hesabın var mı? giriş yap

 • hani hamburger söyleip yarısını yemeyen kızlar vardır ya. geçen bunlardan biri ile gittim nusr-et'e. etin yarısını tabakta bırakmaya kalktı. tabağı ağzına soktum. servet yatıyor lan orda.

 • stairway to heaven’ın, taurus’un spirit isimli parçasından çalındığına ilişkin görülen dava grup lehine kesinleşti. mahkeme parçanın özgün olduğuna karar verdi. linkte iki parçanın karşılaştırılmış hali mevcut:

  https://youtu.be/devnnnuf24w

 • - biz bir ankara arıyorduk
  - secereli iran kedisiyim ben. işte bonservisim ve evraklarım.
  - peki farsça bir şeyler söyle bakalım
  - kem küm
  - biliyordum. evrakların da sahtedir senin. çomar çıkar şunu dışarı.
  - yürü ahbap

 • dün gece yatmadan deneyip, gerçekleştiremediğim olay. şöyle ki; gecenin bir vakti otogar gibi bir yere giderken buldum kendimi. yolda yürürken "aha rüyadayım" dedim ve kontrol edebileceğim için çok mutlu oldum. sonra "öncelikle bi' gündüz olsun" dedim. güneşi doğdurtamadım(?). otogarda bekleyen bir gence yaklaştım. "nasıl olsa bu adam da rüyanın içinde bir karakter olduğundan nasıl yapacağımı bilir." diye düşündüm ve "güneşi nasıl doğurabilirim?" dedim. "dalga mı geçiyon olm sktirgit" tepkisi aldım. sonra yerde bir yumurta gördüm. eğilip aldım yumurtayı ve yaşlı bir adam bana "burda o yumurtalardan 100 tane var. hepsini bulursan güneş doğar." dedi. çok üzülüp uyandım. kimseyi bu kadar uğraştırmıyorlar lan. bana gelince niye böyle!

 • devlet maske dağıtmak zorundadır.

  maskemi var lan ortalıkta.

  1 aydır hasta olan taksın dediniz maske. hastaya kalsın diye almadık, depolamadık, stoklamadık.

  ben nasıl bulacağım bu açıklamadan sonra?

  ben nasıl para vereceğim maskeye?

  herkesi zengin mi sanıyorsunuz?

  belediyeler dağıtmaya başlamış- ankara ve istanbul - yetmez ama iyi adımlar. merkezi hükümette halkına hızlıca destek vermelidir.

 • anlatayım da içiniz soğusun.

  20 - 25 dakika önce evinde lazım olduğu için bizdeki ufak taş motorunu istemeye geldi mahalleden bir komşu. ayaküstü de muhabbet ettik beş on dakika.

  bu komşunun çalıştığı fabrikanın sahibi kendi şahsî hesabından bütün işçilerine 1000'er liralık migros alışveriş kartı vermiş.

  tabii ki çok güzel bir davranış. yüzlerce çalışanına gönlünden kopmuş yardım etmiş adam bu salgın döneminde kullansınlar diye. gelin görün ki bizim bu komşu abi fabrikada " migros'tan alışveriş çeki vermiş çünkü orada içki de satılıyor " gibi laflar etmiş.

  bir de bize anlatırken öyle sinirli, öyle kendini haklı görür bir hâlde ki!

  bu konuşmalarını patrona iletmişler tabii ve adam da verdiği kartı geri almış.
  utanacağı yerde hâlâ kendini haklı görüyor bizimki de.

  babam, " kendin kaşınmışsın. cuma'ya bile gelmiyorsun, sonra olur olmadık yerlerde adamlık yapmaya çalışıyorsun! " diye cevap verdi de " iyi akşamlar " dedi gitti adam öylece motoru alıp.

  zerre acımadım.
  bre malın önde gideni! evinde çoluk çocuğun var. ne güzel 1000 liralık alışveriş hakkın olacaktı durduk yere.
  ne diye şov yapıyorsun?

  toplumda artık çok var bu tipler o yüzden gerçekten iyi olmuş diyorum.
  böyle sert tepkilerle akıllanırlar belki.

  dipçe: yine okuduğunu anlamayanlar doluşmuş başlığa! adam, " ben içki satılan yerden alışveriş yapmam! " demiyor. böyle dese kimse laf edemez ben de dahil. sonuçta adam buna mecbur değil. hatta böylesi iyi niyetli bir patrona durumunu doğru dürüst açıklasa idi eminim o patron o kartın yerine 1000 liralık normal bir çek bile verirdi gitsin istediği yerden alışveriş yapsın diye.

  yalnız bu komşumuz hem kartı kabul ediyor hem de patronun arkasından sallıyor! bu ikiyüzlülüktür! bunu eleştiriyorum. " adam neden içki satılan yerden alışveriş yapmıyor? " demiyorum!

