hesabın var mı? giriş yap

 • amca şu anda birçoklarını rahatsız eden iğrenç zihniyetin vücut bulmuş hali. almanlar neden türk sevmiyor diye aklınıza düştükçe açıp bu videoyu izleyin.

  şark kurnazlığı var (gelenden geçenden para istemesi, almanlardan aldığı çıkma tahtalarla şehrin ortasına ev yapması)
  menfaatçilik var (su ve elektrik verecek diye merkel'e oy vermesi)
  devlet memuruna hakaret ve darp var (belediye memurunu tehdit edip kürekle vurması)
  askere tehdit ve karşı koyma var (duvar yıkılmadan önce askerlere davranışı)
  abazanlık (papazlardan kadın istemesi)

  şu andaki ahlaki çöküşteki neredeyse her özellik amcada var. biz de zamanında bunu haber yapıp övüne övüne belki de ülkenin en çok izlenen ana haber bülteninde yayınlamışız (o zamanlar ali kırca ve atv haber baya seviyeli ve izlenen haber programıydı).

 • bundan iki bin beşyüz sene önce sokrates nam bir feylesof demiş ki :

  eğer bir toplumda doktorlar ve hukukçular değer görüyorsa o toplum yozlaşmıştır, doktorlar değerlidir çünkü toplumda hastalıklar baş göstermiştir, hukukçular değerlidir çünkü toplumda adalet yoktur.

  varın gerisini siz düşünün.

 • "çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa..." demiş.
  devamı çok mühim(!) olan bu sisteme gerek sağlık (hamilelik, doğum, çocukluk süreci), gerekse eğitim konusunda daha fazla yük olan çocuk sahipleri yerine, sisteme yükü olmayıp, bilakis sistemi besleyen insanlardan daha fazla vergi alınması önerisi...

  ulan sırf alkol kullanan tayfa organize olabilip 1 sene içmiyoruz dese, 1 sene o vergi gelirleri gelmese diyanet "akşam iş çıkışı 2 bira yuvarlamayan bizden değildir" diye fetva verir siz ne anlatıyorsunuz?

 • iyi bir şey olur:
  -aktroller: hükümet iyi bir şey yaptı, neden bunu eleştiriyorsunuz? daha bu adam size ne yapsın?

  kötü bir şey olur:
  -aktroller: şu anda çok kötü bir zamandayız, neden iktidarı eleştiriyorsunuz? destek çıkmanız lazım. bu günlerde hükümeti eleştiremezsiniz.

  bu nasıl bir denklem, ben anlamadım...

  t: şehit haberlerinin olmasının sebebi belki de (!) insanların eleştirdiği siyasi grubun politik davranışlarıdır diyerek haklı bulacağım eleştiri davranışı.

 • " tilki'nin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır derler züleyha. ama bu tilki'nin kürkünden dolayı değildir. bu tilki'nin kaderidir... " eyvah necdet'i hep yaşatacağız baba. belgeseller derslerle dolu derdin.

 • tanım: karantina altına alınmak istemeyen umrecilerin özel bir otobüs tutup kaçması olayı.

  erzurum valisi okay memiş: “umreden geldikten sonra karantinadan kaçarak erzurum'a gelmeye çalışan 28 vatandaş çorum'da yakalandı.” — iha

  sorumsuz insanlar. en ağır cezalar ile yargılanmaları gerekiyor.

  kaynak

  sabah

  adalet bakanının ilgili tweet'i