hesabın var mı? giriş yap

 • milli piyangodan para ciksa, once bir sakin olurum.
  derim ki; dur bakalim ne kadar cikti? sonra bakarim soyle 500 milyar filansa sakin kalirim. bir ev, bir araba, bir dukkan filan alinir sapitmayayim derim. ama 2-2,5 trilyon cikmissa hemen telefonla cin restoranini arar, eve istakoz soylerim. internetten eski talihlileri tararim, tavsiye alirim. uc tane filan bankayla anlasirim ama sonra yurtdisi bi bankaya yollarim cogunu. sonra derim ki ese dosta; bize slovenya' dan bi is teklifi geldi, biz artik orada yasayacagiz. cikarim esimle beraber, kubaya giderim. orada bi okul yaptiririm ikiyuzbin dolara filan. geze geze malta, prag, barcelona, iki senede 1 trilyonunu yerim. ama bitmesin diye sapitmadan yerim. gene de bir gece yedi yildizli otelde kalirim. sonra donerim memlekete. havuzlu mavuzlu bir ev alirim terasi deniz goren. sonra derim ki ese dosta; biz slovenyada cok calistik kazandik. o kazandigimizla da aha bunu aldik. cunku hesapladim, her ahbapa 1 milyar versem bana kalmiyor ki kimse de begenmez bir milyari, arkamdan laf ederler.
  sonra dukkan acarim bir tane de. cok luks bir dukkan bile olsa onune iki tabure bir sehpa atar aksama kadar tavla oynarim. bir de zirve duzenlerim; suserlerin havyara doydugu an diye. 30 kilo kalamar pisiririm ya da pisirttiririm. kafamizdan asagi deniz borulcesi dokturturum. raki selalesi yaptiririm. havuza absolut doldurttururum. sonra bir bakarim sakin olamamisim. bosver derim, haydan gelmisti huya gitti. oturur yeniden cv hazirlarim.

 • demirtaş'ın kırşehir'de cacabey meydanı’nda toplanan binlerce kişiye şu sözleri söylediği mitingte gerçekleşmiştir:

  “modern çağın köleleri gibi çalıştırılan kardeşlerim, taşeron işçilik diye bir şey olmayacak. evde çalışan kadınlar, sigortanız olmalı, emeklilik hakkınız olmalı. elinde para sayma makinesi olandan daha çok vergi alacağız. tarımda kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydik, bugün çiftçi kendi karnını doyuramıyor. küçük üreticiyi bitiriyorlar. kanada’dan mercimek ithal ediyorlar. tarım bitiyor. tarım biterse köy biter, köy biterse kültür biter.”

  adam "taşeronlaşma" diyor, "tarım bitiyor" diyor, "köy biterse kültür de biter" diyor ve faşistler saldırıyor.

  tek bir kaynağı olan ve kimlerin gönderdiği, kimlerin kolladığı çok belli olan faşist saldırı.

 • uğur mumcu'nun gazetesine yakışan duruşta bir açıklama.

  "önce yayın yasağı geldi.

  adliye baskınını, dünya televizyonları gösterdi, bizim televizyonlar veremedi, gazetelerin çoğu da vermeye çekindi. yetmedi.

  başbakan’ın talimatıyla, savcı’nın rehin fotoğrafını kullanan gazeteler cenaze törenine alınmadı.

  yetmedi: fotoğrafı kullanan gazetelere soruşturma açıldı.

  yetmedi; başbakan o fotoğrafı kullanan gazetelere “ahlaksız” dedi. “bundan sonra herkes dikkat edecek” diyerek de yeni baskı yasalarının sinyalini verdi.

  hemen söyleyelim: o da yetmez.

  çağımızda hiçbir haber, başbakan talimatıyla gizlenemez.

  bir gazeteye hangi fotoğrafın basılacağına başbakan karar veremez.

  o karar, gazetecilere aittir. ve demokrasilerde en iyisi, herkesin kendi işini yapmasıdır; kimsenin tehditle, hakaretle medyayı korkutmaya, hedef göstermeye kalkışmamasıdır.

  kendi güvenlik zafiyetini perdelemek için basına yayın yasağı koymak, aynayı taşlamaktır; hiç işe yaramamış bir faşizan tavırdır.

  başbakan basını ahlaksızlıkla suçlamadan önce, adalet sarayı’ndaki adaletsizliğin, korunaksızlığın, fiyasko operasyonun hesabını vermelidir.

  “patronlarına da söylüyorum” demişler.

  cumhuriyet’in patronu yok.

  bunu patronlarına söylesinler."

  edit: link eklendi.
  http://www.cumhuriyet.com.tr/…uriyet_e_islemez.html

 • amerika birleşik devletlerinde protestan-katolik çatışmaları sonucu protestanları destekleyen hükümetçe alınmış yasaklamalardır.

  yönetim alkolü yasaklayınca papazlar kliselerde ne içeceğiz demiş, hükümet üzüm suyu için demiştir.belirli bir süre sonra katolik kliselerinde alkol yasallaşmıştır. *yanlış bilmiyorsam protestan kliseleri o dönem misafirlere üzüm suyu içirmiş,katolikler bunu kabul etmeyince onlara alkol hakkı tanınmış.
  bazı papazların fırsat bilip alkol ticaretine girmesi ile sonuçlanmıştır.

  *ülkemizdeki sonucu için men-i müskirat kanunu.
  ayrıca bakınız #68482284

 • gidebilir, boşandıktan sonra.

  istanbul sözleşmesine laf atmaya çalışmış başlığı açan kıt akıllı yazar olmayan aklı sıra. sözleşme olmasa ne yapacaksın, kafasına mı sıkacaksın yoksa zincirle mi bağlayacaksın? çıkar içindeki teröristi de hepimiz görelim. kıvırma dansöz gibi.

  edit : başlık başa kalmış, konuyu açan [(bkz: gulerken dusunen adam)gulerken dusunen adam] tüm sözlük ahalisinden lafı yedikten sonra mesajını silmiş, korkup kaçmış.