 • "şirin "

  isim garip çünkü büyük büyük dedemin ismi. teknik olarak soyum şirin baba'ya dayanıyor.

 • alman teknik direktörümüz var. rakibimizin ana dillerinden biri almanca. basın toplantısına çıkıyoruz almanca bilen çevirmen yok.

  çevirmen "ben ingilizce biliyorum almanca konuşursanız çeviremem" diyor. luksemburglu gazeteci almanca soru soruyor, kuntz almanca cevaplıyor. biz de beypazarı kurusu gibi bekliyoruz "bunlar ne diyorlar acaba?" diye. çevirmen "next question" diyor.

  baştan aşağı rezalet bir futbol idaresi var bu ülkede.

 • 1 saat ders anlattırıp 8 tl ücret verecekler. haberde 1000 liraya kadar diyor. evine gitmeyip 7 gün okulda yatıp kalksan bile bir ayda alamazsın o parayı. öğretmen düşmanlığı o kadar mı kör etti gözünüzü.8 tl ne? ben özel ders versem 100 tl alıyorum bir saate. devlet bana 8 tl veriyor. öğretmenlerin %90 'ı bu uygulamaya soğuk bakıyor, kendi okulumda kabul etme niyeti görmüyorum kimsede. zaten ne olduğu hala belli değil tam. biz bir şey bilmiyoruz.

  cumartesi günü 2 saat ders vermek için günümü niye piç edeyim? 16 lira kazancağım. gidiş geliş bana zaten 20 lira benzin parası var her gün.

  bilmediğiniz konularda atıp tutmayın kendinize küfrettirmeyin.

  ayrıca dershane öğretmeninin devlet öğretmeninden iyi olduğunu kim söyleyebilir? devlet öğretmenini niye bu kadar küçük görüyorsunuz ?yeni atanan devlet öğretmenleri zehir gibi. o kpss'yi kazanıp atanmak kolay mı ? derhsane öğretmeni dediğin zaten o sınavı geçemeyip üç kuruş kazanıp hem öğrenci hem özel kurum müdürü tarafından ezilen kişi. zamanında ben de 2 sene çalıştım ordan biliyorum.

  edit: verdikleri para 8 değil 50 olsa ben yine kendi öğrencime kurs açmam, ders anlatmam ayrı bir şekilde. benim anlattığım ders zaten fazlasıyla yeterli. hem teog için hem genel olarak. kendi öğrencime ayrı bir şekilde ders anlatmayı etik bulmuyorum hem.

  hani okulda çok fazla şube vardır aynı sınıfın. başka öğretmenlerin öğrencilerine ders anlatılabilir. her yiğidin yoğurt yemesi farklı. fakat benim okulumda tek şube var zaten her sınıfta. bize lazım değil bu sistem.

  hem eğitimin gidişatı zaten özelleştirilmeye doğru gidiyor. yavaş yavaş cemaati bitiriyoruz adı altında hem idareciler hem toptan milli eğitim sistemi değişiyor. eğitim sistemimiz zaten boktan. bu günleri de arayacağız merak etmeyin. gericilik almış başını gitmiş.

  edit 2 : lan oğlum ekşide öğretmen lobisi çok kuvvetli hakikaten ya. ayağınızı denk alın lan, alırız aklınızı.*

  edit 3: çok fazla destek mesajı geldi.

  ekşi sözlükteki tüm öğretmenlere, öğretmen çocuklarına ve öğretmenlerden nefret etmeyen herkese teşekkürler.

  ak-saray'ın 1000 odalı kibir yuvası tartışılmayıp da öğretmenlerin almayacağı para insanların gözüne batıyorsa sonumuz iyi değil. algı yöneten insanlar başarılı olmuş demektir.

  2 sene sonra gelen edit: kurs ücretlerini iki katına çıkarmışlardı geçen sene.