hesabın var mı? giriş yap

 • benzer olayı başka bir petrol ofisinde yaşamıştım. yerler parlak fayansla kaplıydı ve kapılar yere kadar uzamıyordu bir karış yukardaydı. ben pisuvarda işimi hallederken kabinde klozette hacetlenen bir abiyle yerdeki yansımadan göz göze gelmiştik.

 • terör örgütü ile bağlantılı ise bugüne kadar yakalamayan içişleri bakanlığı suçludur.bu insanların adli sicil kaydı temiz ise adalet bakanlığı suçludur. bu adamlar ile ilgili hâlâ işlem yapılmamış ise emniyet müdürlüğü suçludur. sıra ibb'ye gelene kadar suçlu olanlar yakalansa ülke düzelir.

 • şimdi burda osursam, kokusunun 3 farklı camiye ulaşabileceği kadar çok ve sık aralıklarla inşaa edilmiş camiler barındıran bir ülkede, sakildir, showdur.
  ibadet değildir.

  sıçmak için yol kenarlarını değil tuvaletleri kullanıyoruz değil mi?
  eğitim almak için okulları..
  ibadet için de aynısı geçerlidir adap bakımından.. bu kadar bolluk varken...

  edit: "orda düz ayak cami yok, kocatepe te yokuşun tepesi, yaşlılar nasıl çıksın" dendi mesajla.
  buyrun, düz ayak camiler.. hepsi 2 sokak, 3 sokak arayla
  https://www.google.com/…a3aae50d:0x1ce03f0f3e9d7dbb

  edit2: aynı yerde kendi inancım gereği "nüdist şamanist" ayin yapmam mümkün değilse, kimse ibadet özgürlüğünden filan bahsetmesin. ibadetten, inançtan, kutsaldan anladığınız tek şey sünni islam amk!

  öyle olunca onun adı "özgürlük" olmuyor

 • fakir ekonomist eşittir şişman diyetisyen, olması gerekendir. hem bu adam ben fakirim falan mı dedi bir yerlerde?

  yine çenemizin yorulduğu başka bir başlıktır.

 • linklerle ve kağıt üzerindeki istatistiklerle dünyayı çözdüğünü sanan yazar. bilmiyor ki türkiye'deki tecavüzlerin çoğu istatistiklere yansımıyor bile.

  kağıt üzerindeki bilgilere baksan türkiye yayaların üstünlüğünün olduğu bir ülke mesela. hani nerede var? sokakta böyle bir durum görüyor musun?

 • hakkında bazı bilinmesi gerekenler:

  - çekim için bile olsa gittiği her mekanda hesap öder.
  - gurme olarak tanımlanmayı sevmez, kendisini gurman * olarak görür.
  - her fırsatta büyük fast food şirketleri ve gıda üreticilerinin ürünlerini eleştirir.
  - modernleşme adı altında mutfak kültürümüzün yavan hale getirilmesine karşıdır. gelenekten ve doğallıktan kopmadan gelişmeyi savunur.

  evet barbarvari bir şekilde yemek yediği oluyor arada ama ben alıştım.

 • ortak arkadaşların olduğu durumlarda, "bu dosyaları silmeniz bazı programların çalışmamasına sebep olabilir" şeklinde bir uyarıyla karşılaşılabilir.

