hesabın var mı? giriş yap

 • sabah kahve almaya çıktım, önümde de bir tane kız var ama ölüyor tikilikten, kokoşluktan, kezbanlıktan... siz artık hangisini daha çok seviyorsanız. kahvesini söyledi, sonra da geçti oturdu, taktı kulaklığını. adı söylendi, duymadı; birkaç kere daha bu devam edince oradaki bir beyefendi aldı kahveyi ve koydu kızın masasına, tamamen iyi maksatlı:

  - yalnız benim sevgilim gelecek birazdan. (olabildiğince lafı sündürerek)
  + şu arkadaki kadını görüyor musun?
  - evet?
  + hah işte o benim nişanlım, attan inip eşşeğe binmem ben.

  sonra da havalı bir biçimde geçti yerine oturdu. hani lisede birisi laf sokunca "oooo nası koydu lafı", "o lafın altında kalacağına gel benimkinin altında kal" falan denir ya, öyle bir uğultu yükseldi tüm mekandan. kız da kahveyi mahveyi almadan çıktı gitti. hatıra fotoğrafları çekildi, elemana verildi mendil halay başı edildi, onların hesabı ortaklaşa ödendi, iki waffle ısmarlandı, bir başka gün toplanmak için telefonlar paylaşıldı. sabah mutsuz uyanmıştım, vallahi iyi geldi.

  bu da benim anım hüsnü.

 • coca-cola dayı oğlumun şirketi olduğu için yıllık karını sağa sola kafasına göre bağışlayabilen bir firmadır. hissedarları filan yok, her ülkede ayrı ayrı vergi ödeyip, ortaklarına para kazandırmakla yükümlü değil. 2006 yılı karını pkk'ya, 2007 yılı karını asala'ya, 2008 yılı karını bahçelievler çocuk tiyatrosuna, 2009 yıllık karını mars için özerlik platformuna ve en önemlisi 1940-1945 yıllarının karını stalin'e bağışlamıştır.

  eğer fazla tüketirseniz mallık yapabilir. en iyisi az için hatta içmeyin. belli ki dokunuyor.

 • bilgisayar ve telefonun saatini bağdat +3 gmt'ye ayarladım. teşekkürler akp. gider ayak kazığı attınız yine.

 • arkadaş benim merak ettiğim youtube da bu videoyu nasıl arayıp buluyorsunuz. ne yazıyorsunuz da bu video çıkıyor.
  tanım: bulması güç video.

 • (bkz: mustafa kemal atatürk)

  kendisi 1.68 idi.

  (bkz: tek adam)

  oku da gözün adam görsün.

  edit : bir çok mesaj geldi atatürk'ün boyu 1.74'tür diye. bunu da 2013 yılında genelkurmay başkanliginin yaptigi açıklamaya dayandirmislar. hatta vikipedia'ya bile bu şekilde geçmiş. açıklamanın kaynağı da salih bozok'un hatirati. öncelikle o açıklamaya kadar atatürk'ün boyu herkes tarafından 1.68 olarak kabul edilirdi. ve o açıklamadan sonra da kimi tarihçiler (ılber ortaylı gibi) hala 1.68'i referans alırlar . bu konuda net bit ittifak şu an dahi yok. ister 1.68 ister 1.74 olsun adamlığın boyla ilgili olmadığının en önemli markasıdır mustafa kemal atatürk.

 • bizim evin yan tarafında kafe işleten bir ablamız vardı, eşini kaybetti 3-4 yıl önce falan, bir de oğlu var. akşamları takılıyorduk ablanın yanına, kahvemizi içip laflıyorduk. gülay abla olsun adı, bir de arkadaşı var mehmet abi, muhabbet neşeli bir adam. neyse bizim bu gülay abla yoruluyor kafede, oğlanın okulu, ev, kafe derken yetişemedi, devretmeye karar verdi dükkanı. alıcısı çabuk çıktı, anlaştı bizim abla. o akşam müşteriler de gittikten sonra bi yorgunluk kahvesi yapmış kendine, muhabbet ediyorlar mehmet abiyle;

  -bitti mi gülay, hallettin mi işleri.
  +bitti şükür, devrettim artık, kurtuldum.
  -ee, kafe de yok artık, ne yapacaksın şimdi?
  +valla hiç bilmiyorum ki mehmet, işim gücüm kalmadı.
  -e o zaman evlensek ya biz gülay?
  +olur mehmet evlenelim.

  ve evlendiler. ne güzel di mi lan? madem yapacak işimiz yok, e o zaman neden evlenmiyoruz.

 • -hangi okul?
  --hacettepe...
  -maaşallah! tıp yani!
  --yok alman dili ve edebiyatı.
  -ankara üniversitesi mi?
  -- yuoo! hacettepe...
  - e tıp o zaman!?
  --hayır teyzecim almanca bizim...
  -ama hacettepe demedin mi?
  -- evet teyze doktorum ben
  -maaşallah! tü tü tü...

 • san fransisco'da doğup, hayatının 18 yılını ruanda'da geçirip, dağ gorilleriyle özellikle de oldukça zeki ve akıllı olup insan kadar yakın davranan bir goril olan digit ile geçiren, bölgedeki kaçak avcılıkla kendi basit yöntemleriyle mücadele eden, ruanda hükümeti tarafından desteklenmeyen aksine kendisine yapılan tehtidlere gözyumduğu bilimkadını. 1985te virunga dağlarındaki karisoke araştırma merkezinde kulubesine giren bir saldırgan tafından öldürülmüştür.

  http://homepage.mac.com/…anfossey/photoalbum36.html