hesabın var mı? giriş yap

 • babamdan 8 ay kadar once gelen ve hala silmeye elimin varmadigi mesaj:

  - eve gelirsen telefon faturani oderim. gelmezsen para yollamam. bilgisayarini satarim. komunikasyonsuz birakirim seni. gelirken mayonez de al.

 • arda'nın olası bir "tamam lan ver" cevabı sonrası muhtemelen messi'nin, sol elinin işaret ve orta parmağının arasına baş parmağını sokarak "al sana forma" diyeceği önermedir.

 • kötü niyetli ama ondan daha da büyüğü cahil.

  inönü'ye hakaret eden paylaşımıyla ilgili olarak:

  1. libya, oniki adalar, balkanlar vs lozan'dan evvel, hatta 1. dünya savaşından evvel elden çıkmıştı.

  2. birinci dünya savaşı'nı kaybeden bir ülke zaten o toprakları elinde tutamazdı. zaten daha evvel imzalanan sevr de bunu gösterir.

  3. bahsi geçen 129. maddedeki alan ingiliz askerlerinin mezarlığı toprak türkiye'nin ama mezarlığın kullanımı ingiltere'nin.

  bir de türkiye oraya inşaat yapamaz ne demek? ölü asker mezarına avm mi dikecekti bunlar? şunların yapmak istediğini ingilizler portsmouth'taki türk şehitliğine yapsalar dünyayı ayağa kaldırırlar diyeceğim ama diyemiyorum şehitlik falan salladıkları yok pek zira.

  78 milyonluk ülkede bizi temsil etsin diye seçtiğimiz 500 kişiden biri, bu tarihinden bihaber cahil işte. ondan sonra çıkıyor diyor ki devrim silahla değil sandıkla yapılır.

  bununla mı yapacaksın. bununla birlikte yapsan yapsan sahanda yumurta yaparsın.

 • başlık: nisanlimla kavga ettik

  1- iki hafta sonra dugunumuz var. seninle onemli bir sey konusucam dedi. kucukken bisikletten dusmus, gidon bacak arasina denk gelince kan gelmis. kizlik zarim yirtilmis olabilir ama sen benim ilk ve tek erkegimsin dedi. biraz kafam karisti, bisikletten dusmekle kizlik zari bozulur mu?
  ...
  7- gidonu bulup öldürmen lazım panpa yoksa olmaz.

 • arabasi hayvan gibi bise olsun ve 15litre yakiyor diyelim 100 km de.

  benzini de 5.5 tl desek asagi yukari 80 lira eder.

  2500 tl yakmasi icin 3100 km yapmasi lazim. ki hanim abla 2500 tl yetmez diyor. demekki 4000 km yol yapiyor ayda.

  cok buyuk ihtimalle korsan taksi kendisi. arkadaşi alalim lutfen.

 • "uyumak güzel de, kitle halinde uyuyunca sıkıntı oluyor. "
  sözünü hiç unutmayacağım güzel insan.

  üzdün abi. allah rahmet eylesin.

 • fuarlarda ingilizce, fransızca vb dillerde tercüman arayan bir firmaya başvurulmuştur. iş görüşmesine gittiğinizde sizinle birlikte mülakata girecek başka biri daha olduğunu görürsünüz. o da sizin gibi üniversite öğrencisi 22 yaşlarında bir erkektir. ikinize de bir form verirler, hangi dili hangi seviyede konuştuğunuz, aldığınız sertifikalar, çalıştığınız şirketler tarzı. ikinizi de mülakata aynı anda alırlar. mülakatı yapan ik biraz gıcıktır. önce sizle yaparlar ardından diğer çocuğa geçerler.

  ik: fransızcayı çok iyi seviyede bildiğinizi yazmışsınız?
  -evet
  ik: fransız lisesinde mi okudunuz?
  - hayır
  ik: fransızca bir üniversitede mi okudunuz?
  - hayır ama
  ik: fransız kültür'de ders mi aldınız
  - hayır ama şey
  ik: sertifikanız var mı fransızcayla ilgili
  - hayır
  ik: tamamen meraktan soruyorum, fransızcayı nerden öğrendiniz?
  - babam öğretti
  ik: babanız? fransızca öğretmeni miydi?
  - hayır ama
  ik: buyrun söyleyin nasıl öğrendiniz, sabahtan beri ama diyorsunuz
  - babam fransız, eğer adıma ya da soyadıma bakmış olsaydınız benim de fransız olduğumu anlardınız.
  ik: adınız?
  - marcel. adı marcel olan pek türk yoktur sanırım.
  .

