hesabın var mı? giriş yap

 • sağlığa zararlı bir kokudur. bir sürü zehirli kimyasal maddenin karışımından oluşmaktadır. uzmanlar ilk 6 ay çok daha zararlı olduğunu iddia etmektedirler. bebekli ve küçük çocuklu aileler için sıfır araba kullanımı bu nedenle tavsiye edilmemektedir.

  kaynak

 • bu hatun muhteşem yüzyıl polemiği ile ilgili başbakana öyle bir ayar vermiş ki helal olsun dedirten cinsten: "memlekette bu kadar sorun varken , bunu gündeme getirmek niye anlamadım" ... "bu anlatılanların gerçeği yansıttığına inanmıyorsa ellerinde çok büyük imkanlar var, bildikleri gibi bir dizi çeksinler biz de izleyelim". herkesin iktidarı yaladığı bu günlerde ferahlatıcı bir ayar bu. yılmaz güneyle zamanında niye evlendiğini anlamış bulunduk.

 • siz de cocuksaniz farkina pek varilmayan sey.
  bes yasindaydim. evdeki kalabaliga, feryat figana bi anlam vermedim. sen disari cik, dediler. apartmanin onunde iki dakika dikildikten sonra geri dondum, "hava cok sicaaak!". komsunun bacaklarinin arkasindan annemin dovundugunu gordum. komsu para verdi sonra "git bakkaldan sakiz al". anlamayan gozlerle baktigimi farkedince egilip "kardesin oldu" dedi.

  ne demekti ki olmek? anlamamistim. salak bunlar, dedim; bosuna kendi kendilerini dovuyorlar. cignedigim sakizin tadi ne guzeldi halbuki, ne geregi vardi ki dovunmenin?

  peki kardesim olduyse nerdeydi? hic agladigini duymamistim o gun, demek ki besiginde degildi.

  sonra eve gelenler, gidenler, anlamadigim konusmalar... ben hep kardesimi parka goturmusler de orda unutmuslar, hatirlayinca gidip alacaklar sandim, yillarca kimse almadi. oyleymis meger, geri donulmeyen yerler varmis hayatta

  edit: ertesi sene kurban bayraminda ogrendim olmenin ne oldugunu. parka gitmek gibi bi sey degilmis