hesabın var mı? giriş yap

 • maalesef, hiç beklemediğimiz bir anda, hiç olmadık bir nedenle başımıza gelebilecek ve hayatımızda hiç hesaplanmamış bir tehdit olarak önümüze dikilebilecek olaydır.

  8 kasım gecesi, model grubunun müzisyenlerinin de başına gelmiş olaydır.

 • bütün kalbimle desteklediğim kural.

  bu kuralı öğrenmeden önce yaptığım yazım yanlışlarına bir örnek vermek isterim:

  "edip, akbayram"

 • adalar birleştiğinde hasan en iyi doğukan'la anlaşacak göreceksiniz. ikisine de yakışan odur çünkü. gerisi trışka.

  bu arada her hafta hasan'a 5 oy atacağım. kendi adıma söz veriyorum. bu ülkede artık kara cahillikten güç alan ve din tüccarlığı yapan allah-kitap-peygamber sömürücüsü yalancı terbiye fakirleri değil; kültürlü, düzgün üsluplu, saygılı, dürüst ve yüreğinde sevgi olan insanlar birşeyler kazanacak.

  böyle böyle değişecek bu cahil ülke insanlarının öncelikleri.

  debe eklemesi: yaklaşan 2. yıl dönümü şerefine #50440418

 • doğru kararın ötesinde pratiktir. işid sakalıyla gezecek diye duman zehirlenmesinden ölen itfaiye personeli rezilliktir. oksijen maskesi takması gereken bir meslek alanında çalışan adam sakal, geniş bıyık vb. bırakmamalıdır.

 • genel sebep enerji bağımlığı meselesi gibi. rusya ukrayna savaşı tüy dikti. ab'de bu oran (ithal enerji kaynağı / tüketim) %60a varıyor. bir kısmı cezayir gibi nüfus alanından olsa da, çoğu arap ülkelerinden ve rusyadan (gaz ve petrol).

  abd ise tükettiğinden çok üretebiliyor. ithalatı da büyük oranda meksika ve kanada gibi yancılarından.

  ve avrupanın dışarı verdiği petrol parası ihracat yoluyla geri dönemiyor. para büyük oranda çin'e gidiyor ki arkasında gene çinde yatırım yapmış avrupa firmaları var. sistem yürümez böyle, bir şeyler olacak.

 • nerede yaşadığının farkında olan komşudur malum elini sallasan magandaya çarpıyor günümüzde kendince beladan uzak duruyordur

 • ilk kimin aklına geldi bu yalan acaba ? adamı tebrik etmek lazım. bu kadar insana kendini inandırdı ve ülkede kötü olan her şeyi bu yalana bağlattı.

 • shangri-la oteline satılmış. otel'in özel kullanımına açık olup, bu sahil kısmı halka elbette kapalı olacakmış. binalar yetmedi, artık denizleri de göremeyeceğiz. işte bunlar hep akp!