hesabın var mı? giriş yap

 • #53434529

  öncelikle yazarımıza acil şifalar dileyip başlayalım.
  malum dünyada tıbbın en ileri olduğu ülke abd. alm est nickli yazar arkadaşımız paratiroid ca denen bir kanser türüyle mücadele etmekte. maalesef bu hastalıkla ilgili tedavi ve cerrahi imkanları ülkemizde sınırlı.

  bu hastalığın tedavisi mutlaka abd'de bir merkezde en iyi şekilde yapılıyordur.

  öncelikle bu merkez varsa nerede olduğu öğrenilip gereken masraflar sözlükçe toplanabilir ve bu kardeşimize destek olunabilir.

  sözlük bunu isterse yapabilir.

  edit: öncelikle desteklerini bildiren herkese teşekkürler.
  türkiye'de bu konu ile ilgili en iyi kimse ve nereye referr edecekse ona ulaşmamız gerekiyor anlaşılan. bir arkadaşımız bu konuda bir entry girmiş. yarın ben de detaylı bir araştırma yapacağım.

 • ampül ve hırsızlık çok moda. bu trende yabancı kalmayan bir kiracıdır.
  kim bilir belki havaya atıp zevkle yere düşüşünü seyretmiştir ampülün.

  yanında da bir cigara.

  (yazarken farkettim, ampül; ne iğrenç bir kelime. başka bir şey bulamadınız mı?)

 • daha vahimi diğer sınıfın kapısından bakıp sınıfına geri dönen öğretmen. allah herkese sarılı öğretmen vicdanı ve adaleti nasip etsin.

 • zamanında imparatorluğun en ücra yerlerinde şehit düşen dedelerin mezar taşı olmadığı için okunamamasıdır. sanırsın herkes eyüp sultanda yatıyor.

 • uzun ve yorucu yolculuk ertesinde yaklaşık bir saat boyunca insan kaynakları çalışanlarının gelmesini bekledikten sonra mülakatte;

  - hmm.. biliyosunuz fransızca bilmeniz bizim için pek birşey ifade etmiyor. ?
  - hmm.. isabet olmuş bende sizin için öğrenmemiştim*

 • + hello sir, i am calling you on behalf of mr.topal
  -mr who?
  +topal
  -could you please spell it?
  +yes sir :

  "t" as train
  "o" as oslo
  "p" as prince
  "a" as arthur

  and

  "l" as lüleburgaz...

 • one ring to rule them all, one ring to find them, one ring to bring them all, and in the darkness bind them.
  yüzüklerin efendisi tabii ki tek yüzüktür, hepsine hükmedecek tek yüzük (bkz: the one ring).

  tek yüzüğün efendisi evet sauron'dur. nitekim gandalf da bu durumu "there is only one lord of the ring, only one who can bend it to his will. and he does not share power." şeklinde ifade etmiştir.

  ancak yüzüklerin* efendisi derken kastedilen sauron değildir. the lord of the rings trilogy, sauron üçlemesi değil tek yüzük üçlemesidir. aslında baştan sona bütün olay tek yüzüğün etrafında döner. yüzüğün bulunması, taşınması, yok edilmesi. tabii dolayısıyla süreçteki karakterler ve onların hikayeleri de olaya dahil oluyor. eyyorlamam bu kadar.

  debe editi: hannon le*

 • yıllardır tuvalet banyo dahil tüm evde sarı ışık kullanarak dahil olduğum dernek. beyaz ışıklı evlere gidince neil armstrong gibi hissediyorum. çok soğuk bu beyaz ışık çok.

 • la oglum bu kıza kimsenin varoş dedigi yok, taa yillar önce biri baslik açıp gitmis, millet de hayali karakterlere karsi bu kızı savunuyor mk, açın bir okuyun herkes bu kizı savunuyor işte, kimi linç ediyonuz , don kisot gibi yel degirmenleriyle savasiyorlar yaw.

 • süper sakin bir şekilde thy internet sitesine girilir. 1 hafta sonrasına business class 2 tane new york bileti bakılır. akabinde bilgisayar başından kalkılır. yavaş adımlarla kapıya doğru gidilir. apartman merdivenlerinden sakin bir şekilde inilir. 4 kat aşağıda sizi bekleyen çıkış kapısına ulaşılır. kartal'ın sokaklarına son bir bakış atıldıktan sonra "alllllaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh" diye bağırılarak sahile kadar koşulur.

  önemli not: "allllaaahhhhhhhhhhh" nidası için pi'yi şener şen alınız.