hesabın var mı? giriş yap

 • bir restoran isletmecisi olarak konusmak gerekir ise; ara sira bize de 112 calisani arkadaslar geliyor yemek yemeye. ancak gelenlerin henuz yemeklerini bitirip masadan kalktiklarini gormedim. genelde oturuyorlar yemeklerini siparis veriyorlar tam yemeye baslarken ya da yedikleri sirada bir anons geliyor ve apar topar kalkip vakaya gidiyorlar. henuz bize gelip yemegini tam bitiren 112 calisanina rastlamadim desem yeridir. kimi zaman apar topar paket yapip zar zor yetistiriyoruz da alip gidiyorlar. bir debu acidan bakarak degerlendirmekte fayda var.

 • 10/10 rezalettir.

  kendi hatalarından kaynaklanan bir sorun yüzünden üstüne bir de cayma bedeli talep edilmesi düpedüz dolandırıcılıktır. superonline çözemezse ve ısrarla cayma bedeli isterse tüketici hakem heyeti bu sorunu lehinize çözer.

 • ön edit: bu kampanya akp'li yazarlara karşı değildir. akp'yi savunan bir insan, istediği fikri istediği gibi yazmakta özgürdür. samimi insanların başlıklarının altına dilediğimizce yazalım çizelim, tartışalım. bunu söylemek zorunda kalmam dahi abes aslında ama guardianofnight2015 isimli yazarın haklı tavsiyesiyle yine de söylemem gerektiğini düşündüm. benimse bu yöntemi uyguladığım ve tarihin karanlık çöplerine gömülen ilk başlık "pontusçu rumcu fetöcü pkk'lı yalancı ibb adayı" gibi bir şeydi. bu, ifade özgürlüğü değildir. bu, parayla ya da başka türlü menfaatlerle bu işi yapan itibar suikastçisi kötü insanların eseridir. ve şu anda bu başlık yok. saygılar.

  bir kampanya.

  olay şu şekilde işliyor: sol frame'de misal iftira ve yalan odaklı bir bir aktroll başlığının filizlendiğini görüyoruz. ya da istediğiniz herhangi bir başka troll başlığı da olabilir. onun altına entry girme hatasına düşmüş muhalif yazarlara, girdikleri entry üzerinden şu mesajı atıyoruz:

  "entry'nizi silin lütfen. aktroll başlıklara entry girmeyin. entry girerek başlığın gündem olmasını sağlıyor ve aktroll'ün amacına hizmet ediyorsunuz.
  lütfen siz de aktroll başlıklara entry girenlere mesaj atıyoruz kampanyamıza katılarak, gördüğünüz aktroll başlıklarına entry girmiş arkadaşlara aynı mesajı atınız."

  ben denedim oldu:

  henüz 11-12 entry almış iğrenç bir aktroll başlığını (link vermeyeceğim) attığım 10 mesaj ile büyümeden yok ettik. delillerin bir ikisi aşağıdadır:

  1

  2

  3

  10 kişiye mesaj attım, 10'u da sağolsunlar entry'lerini sildiler. başlık yok oldu gitti.

  edit: başlığı "aktroll başlıklarına entry girenlere mesaj atıyoruz kampanyası" diye açacaktım ama malum karakter sınırı.

 • 40 yaş üstüyseniz ve 25 yaş altı bir aile ferdine bir şey yazacaksanız caps lock'u açık tutmanız farzdır. açık değilse derhal açılmalıdır. yoksa kimin anne/baba/teyze/dayı/amca/yenge olduğunu nasıl anlayacağız?

 • skor odaklı bir taraftar olmadığımı ön bilgi olarak sunarak; biri fener derbisi olmak üzere son 5 maçının 4'ünü kazanmış, son 4 senenin en iyi 8 haftalık açılışını yapmış, sezon başında teknik direktör, sezon içinde yönetim değiştirmiş bir takım olmasına rağmen maç fazlasıyla da olsa an itibari ile zirvede... aynı durumda fenerbahçe olsaydı, an itibariyle tüm gazeteler:

  - ismail kartal'ın anka kuşu gibi küllerinden doğuşunu,
  - emenike'nin afrika'daki fakir günlerini,
  - sow'un müslümanlığını,
  - aziz yıldırım'ın ileri görüşlülüğünü,
  - emre b.'nin nasıl bir lider olduğunu,
  - meireles'in nasıl şarkı söylediğini,
  - fenerbahçe'nin şampiyonlar ligindeki tek temsilcimiz olduğunu,
  - volkan demirel'in ( lan bunun yine ayılığından bahsederler, ayı her zaman ayıdır ) yazıyor olurdu.

  aynı basın cimbom için neler konuşuyor?

  * sabri'nin yönetim tarafından affedilmesi,
  * kadronun yönetim tarafından kurulması,
  * sneijder'ın ilk 11'den kesilmesi,
  * sneijder'ın kaprisleri,
  * sneijder'ın karısı,
  * prandelli'nin vizyonsuzluğu,
  * prandelli'nin disiplini elinde tutumaması,
  * prandelli'nin bugün yarın kovulacağı,
  * yeni yönetimin, emanetçi olduğu,
  * bu futbolla almanya'da kaç yiyeceğimizi

  bunlar konuşuluyor. bizim mal taraftar da bunları her zaman ki gibi yiyor.

 • test sırasındaki diyaloglar ile akılda kalacaktır.

  video'ya çeken adam:
  "kaçar kilosunuz abi, onu bi söyleyin?"

  test yapanlardan biri:
  "70 + 60 + 60"

  video'ya çeken adamın zehir gibi çalışan kafası ile ortaya çıkan sonuç:
  "200 kiloya yakın, 180 kilo"

  adam 2 tahmin yapıyor, doğru sonuç ortada yok.