hesabın var mı? giriş yap

 • bu adam tüm ülkeye birşey gösterdi. bir insanı dış görünüşüyle yargılamanın ne kadar ahmakça olduğunu. ulan hırbolar, dingiller, hatta çok kibar olamıyacam ibnenin evlatları şu adamı dışarda görseniz, şuna bak satanist gibi amk dersiniz. ama işte gördünüz. o takım elbiseler içinde gördüğünüz saçı başı düzgün çoğu adamdan on gömlek daha kaliteli olabiliyormuş bu görünümde kişiler. ön yargılarınıza tükürdüklerim.

 • ilk gece en eğlencelisidir. tüm gün tuhaf bir şaşkinlik içindesinizdir, onlarca kişi ile tanişmişsinizdir. komutaniniz koğuşa gelir, babacan bir ses tonu ile gençler bir süre beraber olacağiz, burada herşey sizlerin rahati, güveni ve konforu için tasarlandi. sizlerin memnuniyetinizden bizzat ben sorumluyum lütfen en ufak şikayetinizi bize bildirin diye bir konuşma yapacak aralara da sıcak bir iki espri katacaktir.

  daha ilk akşamdan koğuşta en az iki üç kafa adam bulacak, artik hayattaki ilgi alanlariniz neyse onun üzerine konuşmaya başlayacaksinizdir. memleketin dört bin yanindan toplanmiş bir mozaik size eşsiz bir kültür sütlaci sunacak. ilk geceniz büyük ihtimalle farkliliklarin çatişmasindan kayanaklanacak, ateşli bir entellektüel etkileşime sahne olacaktir.

  o sirada koğuşunuza dalacak olan yardimsever ve sizin duygularinizi en iyi anlayacak olan üst tertipler size inanilmaz dostane şekilde yaklaşacak, askerlikle ilgili tüm tüyolari verecekler, hatta kendi aralarinda popüler şarkilarin yaylalar versiyonu şekline getirdikleri küçük rondu sahneleyecek sizi sıcak ve güvenli bir ortamin içinde bulunduğunuza ikna edeceklerdir.

  bu uzun sohbetlerin ve tatli kaynaşmalarin olduğu ilk akşamda, yastik kavgalari, ebelemeç, bazen sobelemeç gibi çocukluğunuzu andiran oyunlar yer alacak sabahin ilk işiklarina kadar koğuştan kahkahalar yükselecektir.

  uyumadan önce isterseniz 24 saat sicak suyun hazir olduğu süper steril duşlarda yikanabilir kendinize gelebilirsiniz. ertesi sabah ordunun sizin için hazirladiği egzersiz programi, içtima eğlencesi ve özel görevlere hazirlik için bir kaç saat deliksiz uyumaniz gerekecek.

  merak etmeyin arkadaşlarinizi taniyacak ve iyice kafa olanlarla toplanip ayri bir koğuşa geçmek için komutana dilekçe vermeniz için önünüzde daha uzun zaman olacak. askerliğinizin tadini çikarin.

  henüz askere gitmedim, ama sanirim buna benzer bir sistem uygulaniyordur.

 • içinde atatürk ve cumhuriyet bayramı geçmeyen hutbe.

  aynı diyanet cumhuriyetin faydalarindan sonuna kadar yararlanmakta, faiz yemekte, dine güncelleme getirmekte, lüks içinde yaşamakta beis görmez fakat atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti anmaktan imtina eder.

  fetullah gülen hoca efendiyken hutbede onu öven, fetullah gülen fetö olunca hutbede onu yerden yere vuran diyanet, ülkesinin kurucusunun adını bile anmıyor. bu gibi iki yüzlüler değil diyanet işleri başkanlığı yapmak, herhangi bir seviyede din görevlisi bile olamazlar. zira kendileri ben ve benim gibi nice insanı dinden ve cuma namazından soğutmuştur.

  son olarak hakkım size haram olsun, haram olsun, haram olsun.

  kaynak

  edit : atatürk'ü anmak zorunda değillermiş. ulan vatan haini köpekler, biz yıllarca cumada sizin terörist hoca efendinizi dinlemek zorunda mıydık? onun için para dilenirken gıkınız çıkmıyordu da ülkenin kurucusunu anmaktan mı imtina ediyorsunuz? madem cumhuriyete karşısınız. çıkın cuma hutbesinde biz cumhuriyete karşıyız deyin. cumhuriyeti sevmeyen gitsin arap kabilelerinde yaşasın.

 • -hoşgeldiniz ertunç bey.
  -sağolun, hoşbulduk.
  -lafı uzatmadan teklifimizi sunayım isterseniz.
  -tabi.
  -şimdi şu haritada görülmekte olan ülkeyi size veriyoruz. yirmi yıla yakın süreyle tamamen sizin istediğiniz şekilde yönetilecek bu ülke. üstünde yaşayanlar tamamen sizin takdirinizle hareket edecek, sizin arzunuza uygun yaşayacak.
  -hmmm...
  -bitmedi! bu kara parçası üzerinde yaşayan herkesle sınırsız taşşak geçebilme yetkiniz de var. ayrıca kendi takımınızı da kurabilirsiniz. iyi bir takım oyuncusu olduğunuzu düşünüyorum, haksız mıyım?
  -öyle derler, ehehe :)
  -bu topraklar üzerindeki her şeyi satabilirsiniz, hepsi sizin. istediğiniz şeyleri yıkabilirsiniz de. ne bileyim heykel olsun, bina olsun... yani tüm çılgın fikirlerinizi uygulayabilirsiniz. yaratıcılığınızı konuşturun. hatta farketmesi zor bazı yasaklarla kullarınıza küçük sürprizler hazırlayabilirsiniz. bu arada bıyığınız... evet onu varla yok arası kısalıkta tutmak isterseniz bunu da yapabiliyorsunuz.
  -bakın bu cezbediciydi işte. bıyığımla bir çocuk gibi oynarım, bazen saatlerce :)
  -ilahi ertunç bey :)
  -peki, medeniyet derken "i" harfini dilediğim kadar uzatabilir miyim?
  -tabi ki! diyorum ya, bu topraklar sizin kontrolünüzde olacak. görev süreniz tamamlandığında biz bizzat teslim alacağız. sizden bıkmalarını sağlayın ki bizi güle oynaya kabul etsinler ertunç bey.
  -âlâ.

 • türkiye cumhuriyeti’nin eski sağlık bakanı prof. dr. recep akdağ'ın, “keneden korunmak için pantolon paçalarını çoraba sokun” buluşudur şüphesiz.

 • müthiş faydalı bir oyuncu oldu kariyeri boyunca. en ön plana çıktığı takım galatasaray olmuştur.