 • son durak derken mecidiyeköy-bakırköy hattındaki son duraklardan bahsetmiyorum şüphesiz. misal taksim-hürriyet mahallesi hattı olabilir, yani bu hattaki merkezi değil de çevredeki durak (merkez-çevre ilişkisine de bir atıf yapmış olum gördüğünüz üzre, ne çakalım) ne diyorduk, eğer o mahalleden değilseniz enterasan bir deneyimdir. durakta üç kişi filan beklersiniz misal, otobüs gelsin diye. ya da gittiğinizde otobüs vardır ama öyle kendi halinde parketmiş duruyordur. anlarsınız, o otobüse bineceksiniz. duraktaki küçük kulübede şoför otururur tek başına. ya da bir iett görevlisi daha olur en fazla. neyse şoför bakar ki durak ufaktan kalabalıklaştı, kalkar kapıyı açar, millet üşümesin otursun diye sonra yine kulübeye döner hat saatini bekler. sonra kulübede sıkılır mı artık ne olursa, yine kalkar, şoför koltuğuna oturur, orada bekler kalkış saatini. o ara şoförle önlerde oturan mahalleli iki üç kişi arasında küçük bir sohbet döner, bu ne soğuk gibilerinden. şoför baya dost canlısıdır bu aşamada. durup durup ara gaz verir, otobüsün kapısına gelip "ne zaman kalkacak, bilet alıp geleyim" diyenlerle söyleşir. bu arada kapısı açık bekleyen otobüste oturan üç beş kişi bu sefer kendi aralarında bir sohbete başlar, küçük bir kasaba garı havası oluşur. neyse efenim sonra kalkar otobüs, durklardan yolcu ala ala. osmanbey'e geldiğimizde otobüs tıklım tıklım olmuştur. yolcular artık birbirini tanımamaktadır, şoför asabileşmiştir, sanki kasabadan büyük şehre gelinmiştir on dakikada. "aynı otobüs mü lan bu?" diye düşünmeden edemez insan arkalarda bir yerde otururken.

 • öncelikle: (bkz: babaların garip huyları/@life is drunk)

  "ne okuyacam lan bu entry'i" diyenler için özet geçmek gerekirse benim babam futbolu sever ama futbol bilgisi türkiye ligi ile sınırlıdır. hatta türkiye ligine gelen yabancı futbolcuları hiç sevmez. hagi de, anelka da, drogba da, sneijder de, alex de gelse babam tanımadığı için bu futbolcular kendilerini babama ispatlamak zorundadır.

  şimdilerde ise malumunuz 2014 dünya kupası başladı. babam dünya futbolundan kopup sadece türk futboluna döndüğü için dünya kupası onun için hala pele, maradona, beckenbauer, romario v.s gibi futbolculardan oluşuyor. buna rağmen her ligi 3.ligine kadar ezbere sayabilecek manyaklıktaki kardeşim ve benimle maç izlerken doğal olarak yorumlarıyla bir ömer üründül'e dönüşüyor. siz konuşuyorsunuz ya hani ömer üründül'süz dünya kupası falan diye bizim evde öyle bir şey yok yani. direkt kendisinin yanında izliyoruz bütün maçları.

  - kimin maçı var?
  + brezilya-hırvatistan var.
  - iyiii. şu 10 numara kim?
  + neymar baba.
  - enteresan bir topçu. şu kim tanıdık geldi ismi?
  + oscar baba chelsea'de oynuyor.
  - hızlı bir çocuk beğendim. hırvatistan da değişik bir takım.

  - meksika kimle oynuyor.
  + kamerun baba.
  - dany mi o? ben dany'nin şutlarını çok beğeniyorum. şu kim?
  + eto'o.
  - eto'o barcelona'da başarılı bir futbolcu. (kıyamam ya onu da nerden duyduysa)

  - bu kimin maçı?
  + nijerya-iran baba.
  - ilgiinç bi maç. nijerya da etkili zenci forvetler var ama iran da değişik bir takım. nijerya da kazanabilir iran da kazanabilir. (berabere bitti)

  - almanya beckenbauer'den bu yana baya gelişti.
  + yani tabi.
  - portekiz'deki ronaldo iyi bir futbolcu. güzel hareketleri var. bu nani türkiye'de oynadı mı hiç?
  + yok baba manchester united'de oynuyor.
  - enteresan. şu defanstaki valdez değil mi fenerli?
  + alves.
  - evet alves. evet.

  - messi de enteresan bir futbolcu. ben beğeniyorum.
  + baba bir yorum yapmak çok kasıyosun dimi şu an?
  - çook.

  - van persie etkili, fuleli bir futbolcu gibi.
  + offf kafa vuruşuna bak, gole bak beee.
  - vööeeyyy!!
  * ne bağırıyosun be?
  - bu hanım kim oğlum?
  + ohaa annem baba o.
  - evet. enteresan. kendisini beğendim.