hesabın var mı? giriş yap

 • sermayesiz bir iş için çok temiz para. toprak olup çürüyecek bir vücudu hala diriyken paraya çevirmek lazım. tebrik ediyorum bu içerik üreticisi hanımefendiyi.

 • görgüsüzlüğün, hesapsızlığın, cehaletin dibidir. doğrudur yanlıştır, ama tarihten gelen bir birikim gelenek vardır; etkisiz hale getirilmiş düşman askerine kamuya açık bir şekilde işkence etmek hiçbir zaman istenen sonucu vermemiş, ibretlik olmamış, hatta aksine gelecek nesilleri besleyen malzeme olmuştur. tarih bu örneklerle doludur.

  bu yüzden askeri gelenekler vardır. bir düşman albayının alayı, bir onbaşı tarafından etkisiz hale getirdikten sonra bile teslim olma niyetini ifade edip silahını teslim etmek için denkliğini talep edebilir. o onbaşı, düşman albayın başına nöbetçileri dikip denk rütbeli subayı gelene kadar güvenliği sağlamakla yükümlüdür, bu tarihi birikimin sorumluluğudur.

  kendi varlıklarınıza en büyük kayıpları verdiren bir subay, bir er, pilot askeri varlığın cesedini elinize geçirirseniz bile; ona ve birlikte olanlara hakettiği saygı ile töreni siz düzenler, ne kadar saçma, çirkin olursa olsun inandıkları için mücadele insanlara cesaretlerine saygı gösterirsiniz.

  cesur muhariplere küçültücü her türlü aşağılayıcı davranış hep ters tepmiştir. bu nedenle, mevcut siyasetin tarih okumakta ne kadar gerici olduğunun belirtisidir.

 • (yoğun bakımda gördüğüm ilk insan hemşireydi haliyle, ona hitaben)

  - hastalanırsan haber ver, ben de sana bakacağım.

  biri olaydi da ağzıma terlikle vuraydı

 • sırada bekleyen hastalarının hakkını yedirmeyen doktora helal olsun. ülkenin böyle yürekli insanlara çok ihtiyacı var.
  normal çalışan bir hukuk sisteminde hsyk’nın bu ve benzeri durumlarda (halı saha maçında öğretmenleri gözaltına aldıran savcı https://eksisozluk.com/…retmenin gözaltına alınması - link için @mavibalinahemdeminik’e teşekkürler) gerekli adımları atması gerekirdi.
  edit: hsyk değil hsk imiş. “yüksek” ibaresi son referandumla çıkarılmış. @kafto’ya bu bilgi için teşekkürler.

 • bir gün herkese işi düşeceğini düşünen insanlardır. geleceği santim santim çıkar üzerine planlar.

 • pratikte kimin kiminle, nerede ve ne zaman evleneceğini söylemekten başka amacı olmayan o parlak kağıtlar, düğün tanrılarının hep daha fazlasını istemesi sonucu ne yazık ki çığrından çıktı. bu saatten sonra tanrılara genellikle bir dişi bir de erkek kurban etme töreni olan düğünlerin önünü değil virüs, uzaylı istilasıyla eşzamanlı başlayan göktaşı yağmuru bile kesemez.

  az önce son model bir tane davetiye geldi; firavunun mezarı gibi mühürlenmiş ve mühür kurumadan bir tane de bembeyaz organik tüy eklenmişti. içindeki bilgilere ulaşmak için mührü kırmak ve tüyü çekmek gerekiyordu; nasıl bir laneti modern dünyaya getireceğimi bilemediğimden mührü kırmadan davetiyeyi çekmeceye kaldırdım. şimdi tedirginlikle iş arkadaşlarımdan birisinin kendisine gelen şeytanlığı açmasını, çölden gelen kumlarla etrafının çevrilmesini ve kuma karışarak yok olmasını bekliyorum.

  3. ramses görse "lan oğlum siz kendinize ne yaptınız?" diyecek o derece.

 • antalya doğumlu adamın, ordu eliyle büyütülmüş balkan kökenli ortodoks yetimler tarafından kovalanması.