 • kusura bakmayın ama istanbulu beğenmek için o drone kadar yüksekten bakmak gerekir ona. sokaklarının arasında, evlerinin içlerinde hangi cehalet, geri kafalılık, hayata ve hakikate duyulan nefret ve haset hüküm sürüyor siz biliyorsunuz. denizi, boğazı, cami minare ışıkları, 4 levent trafiğiyse hoşunuza giden şey orasını bilemem. doğru düzgün kent planlaması yapılamamış bir şehrin binalarına bakıp mest olanlara gözlerini insanların yüzlerine çevirmelerini tavsiye ederim. bakalım istanbulda güleryüzlü ve mutlu kaç insan kalmış. hanginiz beşiktaş sahilinde şöyle denize nazır oturup soluklanabiliyor artık.

 • müstakil evde yaşıyoruz. zamanında ördeklerimiz vardı. bir ördeğimiz beş on tane yumurtlayıp eşiyle beraber ölmüştü. ne yapalım bu yumurtaları diye düşünürken aklımıza bir tavuğun yuvasına koymak geldi. belki kuluçkaya yatar çıkarır diye düşündük. düşündüğümüz gibi de oldu. minik ördekler yumurtadan çıktılar tavuk da sahiplendi hepsini büyütmeye başladı. ördekler için yaptığımız küçük bir havuz vardı. sabahları anneleriyle beraber karınlarını doyurduktan sonra o havuza girerlerdi. tavuklar yüzemediklerinden ve sudan korktuklarından anne havuzun kenarında gezinir, hatta baya telaşlanırdı başlarına bir şey gelecek diye. bir oraya bir buraya koşar kanatlarını çırpardı :) (bkz: anne olmak)

  o şekilde büyüdüler. zamanla kocaman ördek oldular anneleri yanlarında civciv gibi kalıyordu. küçükken o ördekleri kanatlarının altına alırken büyüdüklerinde ördekler sanki anneleri yavrularıymış gibi uyurken çevresine yerleşip uyumaya başladılar. birçok hayvanda olduğu gibi normalde tavuk kendi civcivlerini büyüttüğünde bir süre sonra yavrular anneyi terk ederler ve bir müddet sonra hiçbir şekilde bağları kalmaz tamamen yabancılaşırlar birbirlerinin rakibi olurlar. ama ördeklerde bu kural işlemiyormuş. anneleriyle eskisi gibi beraber gezmeseler de bağlarını hiç koparmadılar. büyümelerinin üzerinden oldukça bir zaman geçmişti. bir gün annelerine bir tavuğun saldırdığını gördüler. hepsi birleşip öyle bir saldırdılar ki diğer tavuğa, gagaları sivri olsa paramparça edeceklerdi. me, myself & irene filminde jim carrey ve büyüyünce dev gibi olup babalarını kollayan siyahi çocuklarını anımsatırlar bana, şimdi hiçbirisi yok ama aklıma ne zaman gelseler gülümserim. ileride kendi evime yerleştiğimde ilk yaptığım şeylerden birisi bahçeme ördek almak olacak. sizi kanatlı hayvanlar aleminin duygusal yaratıkları, yerim lan hepinizi.

  edit: soranlar oluyor neden hiçbirisi yok diye. yıllar önceydi anlattıklarım. zamanla öldüler hepsi.
  ayrıca merak edip baktım aynı şeyi bizden başka deneyenler de varmış. bir diğeri :)