız ? bürgerlerin kralı demektir. en iyi bürgeri yaparlar. biz de yeriz. içinde taze inek marul ve mayonez de olur istersen çader.

  alkış tutmaya başladı ben de sarıldım sakin ol güzel köylü kızı altı üstü hupır ama gelecek yakında. altı üstü hupırdır o mideye inip unutlacak ama sevgimiz sürecek bir kaç gün daha. bakalım o vakte kadar senle napalım...
  sana internetten knorr'un mucizevi reçelyap turşukur kavanozlarını göstereyim mi güzel kız
  şehirde bir sürü kolay imkan vardır, teknoloji, kadınların işi çok kolaydır binalarda. önce öğretmen olurlar sonra turşukurla turşukurarlar misafir gelir kek harçlarıyla kek yaparlar dedim.

  internette yediklerimizin vitaminlerine de bakabiliyorduk. whooperlarımız geldiğinde içindeki domatesi gösterdim ve google a domates yazdım. çok gülüyordu yanımda ona çok üzülüyordum biraz. baktık beraber vitaminlerine likopen vardı güldü. a vitamini d vitamini k vitamini her şey var güzel kız... yalnızdık bu hayatta ölene kadar ona böyle anlatım. kolasını açtım

  ilk defa içiyordu genzi yandı birazını tükürdü. başını eğdim dudaklarını sildim. yüzü gözü benzi beti eti atmıştı. hasta gibiydi. noldu köylü kızı biliyorum miden hassastır yatıralım seni dedim. beraber uyuduk yiyemedik hamburgerlerimizi.

  gece uyandım. köylü kızı sanırım akşama uyanmış benden gizli ve whooperını yemeye çalışmış. onu masanın üstünde bayılmış ve ölmüş olarak buldum elinde ketçap kutusuyla whooper ona çok ağır gelmişti.
  bu eve getirdiğim 8. köylü kızı olmasına rağmen bu da 1-2 güne öldü.
  hiç yaşayamıyorlar
  kara düzende yaşayıp ölmüş biriydi

 • yanlış bir inanış; zira almanlar geğirene "sehr gut", osurana ise "du bist mein lokomotiv andreas" derler.

 • zamanının en ötesinde olan komedi filmimiz. daha açılış sahnesinde kayseri-galatasaray ne olur diye soruyor ofisteki adam mülayim'e. mülayim kayseri alır diyor. kayseri o yıl küme düştü.

 • halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden ve açıkça iç savaş söylemi barındıran çağrıdır. ülkeyi yönetemedikçe hırçınlıkları, düşmanlıkları daha da ortaya çıkıyor.

  hesabını gizlediği için şu şekilde paylaşıyorum:

  "birkaç gündür atmosfer gezi ayaklanması öncesiyle aynı. erdoğan kendi tabanıyla kalıcı bir iletişim ağı kurup tabanını her daim hazırda bekletmeli. ihtiyaç duyması halinde tabanını hızlıca sokağa sevk edebilmeli. her şey bir emrine bakar, biz hazırız."

  "bir emrinle ölmeye bile hazırız!
  @rterdogan"

  ortada herhangi bir şey yokken ülkeyi sokağa dökme tehdidinde bulunan bu adamın yargılanması gerekmektedir. eleştirel bir tweet atınca anında soruşturma başlatan savcılar bunun için neyi bekliyor?

  edit:

  görsel

  görsel

  görsel

  edit 2: bunun diğer twitter sayfası da şuymuş: furkancerkes. belirten @vayager altin plak nickli yazar arkadaşa teşekkür ederim.

  debe editi: bu hesabın kendisine ait olmadığını iddia etmiş. peki şunlar ne olum? hesabı kapatıp bunları silmişsin de nereye kadar bunu yapacaksın?

  görsel

  görsel

 • oha pentagram denmiş. lan pentagram harbiye'de konser verebilecek kadar bilinen bir grup amk!
  bu yeni nesil çok değişik azizim.

 • normal olmayan olayların yaşandığı şehirdir..

  çok yakın bir arkadaşımdan birebir dinlediğim bir anekdotu paylaşacağım.. (bkz: sözlükte anekdot paylaşmak)

  ________________________

  daha önceden otla bokla hiç işi olmayan 3 arkadaş iş gereği amsterdam'a yol alır..
  otururlar bir coffe shop'a. sigara ile araları olmadığından space cake siparişi ile gece başlar. klasik olarak "bana bişey olmadı, bana bişey olmadı" diyerek kekleri altın gününe gelen mübeccel hanım gibi yutarlar.
  çıkıp gezerken space cake etkisini göstermeye başlar. biraz gezip kafa yapıp eğlendikten sonra otele doğru yol alırlar. fakat grupta iki kişi aynı odada kalırken, bir kişi başka bir otelde tek başına kalmaktadır.
  otellere dağıldıktan sonra "tek kalanı bir kontrol edelim. öldü mü, kaldı mı, yattı mı, battı mı?" diyerek bir telefon açılır.

  çift: olum, napptın lan? bulabildin mi odanı, yatağını? ahuahaueehe
  tek: buldum aq buldum da odada 2 tane cüce var. sağa sola koşuşturuyor ibneler. dur kovaliyim şunları. kapat.. kapat!..

  bu konusmadan sonra çift kalanlar "ohooo, adamın kafaya bak lan!:)" diye gülüp eğlenir. yarım saat sonra yine ararlar..

  çift: nedir durum, yakaladın mı cüceleri? ahuahhnhehhhehuhehe
  tek: bir tanesi kaçti, diğerini yakaladım. elini ağzını bağlayıp kapattım elbise dolabına. yatıyorum şimdi, hadi iyi geceler..
  diyip kapatır telefonu..

  ertesi sabah olur, güneş doğar. çift kalan arkadaşlarlar tek olanın oteline gider. odasına çıkarlar.
  adam yeni uyanmış, hala dün gecenin etkisinde. gülüp eğlenirken "nerde lan cüce?" diyip dolabi bir açarlar ki kanlı-canlı bir cüce eli ağzı bağlı dolapta yatıyor. hepsinin öd boka karışıyor tabi. adamı çözüyorlar ve herif bağıra çağıra vurup kapıyı çıkıyor.
  3 kafadar uzun bir süre kendine gelemiyor.
  işi aslı lobiye indiklerinde ortaya çıkıyor. meğerse o gece otelde cüceli-müceli bir eğlence varmış. cüceler otelin katlarında, odalarında heyyo meyyo diye koşup duruyormuş..

  ________________________

  herif allahtan iyice uçup cüceyi camdan atmamış dedim.

  zaten son günleri olduğu için de; pılı pırtı toplayıp istikamet istanbul deyip başları belaya girmeden de memlekete dönmüş bu arkadaşlar..

  kıssadan hisse: amsterdam'da ne görürsen gör, "he he" deyip geçiceksin aga.. hayal olmasındansa, gerçek olma ihtimali daha fazla..