hesabın var mı? giriş yap

 • versiyonları yarmaya devam ediyor.

  nou campta bir gün geziyordum
  guardiola çağırdı messi gel buraya
  buyur guardiola
  dedi çıkar kalem
  bacağımda ki platini çıkardım
  dedi çıkar defter
  imzalı resmimi çıkardım
  dedi çıkar harita
  işte güzelim orda pepenin vucudumda bıraktığı üç beş krampon yarası varya
  işte onları çıkardım
  guardiola dedi bunlar ney
  guardi dedim üç beş krampon yarası
  sanki sanırsınız futbolcunun allahı
  ama bilmezsiniz ki o üç beş krampon yarası
  el classico hatırası
  çal pique çal

 • eö1 - vak
  eö2 - vak vak
  eö3 - vak

  açıkça görüldüğü üzere, daha önce vaklanmış bir entriyi vaklaması nedeniyle 3 numaralı entri ördeği hatalıdır. örnek alınmaması gerekir.

 • 6 yaşındaki kızımdan gelsin yorum:
  - bence hilmi * kazanacak çünkü herkes onu seviyor, acun bey* bile "hilmicim" diyor ona. şu dövmeliyi* de sevmiyor kimse ona bozuk diyorlar. ağzı bozuk diye mi öle diyorlar anne? keşke doğukan* kazansa çünkü babası çok akıllı. "
  arkadaşım eşek onu en etkileyen şarkı olduğu için barış manço fanatizm i var evet.

 • ulan basligi acan ahlaksiz adam, dinlememissin bile. adam gitmis ormancilarla konusmus daglarin icine girmeyin belli yerler belirleyin buralari sogutun demis. adamda gitmis cebinden parasiyla bot erzak malzeme almis onunla ugrasiyor. kufr edecegim dava edip para kazanmaya calisacaksin ahlaksiz.

 • bir arkadaşın kedisi var. eski sokak çocuğu, kocaman, siyah beyaz. adı da panda. tam bir ağır abi. istediği zaman dışarı çıkıp istediği zaman eve giriyor. arkadaşın nice ilaçlamalarla çözemediği fare problemine çare olmuş (ev eski bir muhitte eksi birinci kattaydı). bu yüzden panda'ya saygı büyük. zaten ancak saygı duyabiliyorsun, arkadaşın dediğine göre kendisini kırk yılda bir sevdiriyor.

  panda'nın ilginç bir özelliği var. eve gelen misafiri kontrol ediyor. ben eve geldiğimde panda yoktu. bir saat sonra falan pencereden bir tıkırtı duyduk, arkadaş pencereyi açtı. panda içeri atladı. sağa sola bakındıktan sonra beni fark etti. yavaş yavaş bana doğru geldi. önce ayaklarımı kokladı, sonra bir anda kucağıma atladı. o ara arkadaşım "sev biraz, seni kontrol ediyor." dedi. 10 dakika falan kucağımda durdu, sevdim. en sonunda kucağımda arka ayaklarının üstünde kalktı, ön patilerini omuzlarıma koydu, başını da çeneme sürttü. arkadaş "tamam, misafir olarak onay aldın." dedi. bunu sadece sevdiği kişilere yaparmış. sonra kucağımdan indi, suyundan içti, biraz daha takılıp pencereden çıktı gitti. bir daha da gelmedi.

  sevmeyen, korkan falan olursa sık sık kontrol etmeye geliyormuş ya da hiç gitmiyormuş. kedi "tamam, sen iyi bir çocuksun. ben şimdi gidiyorum, siz kardeş kardeş oynayın." dedi bana. vay anasını.

 • vedat milor için yemeğin vazgeçilmez, telefonun ise önemsiz bir materyal olduğunu gösteren hadise. hastayım bu adama cep telefonu denize düşüyor bütün ekip panik vedat abinin tepki ;
  - telefonunuz düştüüü!
  - benim telefon mu düştü?
  - evet!
  - o zaman çok kötü. kaybettim herhalde telefonu, artık hayır gelmez ondan. ve yemeğe devam.. :

  o an

 • vuku bulduğu takdirde

  türkiye'nin çalışan nüfusunun %90'ı gibi;
  08:00-18:00 mesaisinde çalışıyor ve
  06:15'de uyanıyor
  06:45'de servise biniyor
  07:40'da işte oluyor,
  18:15'de dönüş servisine biniyor,
  19:00'da evde oluyor
  ertesi gün de işe gidebilmek gereken akşam yemeği, bulaşık, yıkanma vs işlerden sonra sabah 06:15'de uyanabilmek için
  22:30'da yatıyorsanız

  kendinize ve sevdiklerinize günde 1 - 1,5 saat kalmasına yol açan durum, hal, vaziyet.

  ecnebilerin 150 sene önce ölümüne karşı çıktığı * * bu döngüye karşı çıkmak için örgütlenmeyen;
  örgütlenmeyi bırakın, buna karşı çıkmak aklına gelmeyen kişilerin, başka herhangi birşey için kendi başına örgütleneceğine ben inanmıyorum arkadaşım.

  arap baharıymış da, pikeykey'miş de, özgürlük isterlermiş de, ..

  hıı, anlatın anlatın, heyecanlı oluyor.

  ilave: o 1-1,5 saat de, çalışmanın erdeminin, burjuva ahlakının, zenginlik-yoksulluğun kader olduğunun, zenginken mutsuz; fakirken mutlu olunabileceğinin, işveren kısmısının da ne büyük dertleri olduğunun, kapitalizmin bakış açısının, işi olduğuna şükretmek gereğinin, işsizlik tehdidinin, işsizlik tehdidinin, işsizlik tehdidinin vs mütemadiyen beyinlere çakıldığı (taşı delen suyun gücü değil sürekliliğidir) dizileri izlemekle geçiyor.

 • doblo aynaya bakmak zorun değil, hemen açıklayalım.

  sağda duran otobüs sağ şeridi, soldaki doblo sol şeriti kullanıyor. bakın yolda iki şerit var; sadece iki şerit.

  doblo otobüsün durduğunu bilerek ve hızını düşünerek sağdaki şeride geçiyor. trafik kurallarını göre doblonun sağında veya otobüsün solunda bir araç olamaz, çünkü orada şerit yok. bir şeridi aynı anda sadece bir araç kullanabilir. motorcu şerit ihlali yapıyor ve yüzde yüz suçlu. bu kadar basit.

  motorcunun orada geçebiliyor olması kural ihlali yapmasını mazur göstermez. iki şerit yolda sadece iki araç yan yana olabilir ve motor bir karayolu aracıdır.

 • senin sülaleni sileyim
  tertemiz bir sulalen olsun

  tum turkiye senin terazini silsin..
  ki paslanmasın.. terazin..

  son olarak beynini, zihniyetini sileyim..

  ki aklına yanlis biseyler gelmesin bu okuduklarindan..

  edit: dilde sadeleşme , metinde kısaltma hareketleri