hesabın var mı? giriş yap

 • yalnız ve insan gibi yaşayan erkek türü.

  iki yumurta kıran olmasa aç kalıp geberecek tiplerin ağzına sakız olur. lan sen daha kendi kendine hayatta kalamıyorsun ne ılığı?

 • hastanede yatış yapılmadığı için gelmişmiş.

  bizde de her covid çıkanı yatırmıyorlar. genel durumu iyiyse evine git orada bekle diyorlar.

  tedavi edilmediği için demişler birde. coronanın tedavisi vardı da biz mi bilmiyoruz? haberde böyle yazmamış tâbi sözlük entrysi öyle.

 • şu okulu caltech'le princeton'la falan karşılaştıran kişi tamamen kötü niyetlidir. princeton'ın 2012 itibariyle gelirleri yaklaşık 17 milyar dolar, caltech'in ise 1.75 milyar dolardır. princeton 1746'da, caltech 1891'de kurulmuştur. fakir bir ülkede devlet eliyle 1956 yılında kurulup bu noktaya gelebilen, dünya çapındaki çeşitli listelerde sürekli yükselmekte olan bir üniversiteyi aşağılamaya kalkışmak ise kötü kalplilikten başka bir şey değildir.

  kendisiyle benzer geçmişe sahip ve fakir bir ülkeden bu noktaya gelebilmiş okulları karşılaştırın lütfen, ki doğrudüzgün bulamayacaksınız. rica ediyorum şuradaki times higher education'ın "reputation" bakımından ilk 100 sıralaması sizin için dünya üniversitesi olmak için ne kadar geçerlidir bilmiyorum, zira anladığım kadarıyla 17 milyar geliri olan okullarla bir tutulması gerekiyor bu okulun. ama bir bakın bulunduğu listedeki diğer ülkelere ve okullara ve bu okulların tarihlerine. ama işte kötü niyetlisiniz, ne desek, ne açıklasak boş.

  http://www.timeshighereducation.co.uk/…/range/51-60

 • sözlükten bir avukat ön ayak olursa, sözlükteki atatürk'ü aşağılayıcı yazıları kapsamında pazartesi suç duyurusunda bulunacağım, keza üniversitesi ve öğretim kadrosuna da e-mail ile bilgilendirme geçeceğim.

 • vahdettin'e hain diyen -ki haindir kendisi- yüzbaşı ceza alıyor, atatürk'e hakaret eden astsubay ceza almıyor... yuh! yuh artık gerçekten yuh!

  silahlı kuvvetlere tarikatları dolduranların, -yani vahdettin'le aynı sınıf vatan hainlerinin- zoruna gitmiş demek ki onurlu subayımızın söylediği gerçek...

 • berbat bi ekonomik krizden çıkmış olmamıza rağmen şimdikinden daha mutlu olduğumuzu hatırladığım bir türkiye ve onda yaşanan inanılmaz sevinç ve birliktelik.

  sokağa çıktığımda herkes mutluydu kupa boyunca. yolda karşılaştığım esnafla vs ile brezilyayı elersek arabayı kırmızı beyaza boyatalım diye yaptığım gaz dolu muhabbeti bile dün gibi hatırlıyorum.

  ne güzeldi be.