hesabın var mı? giriş yap

 • edit* firma, arkadaşıma ulaşıp uzlaşmaya çalışmış ve sonuç olarak para iadesini gerçekleştirmişler.

  konuyla ilgili bana mesaj atan, entryleriyle destek veren yazar arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. sizin desteğiniz olmasaydı belki de yıllarca sürecek olan bir dava olarak kalacaktı.

  umarım bu tarz olaylar başka kimsenin başına gelmez ve biz de böyle başlıklar açmak zorunda kalmayız.
  *

  özön otodan araç alan bir arkadaşımın başına gelen olayları onun bana ilettiği şekilde aktarıyorum.

  ...

  volkswagen bayisi özön oto ltd şti’den bedelini ödeyerek sıfır km 2019 model vw passat impression marka araç satın aldım. aracı aldığım gün direksiyonunda titreme, yolda aşırı gezme, sağa sola çekme problemine rastladım. olayı, aldığım gün yetkili bayiye hemen aktardım. sonrasında rot balans yaptılar ve arabadaki sorunun ortadan kalktığını söyleyip bana arabayı verdiler. fakat ben sorunu hala yaşamaya devam ettim. tekrar aradım, servise aracı bırakmamı istediler.

  sıfır aldığım arabam serviste tam 11 gün kaldı ve üstüne serviste kaldığı süre içinde 250 km yol yapılmıştı. beni arayıp 4 lastiği değişip sorunun ortadan kalktığını söylediler. gidip sorunsuz şekilde çözüm adına arabamı aldım fakat 4 lastik yeni değişmesine rağmen aracımdaki sorun hala devam ediyordu. tekrar beni bayiye çağırdılar ve gittim. bir daha lastik değiştiler ve test sürüşüne çıktık. çıktığımız test sürüşünde yetkili usta bizzat direksiyonun hala tabiri caizse zangır zangır titrediğini gördü ve duruma hak verdi. sonrasında bayiye döndük. servis müdürüne, sorunu bizzat ustasından duymasını söyledim. usta, durumun hala devam ettiğini söyledi. benim bu dakikadan sonra bu arabayı kabul etmeyeceğimi söylemem üzerine volkswagen gibi bir şirketin temsilcisi olan çekmeköy özön otomotiv servis müdürü, doğuş grubunu arayıp onların da teyit ettiğini ve biz bu arabada sorun göremiyoruz diyerek beni yıldırmaya çalışıp bozuk olarak piyasaya sürüldüğünü düşündüğüm bir aracı sıfır olarak satmakla kalmayıp bunun üzerine ikinci elden hallice bir şekilde bana teslim edilen bu aracı kabul etmemi bekliyorlar.

  bu tip bir problemi daha önce yaşayan oldu mu çok merak ediyorum. ama kesinlikle sindirilmeyeceğim ve hukuksal olarak her yolu deneyerek bu haksızlığı gidereceğim . siz de volkswagen ve özön otomotiv’den araç alırken birkaç kez düşünün ve mağdur olmayın. çünkü mağdur olursanız karşınızda muhatap bulamayacaksınız.

 • üç arkadaş yan masada oturmakta. ikisi entel bir muabbete girişmişler, 3. gencimiz telefona gömülmüştür.

  1. genç: ergenliğimdeki metal tutkum yavaş yavaş enstrümantel müziğe kayıyor. sabahtan akşama kadar guns n roses dinlediğim olurdu.
  2. genç: evet, ben de artık bir moonlight sonataestranged'a tercih ederim.
  şarkı değişir;
  2. genç: iyi insan lafın üstüne gelirmiş.
  1. genç: kimin bu hatırlayamadım.
  2. genç: goran bregoviç
  3. genç telefondan kafayı kaldırır: o kim lan, bulgar forvet mi?
  ikisi birden: s.ktir git hilmi, s.ktir git ya.
  hilmi: noldu lan yavşaklar iki dakkada öldü entelliğiniz.

  hangisini taktir etceğimi şaşırdım.

 • sen o çocuk değilsin sen artık çocuk değilsin.
  dudakların eskisi gibi beyaz değiller biliyorsun.
  ben ki yaşadıklarımı büyük dinler gibi yaşıyorum.
  sen artık bir din değilsin bunu biliyorsun.

 • bizim ülkeye ve insanına fazla yükleniyorlar. yok işte bilim adamı çıkmıyormuş, seçim sonuçlarıymış, teknoloji yokmuş, gücü ele geçiren baskıyı kuruyormuş vs. çok büyük haksızlık. kapasite bu kadar kardeşim. sen bu ülke insanına dayayacaksın galatasaray'ı fenerbahçe'yi, başı açık mı kapalı mıyı, bizim köy mü karşı köy müyü, türk mü kürt mü, alevi mi sünni mi.

  bak adam üşenmemiş başlık açmış, daha da üşenmemiş fotoğraf çekip internete yüklemiş. şimdi tartışalım bu konuyu hep birlikte. on yıl daha, yüz yıl daha bin yıl daha, on bin yıl daha tartışalım. ha bu arada benzine zammış, niteliksiz eğitimmiş, demokrasiymiş. salla gitsin. sen köfteciye odaklan köfteciye.

  (bkz: türkiye'deki hiçbir kesimin kaliteli olmaması)

 • tekbir ve sela son 2 gündür sadece ve sadece dini siyasete alet etmek için kullanılmaktadır... doğruyu itiraf etmekten çekinmeyen ve kafası çalışan insan inançlı ve imanlı da olsa da, olmasa da bundan rahatsızlık duyar...

  ayrıca türkiye'nin %99u müslüman falan değildir, sen o nüfus cüzdanlarına kimseye sorulmadan yazılanlara itibar etme pek yavrukuş...

 • yeterli sermayeyi toplar toplamaz acmayi dusundugum dugun salonudur. olay butonu her yandiginda bir isi daha kacirdigimi dusunerek kahroluyorum.